آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی برای پیدا کردن ایراد برد تغذیه لامپ ال ای دی پارس شهاب ۵۰وات

moein6

کاربر vip
کاربر
2018-11-08
82
108
شمال
بادرود وخسته نباشید خدمت اساتید ارجمند لامپ ال ای دی ۵۰وات پارس شهاب تمامی لامپها دونه دونه تست شده که همگی سالم میباشند در خروجی هیچ ولتاژی نداریم ولتاژ دوسر خازنهای ۴۰۰ولتی که سه عدد میباشند روی رنج دی سی اهمتر دیجیتال ۲۹۵ولت میباشد دوستان گرامی راهنمایی بفرمایید کدوم قطعه معیوب شده است عکس هم پیوست می شود باسپاس

پیوست‌ها

• 146.2 کیلوبایت بازدیدها: 126
  • 30.3 کیلوبایت بازدیدها: 131

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
بادرود وخسته نباشید خدمت اساتید ارجمند لامپ ال ای دی ۵۰وات پارس شهاب تمامی لامپها دونه دونه تست شده که همگی سالم میباشند در خروجی هیچ ولتاژی نداریم ولتاژ دوسر خازنهای ۴۰۰ولتی که سه عدد میباشند روی رنج دی سی اهمتر دیجیتال ۲۹۵ولت میباشد دوستان گرامی راهنمایی بفرمایید کدوم قطعه معیوب شده است عکس هم پیوست می شود باسپاس
سلام
دوست خوبم به احتمال زیاد ای سی سوخته.
متشکرم

moein6

کاربر vip
کاربر
2018-11-08
82
108
شمال
بادرود وسپاس از شما آقای امیر سجاد گرامی ایسی که سوخته منظور شما ماسفت سه پایه ایستاده هستش یااون ایسی کوچک اس ام دی پنج پایه لطفا راهنمایی بفرمایید واین قطعات توی بازار هست که جایگزین کنم اگه ایسی خراب بشه کدوم قطعات رو خراب میکنه معمولا سپاس از لطف شما

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
بادرود وسپاس از شما آقای امیر سجاد گرامی ایسی که سوخته منظور شما ماسفت سه پایه ایستاده هستش یااون ایسی کوچک اس ام دی پنج پایه لطفا راهنمایی بفرمایید واین قطعات توی بازار هست که جایگزین کنم اگه ایسی خراب بشه کدوم قطعات رو خراب میکنه معمولا سپاس از لطف شما
سلام
تعویض ایسی و قطعات دیگر به صرفه نیست . من در صورت سوختن ای سی یک خازن پلی استر 684j و یک مقاومت 150 کیلو اهم استفاده میکنم.
خازن را به ورودی برق به صورت سری میبندم جهت کاهش برق شهری و مقاومت 150 کیلو را با خازن موازی میکنم جهت دشارژ خازن. مثبت و منفی ال ای دی را به پل دیود وصل میکنم . و ال ای دی روشن میشود .
متشکرم

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,041
2,861
32
بله طبقه گفته ی امیرسجاد عزیز چون ایسی های این برد نمونه مشابه و جایگزین نداره از تغذیه خازنی برای راه اندازی پنل و درایو استفاده کنید به صرفه تر می باشد

moein6

کاربر vip
کاربر
2018-11-08
82
108
شمال
ممنونم از لطف شما جناب electronium گرامی جناب بنده حقیر مبتدی هستم خواهشا اون ایسی که میفرمایید سوخته را روی برد نشان دهید ضمنا در خروجی مدار بدون بار ۳۴ ولت dcدارم آیا فقط همین ایسی خراب شده وفقط خواهشا جای اون خازن ودیودی که کار میزارین تا مدار راه بیفته رو روی عکس پست اولیم نشان دهید و درصورت انجام این کار اون ایسی معیوب روباید از مدار بیرون بکشم یانه واین مدار که میفرمایید چه تایمی کار میکند برای لامپ ومقاومتهای موازی روی این نمونه برد کدوما هستن که ولتاژ رو کاهش بدهم با تغییر مقدارشون البته دربرد مشابه سالم منظورم هست سپاسگزارم

آخرین ویرایش:

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,041
2,861
32
ممنونم از لطف شما جناب electronium گرامی جناب بنده حقیر مبتدی هستم خواهشا اون ایسی که میفرمایید سوخته را روی برد نشان دهید ضمنا در خروجی مدار بدون بار ۳۴ ولت dcدارم آیا فقط همین ایسی خراب شده وفقط خواهشا جای اون خازن ودیودی که کار میزارین تا مدار راه بیفته رو روی عکس پست اولیم نشان دهید و درصورت انجام این کار اون ایسی معیوب روباید از مدار بیرون بکشم یانه واین مدار که میفرمایید چه تایمی کار میکند برای لامپ سپاسگزارم
یک ایسی 6 پایه ریز پشت برد هست مسئول فرمان به ماسفت می باشد ...شما اول باید چک کنید ولتاژ گیت چند ولت هست و همچنین ولتاژ درین را بررسی کنید اگه ولتاژا اوکی بود به خازن خروجی میشه شک کرد ...لذا شما با این 34 ولت ببینید می توانید مصرف کننده ای همچون المنت را روشن کنید یا 34 ولت لامپ فیلامان لامپ 100 را میتواند ذره ای روشن کند؟

آخرین ویرایش:

moein6

کاربر vip
کاربر
2018-11-08
82
108
شمال
بادرود وخسته نباشید خدمت اساتید فرمایشات شما جناب electroniuom انجام شد ولتاژ سورس ۳۷ولت ولتاژ درین بی‌نهایت یا عدد۱ولتاژ پایه گیت هم ۳۷ولت درتمامی تست ولتاژ پراپ منفی اهمتر به منفی خازن خروجی اتصال داده شد برای آزمایش لامپ ۱۰۰وات به خروجی وصل شد فیلامان قرمز نشد حتی به مقدار کم فقط جرقه کوچکی هنگام وصل کردن سیم به خروجی مدار مشاهده شد منتظر لطف جنابعالی وسایر دوستان عزیز هستم پاینده باشید

آخرین ویرایش:

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,041
2,861
32
جرقه از کجا اومد و اینکه درین و خازن صافی ورودی باید 311 ولت داشته باشی ...طبق حدس بنده ماسفت خاموشه ...و فقط ولتاژ گیت به خروجی منتهی شده
بعد شما ببین مقاومت های فیوزی r11 , r12 قط هستند تست بوق بگیرید و یک عکس واضح از نمای نزدیکتر مقاوتا بگیرید بیشتر بررسی کنیم

آخرین ویرایش:

K-E-M

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-12-09
337
638
بادرود وخسته نباشید خدمت اساتید فرمایشات شما جناب electroniuom انجام شد ولتاژ سورس ۳۷ولت ولتاژ درین بی‌نهایت یا عدد۱ولتاژ پایه گیت هم ۳۷ولت درتمامی تست ولتاژ پراپ منفی اهمتر به منفی خازن خروجی اتصال داده شد برای آزمایش لامپ ۱۰۰وات به خروجی وصل شد فیلامان قرمز نشد حتی به مقدار کم فقط جرقه کوچکی هنگام وصل کردن سیم به خروجی مدار مشاهده شد منتظر لطف جنابعالی وسایر دوستان عزیز هستم پاینده باشید
دوست عزیز لامپ صد وات برای این مدار مناسب نیست از لامپ یخچال یا شب خواب که وات کمتری دارن استفاده کن

بالا