آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: یکسره روشن بودن فن بعد از تعمیر GPU

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
با سلام
چند تا لپ تاپ دل ۵۰۱۰ و دل ۵۱۱۰ و اچ پی دارم که مشکل خرابی GPU داشتند که تصویر نمیدادند و یا اینکه تصویرشان شطرنجی میشد بعد از شستن چیپ گرافیک و حرارت یا هیت دادن gpu, مشکل تصویر رفع شده ولی فن یکسره روشن می ماند و سیستم داغ می کند.
حتی بعضی از این سیستم ها مشکل تصویر هم ندارند و دستکاری هم نشده اند
با تعویض فن، هیت سینگ، پد سیلسون و خمیر سیلیون مشکل رفع نشده
البته اگر با پد و یا خمیر سیلیکون خاص امکان رفع مشکل وجود دارد یا
اگر دوستان برای رفع این مشکل روشی را استفاده می کنند لطفا راهنمایی کنند. متشکرم

آخرین ویرایش:

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
از دوستان عزیز ظاهرا کسی جواب نداده
نظر بنده این است که در هر حالت باید GPU از مدار حذف شود و از گرافیک اینتل استفاده شود اگر باز هم از دوستان کسی نظری داشته باشد ممنون خواهم شد.

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام
اگر با وجود استفاده از پد با ضخامت مناسب و اطمینان از فیت شدن دقیق هیت سینک همچنان دما بالا میره مشکل از خود چیپ هست
بعضی اوقات مقاومت درونی چیپ بخاطر ایراد در مدارات داخلی کم میشه و جریان زیادی میکشه و دما بالا میره

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
متشکرم کاملا صحیح است.
شما چه مدل پد و با چه ضخامتی رو پیشنهاد می کنید
و برای سی پی یو چه مدل خمیر سیلیکون بهتره؟ دیپ کول z5 خوبه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
متشکرم کاملا صحیح است.
شما چه مدل پد و با چه ضخامتی رو پیشنهاد می کنید
و برای سی پی یو چه مدل خمیر سیلیکون بهتره؟ دیپ کول z5 خوبه؟

بستگی به دستگاه داره من توی این مواقع چند تا تست میکنم تا یکیش مناسب باشه وقتی پد رو قرار میدید اگر نازک باشه خوب بین گرافیک و هیت سینک هواگیری نمیشه و حرارت منتقل نمیشه
اگر بیش از حد ضخیم باشه هم از اونطرف هیت سینک به سی پی یو خوب نمیچسبه و سی پی یو داغ میکنه.
خمیر سیلیکون هم Z5 و Z9 خوبه در موارد خاص فلز مایع هم میشه استفاده کرد که طریقه استفادش مهمه وگرنه به دستگاه آسیب میزنه

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
با سلام
چند تا لپ تاپ دل ۵۰۱۰ و دل ۵۱۱۰ و اچ پی دارم که مشکل خرابی GPU داشتند که تصویر نمیدادند و یا اینکه تصویرشان شطرنجی میشد بعد از شستن چیپ گرافیک و حرارت یا هیت دادن gpu, مشکل تصویر رفع شده ولی فن یکسره روشن می ماند و سیستم داغ می کند.
حتی بعضی از این سیستم ها مشکل تصویر هم ندارند و دستکاری هم نشده اند
با تعویض فن، هیت سینگ، پد سیلسون و خمیر سیلیون مشکل رفع نشده
البته اگر با پد و یا خمیر سیلیکون خاص امکان رفع مشکل وجود دارد یا
اگر دوستان برای رفع این مشکل روشی را استفاده می کنند لطفا راهنمایی کنند. متشکرم

سلام . دوست عزیز در مورد دو مدلی که نام بردید معمولا یه راه کار قبل از اینتلی کردن وجود داره
البته یک راهشو آقا رضا اشاره کردن

راه دیگه اش : در خیلی از موارد دستگاه بعد از اطمینان از هیت سینگ و مدار اون . بایوس زده شده و درایور اصلی gpu نصب شده و دستگاه به بهترین شکل ممکن جواب داده و نیازی به اینتلی کردن نشده

با دور بالای فن و یکسره بودن اون در کنار احتمالات دیگه میتونه meregion هم باشه ( که با پروگرام میتونه حل بشه )

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز سلام

منم با نظر استاد عزیز علی اقا موافقم و بیشتر مربوط به بایاس هست و این رو هم اضافه کنم اگر ای سی بایاس mx هست حتما با winbond که 4مگ هست تعویض کنید

بالا