آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: لحیم دسته گیم کامپیوتر

aminin

کاربر
2015-08-01
13
9
سلام دوستان خسته نباشید من قسمت شوک های یک دسته گیم در اوردم بهمراه کیت میخوام روی یک دسته دیگ بزنم ولی موفق به لحیم خوب نمیشم خیلیم با تجربه نیستم اول اینکه اون قسمتی که تو عکس قهوه ای شده باعث خراب شدن که نشده ؟ بعد از چه سیم لحیمی استفاده کنم در ضمن هویه هادیران دارم یک مورد دیگ اینکه لحین دقیقا باید بین دو خط باشه ؟ اگر مورد اموزشی هست ممنون میشم بگید

پیوست‌ها

• 84.4 کیلوبایت بازدیدها: 83

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
270
517
بوشهر
درود بر شما و بر همه دوستان
اون دو قسمتی که گفتید متاسفانه کنده شده(پد مدار چاپی)ولی قابل تعمیره(بهتره ببرید پیش یک تعمیر کار تا براتون درستش کنه)
برا لحیم کاری خوب ابزار خوب لازمه( هویه خوب-سیم قلع خوب-مخصوصا مایع یا خمیر فلکس خوب)
اگر برا این کار میخای اینا رو تهیه کنی که هزینش برات زیاد میشه و تازه احتمال خرابی بیشتر هم هست
اگه نه دوست داری یاد بگیری برا شروع
سیم قلع asahi با درصد 63-37
هویه 40 وات GOOT (البت بیشتر هزینه کن و هویه بهتری بگیر)
روغن لحیم LOTFETT که باز ترجیحا بتونی چیز قوی تر مثل AMTEH سرنکی البت اصلی پیدا کنی بهتره(خمیر یا روغن لحیم مرغوب مهم ترین چیزیه که میتونه لحیم کاری رو خوب و بی نقص کنه)
هر وقتم خاستی لحیم کاری کنی میستقیم سر یه برد مهم و حساس نرو با چنا برد بی اهمیت تست کن قلق دستت بیاد بعد برو سر یه برد حساس(سر اون سیما این همه نباید اشفته و بلند باشه کمی ظرافت به خرج بده:whistle0:)

آخرین ویرایش:

partis

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-09-28
249
481
سلام
اون قسمت كه ميگين قهوهاي هست و كنده شده ادامه مسير را با تيغ كمي خراش بده تا به قسمت فلزي و رساناي برد برسه و سيم را روي اون قسمت لحيم كن
براي لحيم كردن اول هويه را روي قسمتي كه ميخواي لحيم كني بزار تا چند ثانيه نگه دار تا اون قسمت خوب گرم بشه بعد سيم لحيم را به نوك هويه بزن بدونه اينكه هويه را برداري كمي تكرار كني زود ياد ميگيري كار سختي نيست اما بايد تجربه كني تا بتوني لحيم خوبي بزني
برد خراب پيدا كن چند بار لحيم كن تا كار دستت بياد

بالا