آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ توشیبا B252/21F

ali135923

کاربر vip
vip
کاربر
2016-08-06
46
25
با سلام دوستان برای من یه لپ تاپ اومده توشیبا که وقتی پاور رو وصل میکنی چراغ شارژ و پاور روشن میشه(بدون باتری) البته با اتصال باتری هم همین حالت رو حفظ میکنه.سیستم روشن نمیشه وقتی بازش کردم طبق عکس اول یه همکاری که با خودش گفته توکل بر خدا باز میکنم ببینم چی میشه اومده ماسفت های ورودی رو به هم وصل کرده طبق اون خط قرمزی که کشیدم.من جدا کردم و ولتاژ گیری کردم ولتاز ها درسته فق به پین مثبت باتری 3 ولت برق میره.نکته مهم اینه که پایه های کلید پاور ولتاژ ندارن و با اتصال شارژهر دو تا پایه به هم راه میدن یا به عبارتی منفی میشن.طبق عکس دومی آی سی شارژ( اگر اشتباه نکنم) تو پایه 4 یه ولتاژ25 ولت داره.این منطقیه یا نه؟و باید طبق دیتا شیت بره به Q6002که البته جاش خالیه. و لتاژ های محلش رو هم گرفتم و توی عکس هست.امید وارم زیاد گیج کننده نباشه توضیحاتم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. 11.jpg22.jpg

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
با سلام دوستان برای من یه لپ تاپ اومده توشیبا که وقتی پاور رو وصل میکنی چراغ شارژ و پاور روشن میشه(بدون باتری) البته با اتصال باتری هم همین حالت رو حفظ میکنه.سیستم روشن نمیشه وقتی بازش کردم طبق عکس اول یه همکاری که با خودش گفته توکل بر خدا باز میکنم ببینم چی میشه اومده ماسفت های ورودی رو به هم وصل کرده طبق اون خط قرمزی که کشیدم.من جدا کردم و ولتاژ گیری کردم ولتاز ها درسته فق به پین مثبت باتری 3 ولت برق میره.نکته مهم اینه که پایه های کلید پاور ولتاژ ندارن و با اتصال شارژهر دو تا پایه به هم راه میدن یا به عبارتی منفی میشن.طبق عکس دومی آی سی شارژ( اگر اشتباه نکنم) تو پایه 4 یه ولتاژ25 ولت داره.این منطقیه یا نه؟و باید طبق دیتا شیت بره به Q6002که البته جاش خالیه. و لتاژ های محلش رو هم گرفتم و توی عکس هست.امید وارم زیاد گیج کننده نباشه توضیحاتم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.مشاهده فایل‌پیوست 178418مشاهده فایل‌پیوست 178419

سلام

اول شما شماتیک مربوط به همین رویژن ماربرد رو دانلود کن تا بهتر بدونی توی برد چه خبر هست چون گاهی توی رویژن های مختلف مادربرد یک سری قطعات کم و زیاد هستن یعنی طراح میاد مکانیزم کارکرد بعضی بلوک ها رو بهینه تر میکنه یا برای ارزون تر شدن قطعه این کار رو میکنه.

شما ولتاژ ورودی بعد از دو ماسفت اول رو بگیر یعنی قسمت B+ باید این 19 ولت بیاد اگر اومد برو دنبال 3.3v LDO و 3.3v always
اگر اونها هم بود برو سر وقت 5v LDO و always

اون سیم کشی هم که همکار قبلی کرده برای دور زدن سیستم امنیتی تغذیه هست که البته کار اصولی نیست و اگر فرد ندونه چکار داره میکنه گاها باعث صدمه بیشتر و خطرات احتمالی میشه ولی در مواقعی برای تست با رعایت یک سری مسائل میشه انجام داد. این دو تا ماسفت در مواقعی که IO دستور بده جریان ورودی رو قطع میکنن (پلاریته معکوس، جریان کشی بالا یک قسمت،افزایش ولتاژ یک قسمت و ... )

آخرین ویرایش:

ali135923

کاربر vip
vip
کاربر
2016-08-06
46
25
سلام بر شما من شماتیک Toshiba-Satellite-C850-6050A2541801-MB-A02-Schematic-Diagram با این عنوان رو دانلود کردم.ولتاژهایی که فرمودید رو چک میکنم در مورد ولتاژ25 ولتی نظرتون چیه؟

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام بر شما من شماتیک Toshiba-Satellite-C850-6050A2541801-MB-A02-Schematic-Diagram با این عنوان رو دانلود کردم.ولتاژهایی که فرمودید رو چک میکنم در مورد ولتاژ25 ولتی نظرتون چیه؟

پین 4 گیت ماسفت ها رو درایو میکنه و در نتیجه ولتاژ باید خیلی پایین تر از این حرفا باشه و از طرفی ماکزیمم ولتاژ توی برد هم 19 هست. بازهم چک کنید شاید اشتباه اندازه گیری کردید

ali135923

کاربر vip
vip
کاربر
2016-08-06
46
25
منم روی همین مشکوکم چند باری ولتاژ گرفتم 25 هست/کلا ولتاژ های اطراف این آی سی نا معقول به نظر میرسه مثلا 1.2 6.1 داره و اون 25 رو هم مطمنم تازه اون رو به نقاط دیگه هم میده مثلا گیت ماسفت های ورودی 25 ولت دارن
پین 4 گیت ماسفت ها رو درایو میکنه و در نتیجه ولتاژ باید خیلی پایین تر از این حرفا باشه و از طرفی ماکزیمم ولتاژ توی برد هم 19 هست. بازهم چک کنید شاید اشتباه اندازه گیری کردید

ali135923

کاربر vip
vip
کاربر
2016-08-06
46
25
این تصویر مربوط به مادربرد لپ تاپ هست که از اینترنت گرفتم و دقت کردم اون ماسفتی که میگ جاش خالیه تو این عکس دیده میشه.l855-1.jpg

بالا