آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور 780B گرین

مرتضی3414

کاربر
2019-01-22
6
1
باسلام خدمت همکاران گرامی

یه پاور 780B گرین برای تعمیر اومده دستم که اول مشکل پروتکشن داشت و وقتی با تستر روشن میکردی یک لحظه روشن میشد و خاموش میشد.
حالا من ایسی خروجی که ps232s هست رو تعویض کردم نشد.
اپتوکوپلر های مدار سویچ و فیدبک رو تعویض کردم و ایسی tl431 رو هم تعویض کردم بازم نشد.
اما اون پتانسیومنتر خروجی رو دستکاری کردم که بعد اون حتی لحظه ای هم روشن نشد دیگه.
حالا پاور به صورت دستی سوییچ میشه و همه ولتاژ هاهم اوکی هستن.
فقط مشکل پاور سویچ نشدنه با اتصال سیم سبز و مشکی هست.
پاور به صورت دوتا برد روی هم قرار گرفته و واقعا عیب یابیش مشکله.
دوستان اگه راه حلی دارن ممنون میشم کمک کنند.
باتشکر از همه دوستان

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,039
2,857
32
یه پاور 780B گرین برای تعمیر اومده دستم که اول مشکل پروتکشن داشت و وقتی با تستر روشن میکردی یک لحظه روشن میشد و خاموش میشد.
این علامت یعنی پاور هیچ اتصالی نداره ...هیت سینگ اول و دوم

حالا من ایسی خروجی که ps232s هست رو تعویض کردم نشد.
اپتوکوپلر های مدار سویچ و فیدبک رو تعویض کردم و ایسی tl431 رو هم تعویض کردم بازم نشد.
اما اون پتانسیومنتر خروجی رو دستکاری کردم که بعد اون حتی لحظه ای هم روشن نشد دیگه.
حالا پاور به صورت دستی سوییچ میشه و همه ولتاژ هاهم اوکی هستن.
فقط مشکل پاور سویچ نشدنه با اتصال سیم سبز و مشکی هست.
نیاز به این کار نبوده و باید پتناسیومتر رو در جای اول خودش تنظیم کنید...

آخرین ویرایش:

مرتضی3414

کاربر
2019-01-22
6
1
سویچ دستی یعنی یکی از اپتوکوپلر هارو اتصال میدی از طرف اویه مدار و پاور سوییچ میشه که عیبو پیداکنی.
و همینطور میشه پایه fbo در ایسی سوپر وایزر رو با اتصال به منفی بازم سوییچ دستی انجام داد و پاور رو روشن کرد.
و اما من پتانسیو متر ر. به حالت قبل برگردوندم اما دیگه سوییچ نشد که شد دیگه واقعا نمیدونم چکارش کنم بالای ۱۰ تا قطعه مسیر فیدبک و خروجی ایسی های سوپروایزر و کنترلر رو عوض کردم اما نگار قرار نیست که بشه کلافم کرده

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,039
2,857
32
سویچ دستی یعنی یکی از اپتوکوپلر هارو اتصال میدی از طرف اویه مدار و پاور سوییچ میشه که عیبو پیداکنی.
و همینطور میشه پایه fbo در ایسی سوپر وایزر رو با اتصال به منفی بازم سوییچ دستی انجام داد و پاور رو روشن کرد.
و اما من پتانسیو متر ر. به حالت قبل برگردوندم اما دیگه سوییچ نشد که شد دیگه واقعا نمیدونم چکارش کنم بالای ۱۰ تا قطعه مسیر فیدبک و خروجی ایسی های سوپروایزر و کنترلر رو عوض کردم اما نگار قرار نیست که بشه کلافم کرده
این کار خطرناکه اتصال مسیر فیدبک کوپلر پاور رو ولتاژ خروجی رو سرکش و گستاخ میکنه به طوری که خازنهای خروجی نمی تونن جلوش وایستن... و ولتاژ خروجی یهو خیلی بالا میره خازن تحمل نداره خازنا میترکن

آخرین ویرایش:
بالا