آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: تستر آی سی

MajiDAmieE

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2018-06-24
239
309
سلام
وقتتون به خیر
این سایت رو ی نگاه بندازین ی تستر گذاشته برای تست اکثر اپ امپ ها ، شاید به کارتون امد.
////////
گذاشتن لینک از سایت های فارسی زبان تبلیغات محسوب شده و خلاف قوانین می باشد. اگر مداری دارید در خود سایت باید آپلود نمایید
لینک حذف گردید

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
لطفا" یک مدار برای تست LM339 معرفی کنید.با سپاس
اگه ایسی رو خوب بشناسی روی مدار هم میتونی از تست صحت و سلامت
با خبر بشی...لذا قدم اول شناخت کامل ایسی هست و قدم بعدی میتونی خودت براش مدار طراحی کنی...

izeh

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-09
301
281
در عنوان خود باید مینوشتید برای چه نوع IC هایی تستر نیاز دارید و عنوان شما ناقص است.
درود مهندس نکویی عزیز
تشکر بابت تذکری که دادین و ازاین بابت از شما و دیگر دوستان عزیز عذرخواهی میکنم
همون طور که نوشتم من دنبال یک مدار برای تست آی سی آپ-امپ lm339 هستم وچون زیاد با این آی سی سرو کار دارم میخوام کارم رو راحت کنم.وگرنه آشنایی کافی با این آپ-امپ دارم وخیلی راحت رو یه مدار و خارج از مدار میشه اون رو چک کرد ولی من قصدم این بود که زمان تست رو به حد اقل برسونم وفقط با جای دادن آی سی توی سوکت از سلامتش با اطلاع بشم.یک کیت دارم که به راحتی lm324 رو تست میکنه ولی برا این هر چه گشتم یک مدار و یا روشی که وقتگیر نباشه.پیدا نکردم

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
درود مهندس نکویی عزیز
تشکر بابت تذکری که دادین و ازاین بابت از شما و دیگر دوستان عزیز عذرخواهی میکنم
همون طور که نوشتم من دنبال یک مدار برای تست آی سی آپ-امپ lm339 هستم وچون زیاد با این آی سی سرو کار دارم میخوام کارم رو راحت کنم.وگرنه آشنایی کافی با این آپ-امپ دارم وخیلی راحت رو یه مدار و خارج از مدار میشه اون رو چک کرد ولی من قصدم این بود که زمان تست رو به حد اقل برسونم وفقط با جای دادن آی سی توی سوکت از سلامتش با اطلاع بشم.یک کیت دارم که به راحتی lm324 رو تست میکنه ولی برا این هر چه گشتم یک مدار و یا روشی که وقتگیر نباشه.پیدا نکردم
درود
من تستر اپ امپ از eca shop
راضیم اکثر اپ امپ های پر استفاده رو ساپورت میکنه

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950
اگر ممکنه موضوع رو اصلاح کنید تا دقیق تر باشه

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
369
771
سلام. یک نمونه مدار برای تست این آی سی در اینترنت دیدم و بر روی برد بورد ساختم و به خوبی کار می کنه. گفتم برای دوستان هم قرار دهم. ویدئوی کوتاهی از مدار بسته شده و عملکردش گرفتم و ضمیمه کردم. بعد از بستن مدار و با چرخاندن پتانسیومتر به ترتیب LED ها روشن می شوند که روشنایی هر کدام از آنها صحت یک بخش مقایسه گر داخل آی سی را نشان می دهند.
قطعات لازم: چهار عدد مقاومت 1 کیلو اهم و پنج عدد مقاومت 10 کیلو اهم. پتانسیومتر 20 یا 22 کیلو اهم. چهار عدد LED و یک عدد خازن الکترولیت 2.2 میکروفاراد - 10 ولت. یک عدد برد بورد و جامپر وایر به تعداد مورد نیاز.

منبع در یوتیوب با شرح و توضیحات کامل - البته به انگلیسی:
LM339 Quad Voltage Comparator - YouTube

پیوست‌ها

• 179.5 کیلوبایت بازدیدها: 67
  • 207.1 کیلوبایت بازدیدها: 69
  • 162.5 کیلوبایت بازدیدها: 67
آخرین ویرایش:
بالا