آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نبودن نور در صفحه نمایش DELL E6410

peyman508

کاربر vip
کاربر
2009-04-21
113
63
با عرض سلام خدمت همکاران عزیز مشتری لپ تاپ آورده با این مشکل که صفحه نمایش نور نداره و تصویر به سختی نمایش داده میشه.خروجی VGA تصویر اوکی هست و مشکلی نداره.اما خود صفحه نمایش نور نداره.فایل بایوس زده شد اما مشکل برطرف نشده.ال ای دی عوض شده باز هم مشکل پا برجاست.فلت ال ای دی هم عوض شده بازم مشکل پا برجاست.از دوستان کسی هست تجربه ای داشته باشه؟

در ضمن صفحه نمایش LED هست و نه LCD

ممنون میشم اگر کسی تونست راهنمایی کنه نقشه بورد هم هست که بزارم.

آخرین ویرایش:

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
270
517
بوشهر
درود بر شما و بر همه دوستان
قبل از ورود به مباحث سخت افزاری (که دوستان میان و راهنایی میکنن) چند تا کار نرم افزاری انجام بدید
اگر ویندوز 10 زدین ویندوز رو 7 کنید و اخرین درایورها رو از سایت دل بگیرید و نصب کنید
بایوس رو از طریق ویندوز اپ دیت کنید(اگر پروگرام کردین شاید بایوس مناسب نباشد)
بدون باتری هم تست کنید
لپ تاپ دل داشتیم رو ویندوز 7 مشکل نداشت(البت نه این مدل)ولی نور صفحه تو ویندوز 10 خاموش میشد با اپدیت بایوس از طریق ویندوز مشکل حل شد
در نهایت اگر مشکل حل نشد باید منظر دوستان برا راهنمایی سخت افزاری بمانید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: peyman508

peyman508

کاربر vip
کاربر
2009-04-21
113
63
ممنون بابت پاسخ.اما کاری به ویندوز نداره.از همون اول که سیستم روشن میشه و لوگوی DELL نمایش داده میشه نور بک لایت وجود نداره و فقط با نور موبایل میشه صفحه و دید

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
270
517
بوشهر
ممنون بابت پاسخ.اما کاری به ویندوز نداره.از همون اول که سیستم روشن میشه و لوگوی DELL نمایش داده میشه نور بک لایت وجود نداره و فقط با نور موبایل میشه صفحه و دید

خواهش میکنم
ده نه ده بوت اولیه گمراهت نکنه
این اختلال باعث تغیرات در بایوس هم میشه و بعد از نصب درایور گرافیک تو ویندوز ده (فقط این مشکل تو ویندوز 10 دیدم و اگر ویندوز7 هست منتفیه)نور صفحه حتی در بوت اولیه هم بشدت کم یا کلا قطع میشه
تست کنید دوست من خیلی وقت نمیگیره
البت نمیگم قطعا مشکل اینه(مورد داشتیم چیپ گرافیک بوده) ولی تعمیرات همش سخت افزار نیست و گاهی ایرادات ساده نرم افزاری هم مشکل ساز میشن و شما باید همه چیزو تست کنید
تاکید میکنم بایوس رو اپ دیت کنید(از طریق ویندوز)و درایور هم از سایت دل بگیرید(به هیچ وجه از برنامه های کمکی نصب درایو استفاده نکنید)

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: peyman508
بالا