آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: سیگنال ژنراتور یا فانکشن ژنراتور

zarin555

کاربر
2019-09-23
8
6
38
با توجه به نیازتان و مشخص بودن فرکانسهای مد نظر شما ، میتوانید چند اوسیلاتور برای IF در فرکانسهای 455 کیلو و 10.7 مگا و برای کاربردهای صوتی نیز از آیسیهای فانکشن ژنراتور و یک تقویت کننده مناسب مثل tda2030 استفاده کنید . من مدل دیگری از LEYBOLD را داشتم که تقویت کننده اش همین آیسی و اوسیلاتور آن xr2206 بود. ساختن چنین مداراتی با کاربرد ثابت و خاص بسیار به صرفه تر از نمونه های دست دوم در سایت دیگر میباشد.
متشکرم
بله بنده هم به این نکته پی برده بودم که ساختن چنین مداراتی مخصوصا اینکه چند نمونه در همین انجمن هم هست. به صرفه تر است تا خرید دست دوم.البته دستگاهی که فروشنده به من پیشنهاد داده تمیز و در حد نو است.
منتهی تهیه قطعات اورجینال در این اشفته بازار برای شهرستانی ها کار سختی است. مگر انکه به شانس روی بیاوریم بلکه از هر 5 قطع 3 قطعه اورجینال واقعی بدستمان برسد. با این وصف قیمت تمام شده قطعات و مدار و جعبه و غیره. مخصوصا وقتی قطعه با عنوان اورجینال خرید میکنی بعد بدل از آب در میاد بیشتر از خرید یک دستگاه دست دوم می شود.البته چنانچه قصد ساخت دستگاهی در حد و اندازه LEYBOLD را داشته باشی..
هزینه وقت و زمان و زحمت که همگی به کنار. مگر انکه یک استاد چنین دستگاهی را بسازد و به شرط قطعات اورجینال از ایشان خرید کنیم. که اگر چنین نابغه ای پیدا شود بدون فوت وقت من خریدار هستم.:couple_inlove:
بازار قطعات تا چند وقت پیش اینگونه نبود حداقل تا بدین حد کلاهبرداری در قطعات وجود نداشت. جدیدا وقتی قطعه خرید میکنی باید بافروشند تماس بگیری بلکه از اورجینال بودن قطعه مطمئن شوی تازه انهم ممکن است قطعه تقلبی بفرسته
بسیار سپاسگزارم

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
دوست عزیزم ،حرفهای شما را قبول دارم . منتها شهرستان دیگه دورتر از نقطه صفر مرزی؟ تمام قطعات مورد نیاز و بلوکهای اصلی ، صد در صد درون شاسی های اوراقی رادیو وجود دارد . حتی میتوانید از اوسیلاتورهای یک رادیو در حال کار هم خروجی بگیرید. برای 455 کیلوهرتز هم که کریستال ریموت کنترلر های مادون قرمز در خدمتتان هستند .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zarin555

zarin555

کاربر
2019-09-23
8
6
38
دوست عزیزم ،حرفهای شما را قبول دارم . منتها شهرستان دیگه دورتر از نقطه صفر مرزی؟ تمام قطعات مورد نیاز و بلوکهای اصلی ، صد در صد درون شاسی های اوراقی رادیو وجود دارد . حتی میتوانید از اوسیلاتورهای یک رادیو در حال کار هم خروجی بگیرید. برای 455 کیلوهرتز هم که کریستال ریموت کنترلر های مادون قرمز در خدمتتان هستند .
سلام و مرسی گرامی
اره قطعات قدیمی و اورجینال خوبه. در هر صورت گمان کنم که از قطعات قدیمی رادیوها برای ساخت استفاده کنم. چون جدیدا مقدار زیادی برد رادیو اوراقی به دستم رسیده.
اگر طرح خوب پیدا کردم حتما میرم سراغش.
مرسی که اشاره کردی

بالا