آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست دیتا شیت دیود sm 88a

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
جای حساس مدار هست و اگر ترایاک اصلی بسوزه و این دیود درست انتخاب نشده باشه برد برای همیشه ازبین میره نمیدانم چطور دیتا شیت پیداکنم

با سلام

بنده منطق خودم رو برای جایگزینی شرح میدم خدمتتون . صد در صد کامل نیست اما کار راه انداز هست.

دو دیود رو بصورت بک تو بک گذاشتند که از ترایاک محافظت کنه درسته؟ اسنابر/کلمپر

پس ولتاژ کلمپ دیود باید مقداری زیر آستانه شکست ترایاک باشه . از اونجایی که در هر سیکل برق یکی از دیودها در بایاس مستقیم قرار میگیره مقداری به ولتاژ شکست دیود بایاس مخالف اضافه میشه اما به هیچ وجه مهم نیست و در مقابل ولتاژ کلمپ ناچیزه.

از طرفی آستانه کلمپ دیود باید مقداری بالا تر از پیک برق شهر باشه تا خودش موجب هدایت جریان به مصرف کننده نشه

تریستور ها و ترایاکها نمیتونند در فرکانس بالا کلید زنی کنند پس دیودها هم فرکانس بالا نیستند . اما اگر بتوان دیود فرکانس بالا پیدا و جایگزین کرد ، میشود فرکانس رینگینگ را بهتر سرکوب کرد که باز هم در مدار شما چندان مهم نیست.

بعنوان نمونه دیتاشیت P6KE400 را مطالعه فرموده و دیود مناسب را از همین خانواده انتخاب فرمایید.

پیوست‌ها

• 273.9 کیلوبایت بازدیدها: 7

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود
دوست خوب اول ممنون برا زمان و پاسخ ها

درست هست این روش شماهم جواب گو هست گرچه ممکنه یکم دقیق مثل روز اول خودش نباشه ولی خب دیگه راهی ندارم دوهفته هست دنبال دیتا شیتش هستم عجیب هم هست کتاب های زیادی دانلود کردم و تک تک کد های همه چک کردم حالا برای آی سی ها درک می کنم مثلا یک شرکت یک پرو گرام قفل می کنه یا کد های آی سی هارو پاک می کنند ولی دیود عجیب هست

ترایاک روی برد که خرای شده بود BTB10بود

من ترایاک BTB16نصب کردم

بهتریین انتخاب برای BTB16بنظر شما

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
درود
دوست خوب اول ممنون برا زمان و پاسخ ها

درست هست این روش شماهم جواب گو هست گرچه ممکنه یکم دقیق مثل روز اول خودش نباشه

با سلام

از لطف شما سپاسگزارم

حتما در جریان هستید که سیاست اکثر تولید کنندگان از تولید کیفی به تولید بهره ور تغییر کرده . کیت مورد بحث ما اگر کیت بود که I/O میکروکنترلر را مستقیما به ترایاک متصل نمیکردند . چنین رویکردی حتی در تولیدکنندگان ایتالیایی مهر تاییدی است بر تولید بهره ور.

مدار کلمپر دیودی مورد استفاده در کیت شما به دقت زیادی نیاز ندارد و چه بسا با تغییر حساب شده پارامترها بتوان عملکردی خیلی بهتر از روز اول را شاهد بود .

با بالارفتن جریان نامی ترایاک جریان تحریک نیز افزایش می یابد . اطمینان حاصل کنید که جریان گیت به میزان کافی تامین شود

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود دوست عیز ممنون از راهنمایی و من بکل منظوری نداشتم امیدوارم ناراحت نشده باشید
#$V686

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام دوست و همکار عزیزم . اصلا و ابدا ناراحت نشدم و اتفاقا خوشهال از اینکه مفید واقع شدم

منظور شما را در پست آخرتان متوجه نشدم

بالا