آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم تصویر دهی کارت گرافیک rx 470 در فول لود کامل

esar-robat

کاربر
2015-07-17
5
2
با سلام یک عدد کارت گرافیک msi rx470 armor oc دارم که از لحاظ ظاهری هیچ مشکلی نداره و همه چی خوبه، سیستم که روشن میشه هم همه چی خوبه و تصویر میاد و فیلم و اینترنت و کار های عادی هم هیچ مشکلی توی کارکرد گرافیک ایجاد نمیکنه اما به محض اینکه یه بازی پلی بشه و کارکرد گرافیک حدود 80 درصد به بالای ظرفیت خودش برسه تصویر میره و سیستم هنگ میکنه، از طریق نرم افزار msi afterburner اومدم پاور لیمیت کارت رو 20 درصد کم کردم الان همه چی خوبه و دیگه تصویر نمیره اما در اصل 20 درصد از قدرت کارت گرافیک کم شده و مثل قبل فریم نمیده، دوستان عزیز و تعمیرکاران محترم ممنون میشم راهنماییم کنید که برای تعمیر کارت چه کاری انجام بدم.

پ. ن : قسمت تغذیه ی gpu هم از لحاظ ظاهری سالمه و ولتاژ تغذیه بین 750 الی 1050 میلی ولت متغیره البته بعد از اعمال محدودیت در پاور لیمیت کارت گرافیک.

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
با سلام یک عدد کارت گرافیک msi rx470 armor oc دارم که از لحاظ ظاهری هیچ مشکلی نداره و همه چی خوبه، سیستم که روشن میشه هم همه چی خوبه و تصویر میاد و فیلم و اینترنت و کار های عادی هم هیچ مشکلی توی کارکرد گرافیک ایجاد نمیکنه اما به محض اینکه یه بازی پلی بشه و کارکرد گرافیک حدود 80 درصد به بالای ظرفیت خودش برسه تصویر میره و سیستم هنگ میکنه، از طریق نرم افزار msi afterburner اومدم پاور لیمیت کارت رو 20 درصد کم کردم الان همه چی خوبه و دیگه تصویر نمیره اما در اصل 20 درصد از قدرت کارت گرافیک کم شده و مثل قبل فریم نمیده، دوستان عزیز و تعمیرکاران محترم ممنون میشم راهنماییم کنید که برای تعمیر کارت چه کاری انجام بدم.

پ. ن : قسمت تغذیه ی gpu هم از لحاظ ظاهری سالمه و ولتاژ تغذیه بین 750 الی 1050 میلی ولت متغیره البته بعد از اعمال محدودیت در پاور لیمیت کارت گرافیک.

سلام بنظرم چیپ ایراد داره و باید ریسولد بشه .ولی اول یه خمیر سیلیکون با کیفیت بزن به چیپ تست کن اگر ردیف نشد که مورد اول رو بررسی کن

esar-robat

کاربر
2015-07-17
5
2
سلام بنظرم چیپ ایراد داره و باید ریسولد بشه .ولی اول یه خمیر سیلیکون با کیفیت بزن به چیپ تست کن اگر ردیف نشد که مورد اول رو بررسی کن

سلام
خمیر سیلیکون قبلی رو پاک کردم و یه خمیر z9 دیپ کول زدم بهتر شده ولی باز هم تصویر میره، امکان داره ماسفت های برد تغذیه ضعیف شده باشند یا پاور کامپیوترم ضعیف شده باشه؟

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
سلام
خمیر سیلیکون قبلی رو پاک کردم و یه خمیر z9 دیپ کول زدم بهتر شده ولی باز هم تصویر میره، امکان داره ماسفت های برد تغذیه ضعیف شده باشند یا پاور کامپیوترم ضعیف شده باشه؟

فکر‌نمیکنم بیشتر از چیپ میتونه باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

mohandes.

کاربر
2021-06-29
10
16
41
سلام به نظر من خازن الکترولیتی تغذیه gpu میتونه کاهش ظرفیت داده باشه و نتونه ولتاژی ثابت را فراهم کنه شما ولتاژ سر رم ها را هم از خروجی سلفشون اندازه گیری کنید همچنین ای سی فلش و غیره اگر ولتاژ ها همه درست بودن انگاه به موارد دیگر بپردازید نظیر لحیم سردی پایه های gpu ویا وجود گرد وغبار بین پایه های ان و یا خرابی کریستال

esar-robat

کاربر
2015-07-17
5
2
سلام به نظر من خازن الکترولیتی تغذیه gpu میتونه کاهش ظرفیت داده باشه و نتونه ولتاژی ثابت را فراهم کنه شما ولتاژ سر رم ها را هم از خروجی سلفشون اندازه گیری کنید همچنین ای سی فلش و غیره اگر ولتاژ ها همه درست بودن انگاه به موارد دیگر بپردازید نظیر لحیم سردی پایه های gpu ویا وجود گرد وغبار بین پایه های ان و یا خرابی کریستال
سلام، در اسرع وقت موارد فوق را بررسی میکنم. خیلی ممنون

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام
میتونه بخاطر کم آوردن پاور کامپیوتر هم باشه.
اگر بایوس کارت دستکاری شده باشه یا از طریق msi afterburner کلاک و ولتاژ هسته و رم ها کم و زیاد شده باشه هم امکان ایجاد این مشکل و مشکلات مشابه هست.
با توجه به اینکه آرتیفکت نداری فعلا سراغ ریبال GPU نرو تا کامل بررسی بشه.
قبلا یک مورد داشتم آب خورده بود! (داستان داره :khandehhhh:) وقتی اتصالی رو برطرف کردم (ماسفت تغذیه) و کارت روشن شد زیر لود سیستم هنگ میکرد و بعد از بررسی مشکل
از آی سی PWM بود احتمالا یک جفت از ماسفت ها درایو نمیشدن و بخاطر همین توی پردازش سنگین هنگ میکرد و با تعویض PWM مشکل برطرف شد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
داستان آبخوردگی کارت گرافیک مشتری :

قضیه از این قراره که مشتری ما یکم نسبت به دمای سیستمش حساسِ و مدام چک میکنه خلاصه یکبار توی بازی احساس میکنه دمای گرافیک بالا رفته و میره یک بسته سبزی خورشی از فریزر برمیداره و میذاره روی گرافیک و این بلا سرش میاد. خلاصه تینر میزدم به کارت گرافیک بوی قرمه سبزی بلند میشد... :biggrins::biggrins::biggrins:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تاج

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-15
458
1,638
اهواز
اگر بلیوس دستکاری نشده باشه طبق تجربه عیب سمت ماسفتهاس
نمونه ش الانم gtx980ti دارم با همین عیب یدونه از موسفتا ازبین رفته
gtx 460 داشتم و asus rx470 با ۲ موسفت سالم وچندین مورد دیگه
اماراهکارش اگه موسفت پیدا نشد مثالش rx 580 xfx هم داشتم بازم این عیب بود بایوس مجدد ویرایش کردیم فلش زدیم تاقابل استفاده شد

همکاری هم فرمودن pwm ،اینم لحاظ شه

بالا