آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کم کردن آب رادیاتور و پایین نیامدن آمپر اب

mirrafie

کاربر
2015-03-19
4
3
سلام
ی پراید 84 دارم ک از دوروز پیش ک ی باتری 60 آمپر گذاشتم روش
ازون روز آب کم میکنه
آمپر هم تا خط نزدیک ب جوش میره و از وسط پایین تر نمیاد دره رادیاتورو ک باز میکنم میبینم آب کم کرده وقتی بهش آب اضافه میکنم آمپر از وسط پایین میادو فن قطع میشه در غیر این صورت آمپر از وسط پایین تر نمیاد
رادياتور و درب رادياتور و درب قمقمه کمکی و سنسور دمای آب و فن رو عوض کردم
اتصال بدنه رو هم تقویت کردم
البته بگم ک ترموستات هم کلا از مسیر حذف کردم
ولی مشکل پابرجاست
پیش مکانیک بردم گفت واشر هم نزده و سالمه
پیش مکانیک میرم میگه برو پیش باتری ساز و بلعکس
هیچکس نمیدونه چ دردی داره
لطفا اگه میشه کمک کنید

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
چراغ چک چی روشن میشه ؟
اگه امپر به محدوده قرمز میرسه و فن روشن نمیشه این گزینه ها باید بررسی بشه اول سنسور دمای اب باید حتما جنس درجه یک بگیری کله سبز بگیر از این مدل ها که وکیوم ایرانخودروی هست بعد خود سوکت را بررسی کن یا کلا تعویضش کن و در اخر هم میتونه خود ecu باشه یه مقاومت توی مسیر ای سی سنسور دمای اب تا خود سنسور هست این خیلی مواقع میسوزه البته بیشتر توی پراید دیدم باید ecu با شبیه ساز تستش کنی البته من نظرم بیشتر روی سنسور دمای ابه چون خیلی بهش برخورد داشتم
راستی یادم رفت قبل هر کاری که انجام بدی رله فن را هم تعویض کن چون توی لیست کارهایی که انجام دادی نبود

mirrafie

کاربر
2015-03-19
4
3
چراغ چک روشن نمیشه. و فن در زمان خودش یعنی قبل از خط وسط با دور اولش روشن میشه حتی اگه بخاری هم بگیرم و دور تند هم کار کنه چون آب کم میکنه آمپر از وسط پایین تر نمیاد
سنسور دمای ابو ک کله سبز باشه فرمودید عوض کردم.
دیروز دیاک زدم تست فنو گرفت گفت سالمه
دمای آبم تو دستگاه 103 نشون میداد ک گفت چون امپرت بالاتر از وسطه درسته.
تو دیاک فقط خطای اتصال بدنه نشون داده شد ک با 2 تا کابل شو تقویت‌ کردم.
ولی هیچ فرقی نکرد و مشکل پابرجاست
تمام قطعاتی ک مربوط ب خنک کردن سیستم میشه رو تعویض یا دادم مکانیک و باتری ساز چک کردن فقط مشکل کم شدن آب هست! ک هیچ اثری از اینکه آب از کجا تخلیه میشه پیدا نیست.

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
ببین توی تابستون چون دمای هوا خیلی بالا میره روی سیستم خنک کنندگی ماشین خیلی تاثیر میزاره این کاری که میگم بکن ماشین را روشن کن کاپوت را بزن بالا و به تمام جنت های ماشین خوب دقت کن ببین نشتی ندارن اصولا اگه خیلی ریز باشه وقتی اب به نقطه بخار میرسه نشت میکنه و میتونی ببینی یه لوله هست پشت منیفولد هوا که اب از رادیاتور میره توی سر سیلند اینو حتما چک کن این لوله خیلی خرابی داره حتما واتر پمپ را برسی کن ببین اصلا اب را درست گردش میده شاید خود واتر پمپ خراب باشه مثلا یکی از پره ها میشکنه و اب درست منتقل نمیشه اینو باید میکانیک چک کنه ولی توی پست قبل هم گفتم باید یکی یکی حذف گذینه کنی و یه نکته دیگه این دمایی که گفتی فن روشن میشه خیلی زیاده اصولا 90 درجه روشن میشه نه وقتی اب میرسه به نقطه جوش پس اولین کاری که میکنی این فشنگی اب (سنسور دمای اب) را عوض میکنی این که انداختی خیلی دیر داره عمل میکنه

