آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نشناختن گرافیک اصلی بعد از تعویض I/O در لپ تاپ G50-80 لنوو

hadi.mrv

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-25
390
591
مشهد مقدس
این لپتاپ قبل از تعویض io فقط با باتری روشن میشد و هیچ گونه مشکلی هم نداشت و در حالت خاموش باتری شارژ میشد، هنگام وصل کردن اداپتور چراغ پاور لحظه ای روشن میشد و دستگاه سویچ نمیکرد و ایسی io داغ میکرد که ایراد از io بود
البته قبل از تعویض io ، ایسی شارژ رو هم تعویض کردم که فرقی در عملکرد دستگاه نداشت

با تعویض ایسی io که پروگرام شده برای همین مین خرید کردم مشکلات روشن نشدن با اداپتور و شارژ کردن در حالت روشن برطرف شد

اما مسله اینه که الان گرافیک اصلی دستگاه دیتکت نمیشه و فقط گرافیک اینتل شناخته میشه
تو بایوس هم که حالت گرافیک رو گرافیک اصلی تنظیم کنم یا نکنم فرقی نمیکنه

ویندوز تعویض شد
دو تا بایوس پروگرام کردم

اما نتیجه نگرفتم

آیا دوباره باید EC این دستگاه و پروگرام کنم ؟

ممنون میشم اساتید و دوستان راهنمایی کنن :smilie_help:

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,326
2,977
مهندس بزرگوار وقتی با i/oقبلی کار می کرده و یه اشکال داشته مشخصه که همین ای سی خراب یا برنامه اش با مین برد همخوانی نداره بهترین راه پروگرام هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hadi.mrv

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
این نکته رو هم در نظر داشته باشید که اگه ای سی رو نو تهیه کردی میتونه از خود همون قطعه باشه،بارها مطرح کردم که بخاطر تقلبی بودن قطعات روزها وقت و ذهنم درگیر بوده.
اگه بتونی از روی اوراقی پیدا کنی عیب رو خیلی محدود کردی شاید اصلا ایرادی هم نداشته باشی فقط قطعه ای تعویضی مناسب نبوده باشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hadi.mrv

hadi.mrv

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-25
390
591
مشهد مقدس
مهندس بزرگوار وقتی با i/oقبلی کار می کرده و یه اشکال داشته مشخصه که همین ای سی خراب یا برنامه اش با مین برد همخوانی نداره بهترین راه پروگرام هست

حق با شماست باید یبار پروگرامش کنم ببینم چی میشه :icon26:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aryamon

hadi.mrv

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-25
390
591
مشهد مقدس
این نکته رو هم در نظر داشته باشید که اگه ای سی رو نو تهیه کردی میتونه از خود همون قطعه باشه،بارها مطرح کردم که بخاطر تقلبی بودن قطعات روزها وقت و ذهنم درگیر بوده.
اگه بتونی از روی اوراقی پیدا کنی عیب رو خیلی محدود کردی شاید اصلا ایرادی هم نداشته باشی فقط قطعه ای تعویضی مناسب نبوده باشه.

آره واقعا این که این قطعات تقلبی باشه هم ممکنه

قبل از پیدا کردن اوراقی این قطعه بهتره به پیشنهاد دوستان io رو پروگرام کنم ببینم نتیجه چی میشه
و تغذیه گرافیک هم چک کنم اگه نتیجه نگرفتم به دنبال قطعه اوراقی این دستگاه باشم

ممنون از راهنمایی تون
:icon26:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aryamon

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود
آی سی I/oدوستان بعد ازنصب روی برد پروگرام کنید همیشه چون حرارت زمان نصب آی سی ممکنه به برنامه های اون دچار مشکل کنه

بالا