آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: صدای چیرک از پاور گرین ۳۳۰ حین روشن کردن

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
سلام خدمت همکاران محترم ، پاور گرین ۳۳۰ دستم رسیده که اول ولتاژ استندبای ۸ ولت داشت ، خازن اسیلاتور رو عوض کردم حل شد .الان که میخوام سیم سبز و مشکی رو اتصال بدم ی صدای چیرک مثل سوئیچ رله از پاور میاد و اصلا روشن نمیشه.اپتوکوپلر رو چک کردم درست بود.ترانزیستورهای بعد آی سی درست بود.خازن اسیلاتور تعویض شده.همه قطعات اولیه چک شده درست بود.ثانویه چک شده درست بودن.

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
کنترل کردم ترانسها لحیم سردی نداشتن.
دوباره با سیم لحیم تقویت کردم.
آی سی رو هم کنترل کردم مشکلی نداشت.
قسمت خروجی رو کنترل کردم اتصالی ندارم.

masoud.ghara

کاربر vip
کاربر
2010-11-02
75
299
یک خازن معمولا 10 یا 22 میکرو فاراد در سمت اولیه مدار نوسان ساز وجود دارد که باید تعویض شود . خازن متصل به سیم بنفش رو حتما با خازن سنج تست کنید یا تعویض کنید . دو عدد ترانزیستور که از ای سی تغذیه به ترانس وسطی متصل است را از نظر سلامت چک یا تعویض کنید (c945 هم جوابگوست ) ای سی تغذیه در انتهای کار تعویض شود (tl494(

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
سلام
ولتاژ سیم سبز و بنفش الان چند هست؟

هرکدوم ۵.۵ ولت. البته ی توضیح دیگه بدم که وقتی میخوام سیم سبز و مشکی رو بهم وصل کنم ، ی لحظه به سیم زرد تا حد ۳.۵ ولت میاد.و ی صدای چیلک به محض اتصال سبز و مشکی از پاور میاد.ولی روشن نمیشه.همه قسمت ثانویه رو هم تست کردم همه دیودها، خازن ها دیود شاتکی ها و مقاومتهای دور آی سی.همچنان این مشکل پابرجاست.

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
952
با سلام
قبل از تعویض خازن ایا پاور روشن میشد؟ و بعد این مشکل پیش اومد (البته به نظر تست نکردید)
حتما فن هم یه نیم دور میزنه؟ امکان داره در ثانویه اتصالی داشته باشید که پاور پروتکت میکنه. دیود های زنر و عناطر اطراف tl494 رو تست کنید اهم و قلع مردگی مقاومت های سنس منتهی به 494 هم چک کنید احتمال داره ولتاژ یکی از خطوط به سنس ای سی نرسه و این مشکل به وجود بیاد
ترانس استاندبای دو ولتاژ 5 و 10تا15 ولت یکی برای مصرف خارجی و دیگری برای تغذیه ی ای سی میسازه که سر دیود کوچک ترانس استاندبای میره اونم چک کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
با سلام
قبل از تعویض خازن ایا پاور روشن میشد؟ و بعد این مشکل پیش اومد (البته به نظر تست نکردید)
حتما فن هم یه نیم دور میزنه؟ امکان داره در ثانویه اتصالی داشته باشید که پاور پروتکت میکنه. دیود های زنر و عناطر اطراف tl494 رو تست کنید اهم و قلع مردگی مقاومت های سنس منتهی به 494 هم چک کنید احتمال داره ولتاژ یکی از خطوط به سنس ای سی نرسه و این مشکل به وجود بیاد
ترانس استاندبای دو ولتاژ 5 و 10تا15 ولت یکی برای مصرف خارجی و دیگری برای تغذیه ی ای سی میسازه که سر دیود کوچک ترانس استاندبای میره اونم چک کنید

قبلا تست کرده بودم پاور روشن نمیشد.ولتاژ بنفش و سبز هرکدوم ۸ ولت بود.خازن اسلاتور رو عوض کردم ولتاژ اا درست شد.همه قسمت ثانویه رو چک کردم هیچ اتصالی ندارم.قطعات دور آی سی رو چک کردم مشکلی نیست.تنها شکم به ترانسهای دوم و سوم سوئیچ میره.

بالا