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
راستی یه نکته که تاثیر زیادی میزاره خود رادیاتور هم هست که گرفتگی داره اب درست توش خنک نمیشه باید سیخ بزنی توش یا اینکه کلا تعویضش کنی ولی بازم میگم برو یه فشنگی اب خوب بگیر بنداز روش این دمایی که نوشتی غلطه 103 درجه اشتباهه باید بین 88 درجه تا 92 .93 درجه فن روشن بشه هیچ وقت اب به نقطه جوش ننمیرسه خیلی بهش نزدیک هست ولی نه تا این حد که حتی از 100 درجه عبور کنه عوضش کن بعد بقیه مراحل را انجام بده

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,262
13,134
Hamedan
سلام، بنده با اجازه نظر دیگری دارم، شاید آمپر آب خراب شده وخطا  نشون میده در اینصورت ماشین شما جوش نیاورده! کسر کردن آب هم میتونه نشتی باشه بررسی کنید و البته بهتره بجای آب معمولی از ضد یخ که ضد جوش هم هست استفاده کنی، موفق باشی. اعلام نتیجه فراموش نشه 

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
از آب رادیاتور و ضد جوش استفاده کنید اگه نشتی داشته باشید با توجه به رنگی که دارند می تونید محل نشتی رو مشخص کنید. در ضمن از شلنگ های بخاری که داخل کابین رفتن هم غافل نشید که ممکنه نشتی داشته باشن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mirrafie

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
من هم همین مشکل را داشتم یک شلنگ کوچک ۱۰ سانتی از داخل به درب مخزن اضافی اب که پشت باطری هست افتاده بود ان خیلی مهم است وقتی اب رادیاتور داغ میشود اب آضافه وارد ان مخزن میشود و وقتی فن شروع به حرکت میکند اب کمی خنک میشود و دو باره اب از مخزن توسط همان شلنگ ۱۰ سانتی به رادیاتور بر میگردد .اگر افتاده باشد عمل برگشت اب صورت نمیگیرد و اب رادیاتور کم میشود و اب مخزن که باید همیشه نصف باشد پر شده و از یک شلنگ دیگر که بالای درب هست خارج میشود و شما هم متوجه نمیشوید .ان را بررسی کنید گاهی هم لاستیک درب خراب میشود ان را تعویض کنید قیمتی ندارد ارزان است و شلنگ ان را هم با بست سیمی محکم کنید.در پست اول نوشته اید در ب را تعویض کردید ولی باز شما بررسی کنید وقتی اب گرم میشود اب مخزن باید بیشتر شود و وقتی فن شروع به حرکت کرد اب مخزن باید کم شود

پیوست‌ها

• 29.3 کیلوبایت بازدیدها: 105
آخرین ویرایش:

mirrafie

کاربر
2015-03-19
4
3
تمامی کارهایی ک دوستان فرمودند رو انجام دادم
تو متن مشکلی ک براتون طرح کردم گفتم سنسور فن. سنسور دمای آب. رادياتور. قمقمه کمکی. درب قمقمه کمکی رو تعویض کردم.
سیم اتصال بدنه رو تقویت کردم.
ولی مشکل برطرف نشد
تنها چیزی ک امروز متوجه شدم این بود ک ماشین در حالت درجا و سکون ب درستی کار میکنه و آبی کم نمیکنه
فقط در حرکت آب کم میکنه
دوستان اهل فن فرمودن ک فقط دوتا چیز میمونه یا واتر پمپ مشکل داره (نشتی) داره یا واشر زده
البته واشر زدنو بعید میدونم چون تاحالا ماشینم جوش نیاورده
و دود سفید و بخار از اگزوز هم دیده نشده از ماشینم
امیدوارم از واترپمپ باشه
چون ی دوست مکانیکی میگفت واتر پمپ در حال حرکت خودرو بیشتر تحت فشاره و میتونه نشتی داشته باشه و در حالت در جا خیلی نشتیو نشون نمیده
امیدوارم حرفی ک زدن درست باشه و مشکل حل بشه

بالا