آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خامو‌ش شدن پاور گرین زیر بار

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
سلام . مگه نگفته بودید که با تستر خازن رو تست کردید درست بوده؟

مسائله اینجاست که میگن چک کردیم درست بود در صورتی که حال نداشتن چک کنن و بعد سه روز به قول خودشون تعمیر شد دوستان وقتی اینجا راهنمایی میکنن و شما میگید تست کردم درست بوده این دیگه نهایت بی احترامی به دوستانی هست که وقت میزارن و شمارو راهنمایی میکنن چندجا گفتن خازن شما به دوستان گفتید تمامی خازن هارو چک کردم با lcr و...

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
مسائله اینجاست که میگن چک کردیم درست بود در صورتی که حال نداشتن چک کنن و بعد سه روز به قول خودشون تعمیر شد دوستان وقتی اینجا راهنمایی میکنن و شما میگید تست کردم درست بوده این دیگه نهایت بی احترامی به دوستانی هست که وقت میزارن و شمارو راهنمایی میکنن چندجا گفتن خازن شما به دوستان گفتید تمامی خازن هارو چک کردم با lcr و...
دقیقا همین موارد باعث دلسردی دوستان برای ادامه راهنمایی و کمک میشه چون حقیقت رو اشتباه جلوه دادن برای اون شخص و فرد راهنمایی کننده رو دچار ابهام و اغماض میکنه دوستان اگه به همین موارد کوچیک اهمیت بدهند کارشون زودتر و راحتر و سریع تر راه می افته و فرد راهنما از ادامه روند راهنمایی به چالشها دلسرد نمیشه

mo.ahmadi

کاربر
2015-08-28
22
10
سلام مجدد
با 6 عدد led تست کردم پاور خاموش نشد. (یه 5 سانت از led‌ شاخه ای جدا کردم و تست کردم led رو رو‌شن کرد و پاور خاموش نشد. )
درحالی که لامپ رشته ای 12 ولت در ولتاژهای 3.3 و 5 ولت روشن میشه بدن اینکه پاور خاموش بشه!
فقط تو خط 12 ولت خاموش میشه.

سلام
دوست عزیز این طور تلقی نکنید!
من تمام خازن‌ها رو تست کردم فقط وفقط یه خازن حدود 100 میکرو ظرفیتش کم شده بود و من فکر نمی کردم که 100 میکرو باعث خاموش شدن پاور بشه!
تا این که بعد از کلی زحمت تعویض IC، ترانس بزرگ، ترانزیستور 13009، خازن های ریز، تعویض دیود دوبل و...
باز مشکل برطرف نشد تا این که گفتم شاید این خازن مشکل ایجاد کرده که با تعویض آن مشکل حل شد.
خازنی که عوض کردم ESR 0.2 بود!
و شارژ و دشارژ خوبی داشت!
چه بسا شما هم جای من بودین اصلا شک نمی کردین بهش.
به هر حال از همه دوستان تشکر می کنم.

mo.ahmadi

کاربر
2015-08-28
22
10
سلام مجدد
با 6 عدد led تست کردم پاور خاموش نشد. (یه 5 سانت از led‌ شاخه ای جدا کردم و تست کردم led رو رو‌شن کرد و پاور خاموش نشد. )
درحالی که لامپ رشته ای 12 ولت در ولتاژهای 3.3 و 5 ولت روشن میشه بدن اینکه پاور خاموش بشه!
فقط تو خط 12 ولت خاموش میشه.

سلام . مگه نگفته بودید که با تستر خازن رو تست کردید درست بوده؟

بله با دستگاه تستر LCR_T4 تست کردم.
مقدار ESR خیلی پایین بود حدود 0.2
فقط ظرفیتش حدود 100 میکرو کم بود و من فکر نمی کردم که 100 میکرو تاثیری در کار کرد صحیح پاور داشته باشه.

markani

کاربر
2021-09-03
2
2
42
سلام دوست عزیز
دقیقا همین مشکل رو بنده با پاور GP585a دارو متهی روی ولتاژهای 5 ولت و 3.3 ولت
شما مشکل اين پاور رو چظوری حل کردین؟
من شمارم 09214822157 هستش اگه لطف کنید راهنمایی کنین ممنونتون میشم. (واتساپ هم روی این شماره دارم)
ممنون

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
سلام دوست عزیز
دقیقا همین مشکل رو بنده با پاور GP585a دارو متهی روی ولتاژهای 5 ولت و 3.3 ولت
شما مشکل اين پاور رو چظوری حل کردین؟
من شمارم 09214822157 هستش اگه لطف کنید راهنمایی کنین ممنونتون میشم. (واتساپ هم روی این شماره دارم)
ممنون

خازن های خروجی مسیر ۵ و ۳.۳ رو چک و تعویض کنید.

h_sarghani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2021-08-13
243
39
34
مشهد
فقط برو سراغ دیود شاتکی های هیتسینگ سوم اونارو تست اهم بگیر در حد کیلو اهم نشون داد یا مگا اهم درسته دیود شاتکی مسیر 12 ولت رو از دیود شاتکی 30 امپر به بالا استفاده کن

بالا