آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: منبع تغذیه adak ps-152

kohkan

کاربر vip
کاربر
2013-12-07
79
47
با سلام دوستان یه منبع تغذیه اداک دارم ک ولتاژ صفر رو نشون میده با حرکت ولوم ها هیچ اتفاقی نمیفته فقط صفر رو نشون میده عکساشم گذاشتم اگ ممکن بود دوستان روش تست ترناسفورماتورش رو هم بگین. دوستانی ک تجربه ی دارن لطفا کمک کنن با تشکر

پیوست‌ها

• 87.1 کیلوبایت بازدیدها: 169
  • 72.8 کیلوبایت بازدیدها: 162
  • 96.2 کیلوبایت بازدیدها: 172

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950
سلام .شما اطلاعات ناقصی گذاشتید.

با سلام دوستان یه منبع تغذیه اداک دارم ک ولتاژ صفر رو نشون میده با حرکت ولوم ها هیچ اتفاقی نمیفته فقط صفر رو نشون میده عکساشم گذاشتم اگ ممکن بود دوستان روش تست ترناسفورماتورش رو هم بگین. دوستانی ک تجربه ی دارن لطفا کمک کنن با تشکر
ابتدا ولتاژ رو اندازه بگیرید که مشخص بشه که ایا فقط ولتاژ صفر رو نمایش میده در حالی که ولتاژ در خروجی وجود داره یا کلا ولتاژ واقعا صفره که مشخص بشه حداقل مشکل از کدم قسمته و همچنین پتانسیومتر هم تست کنید ببینید متصل یا سالم هست یا نه ولتاژ خازن بزرگ هم اندازه بگیرید

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام
طبق گفته دستمون ولتاژ خازن بزرگ ورودی را اندازه بگیر ؟ ببین ولتاژ درسته
تست ترانزیستور جریان 135 bd ؟
تست ترانزیستورها که تو عکس نقطه آبی رنگ دارند تست شود ؟
در پشت برد یک مقاومت 100اهم وات بالا است تست شود ؟
انشا الله با تست این روشها و تجربیات دوستان مشکلتون حل بشه . در داخل سایت سرجی زدم این منبع تغذیه زیاد تعریفی نداره . در حد غیر قابل تعمیر است به خاطر ای سی قابل برنامه ریزی.
متشکرم

siyavash_wow

کاربر vip
vip
کاربر
2011-06-15
14
14
من هم این مشکل رو داشتم دقیقا
ولتاژ صفر نشون میداد و هیچ ولتاژی تو خروجی نداشتم
با تعویض ترانزیستور وسطی و بزرگ که به هیت سینک آلومینیومی وصل است (TIP3055) مشکلم حل شد.

در صورتی که خمیر سیلیکون دارید کمی بین ترنزیستور و صفحه آلومینیومی قرار دهید تا طول عمر این ترازیستور بالاتر برود

Zamany t

کاربر
2022-02-12
2
0
53
سلام‌اساتید‌محترم‌.برای تعمیر‌عین‌همین‌منبع‌تغذیه‌دستم‌رسیده‌ومشکل‌اینه‌که‌سون‌سگمنتها‌خاموشند‌وهیچ‌عددی‌نشون‌نمیدهند‌اما‌ولتاژبطورکامل‌‌بین‌صفر‌و۱۵ولت‌جابجا میشه‌‌مقاومت‌برد‌نمایشگر‌۱۰۰اهمی‌خیلی‌زود‌داغ میشه‌‌علتش‌چیه‌ایامیکرو‌کنترل‌سوخته‌یانمایشگرها‌خرابند‌لطفا‌کمک‌کنید.

بالا