آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ سونی

ehsan058

کاربر
2012-01-27
5
0
با سلام یک لپ تاپ سونی مدل vaio pcg-7185l دارم کار میکرد امروز روشنش کردم فقط چراغ پاور روی لپ تاپ روشن میشه و فن هم دور پایین ولی بالا نمیاد کلا سیستم پریده حتی با زدن کلید اف2 داخل بایوس هم نمیشه حتی چراغ کپس لاک هم روشن نمیشه مشکل کجاست ممنون میشم جواب بدبد
دوتا رم ها رو در آوردم یکی یکی امتحان کردم خبری نشد درایور دی وی دی ،هارد اس اس دی رو هم در آوردم خبری نشد درضمن باطری لپ تاپ خیلی وقت هست که خراب بود کلا درش آورده بودم و دستگاه بدون باطری کار می***د خروجی پاور هم همون 19/5 ولت هست.درضمن وقتی روشن میشه یعنی همون چراغ پاور روشن میشه بعلاوه فن دیگه چراغ هارد کار نمیکنه بعد هم هربار کلید پاور رو فشار میدم فقط چراغ باطری یه چشمک کیزن برای خاموش کردن هم یاباید برق رو بکشم یا کلید پاور رو 5ثانیه ای نگه دارم

amirgoogle

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-17
317
336
Fars.Iran
مشکل از بایوس دستگاهتونه یه بار ریستش کنید با در اووردن باتری بایوس و فشار دادن چند بار دکمه پاور واگه رفع نشد باید فایل جدید بزنید.

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
ممنون ولی لب تاپ رو باز کردم باطری نداره
سلام دوستمون منظورش باتری بک آپ هست که روی برد لپ تاپ قرار داره، هارد و اس اس دی و رم هارو خارج کنید و ابتدا یکی یکی رم ها رو بزنید اول یکیشو بزنید و تست کنید ببینید تصویر میاد یا نه، بعد یکی دیگه رم هارو و همینطور بقیه قطعات رو، این مورد از رم، گرافیک و بایوس میتونه باشه

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام نه باطری واسه بک آپ اطلاعات بایوس این مادر برد وجود نداره یا از طریق جمپر اگه واسش تعریف شده باشه باید ریست بایوس کردش یا پروگرامر

بالا