آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: جای گذاری ماژول lm2596 در ورودی تغذیه روتر wr840n

phreaker

کاربر vip
کاربر
2019-03-26
26
23
23
سلام دوستان
متاسفانه ای سی تغذیه دچار مشکل شده
و متاسفانه دیتاشیتی هم از این ای سی نتونستم پیدا کنم
یه ای سی 6 پایه کوچک هستش به شماره 2208
این شد که تصمیم گرفتم از این ماژول استفاده کنم
ولی متاسفانه نمیدونم ورودی و خروجی ها به چ صورت باید متصل بشه
و ولتاژ رو روی چه میزان تنظیم کنم

لطفا من رو راهنمایی کنید

img_----------------_---------.jpg

آخرین ویرایش:

randomboot

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-10
512
2,316
سلام دوستان
متاسفانه ای سی تغذیه دچار مشکل شده
و متاسفانه دیتاشیتی هم از این ای سی نتونستم پیدا کنم
یه ای سی 6 پایه کوچک هستش به شماره 2208
این شد که تصمیم گرفتم از این ماژول استفاده کنم
ولی متاسفانه نمیدونم ورودی و خروجی ها به چ صورت باید متصل بشه
و ولتاژ رو روی چه میزان تنظیم کنم

لطفا من رو راهنمایی کنید

مشاهده فایل‌پیوست 176100

از اونجا که خیلی به ای سی فلش نزدیک هست و رگولاتور دیگه تو تصویر وجود نداره احتمالا خروجی ای سی ۳.۳ ولت هست و خروجی ای سی به پایه آی سی فلش هم میره و اون سلفی که اونجاس پایه خروجی ولتاز هست و احتمالا ورودی ولتاژ شما هم اون مثبت خازن اولی که از جک اداپتور که به احتمال زیاد ۵ ولت میاد پس خروجی ماژول ۳.۳ ولت قرار بده
پایه ۱ ای سی منفی GND
پایه ۲ ای سی ولتاژخروجی ۳.۳ ولت
پایه ۳ ای سی ولتاز ورودی احتمالا اداپتور ۵ ولت میباشد
Screenshot_۲۰۲۱-۰۵-۱۳-۱۵-۵۱-۳۹.pngScreenshot_۲۰۲۱-۰۵-۱۳-۱۵-۴۶-۰۸.png
Screenshot_۲۰۲۱-۰۵-۱۳-۱۵-۴۵-۴۶.png
اینم یه مازول جمع وجور
Screenshot_۲۰۲۱-۰۵-۱۳-۱۶-۱۳-۴۶.png

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276
یه عکس واضح از سریال و روی آیسی مربوطه قرار میدادی راحت تر میشد راهنمایی کرد. معمولا داخل مودم ها و روتر ها ما دو ولتاژ داریم 3.3 و 5 ولت

• Like

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
سلام دوست عزیز

این ای سی ورودی آداپتور که 9 ولت هست را میگیره و تبدیل به 2 ولتاژ 3.3 میکنه یکی برای ای سی فلش و دومی برای سلف سمت راستش شما میتوانید با استفاده از رگولاتور AMS1117 3.3 این ولتاژ را درست کنید . این رگولاتور از سمت چپ به راست پایه 1 منفی-- پایه 2 خروجی 3.3 ---و پایه 3 ورودی
طبق گفته همکار عزیزمان که پایه ها را مشخص کردند پایه 1 رگولاتور را به پین 1 متصل کنید پایه 2 رگولاتور را به پین 2 و پایه 3 را به 3 سپس با مولتی متر ببینید پایه 8 ای سی فلش به کدام یک از پایه های 4 , 5 و 6 راه میده هر پایه ای بود متصل کنید به پایه 2 رگولاتور کار تمام هست اگر مشکل فقط از این ای سی بوده باشه و مودم خرابی دیگه نداشته باشه روشن شده و کار میکند
بارها اینکار را انجام دادم و تا حالا مشکلی نداشتم فقط توی بعضی از بردها بخاطر حرارت رگولاتور هدسینک میزدم بهش و قبل و بعد رگولاتور را خازن اضافه میکردم یا از دو رگولاتور استفاده میکردم .

موفق باشید

randomboot

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-10
512
2,316
رگولاتور های ۱۱۱۷ زیر ۱ امپر هست حتما داغ میکنه ای سی اصلیش ۲ امپر هست چون مازول کاهنده تهیه کرده بهتر هست فقط ورودی و خروجی روودرست متصل کنه و ولتاژ خروجی مازول رو قبل از اتصال روی ۳.۳ ولت تنظیم کنه

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
آداپتور این روتر 9ولت 0.85 آمپر هست پس نمیتونه 2 امپر بکشه . اگه قطعه ای مشکل نداشته باشه داغ نمیکنه من بارها روی این روتر انجام دادم و بخاطر هزینه کمتر من این روش رو گفتم وگرنا خروجی ماژول را روی 3.3 تنظیم و به خروجی ها متصل کنند

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
ضمنا اگر یه خازن 100 میکرو قبل رگولاتور و یک خازن 10 میکرو بعدش بزارید رگولاتور داغ نمیکنه

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,264
تهران - ساوه
  • Like
بالا