آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: استارت لحظه ای پاور گرین GP480A

soyel

کاربر vip
vip
کاربر
2014-05-26
140
143
با سلام
پاور گرین GP480A چند ثانیه بعد از استارت خاموش میشه.
دلیلش هم این هست که ولتاژهای خروجی در طی همین چند ثانیه به تدریج افزایش پیدا میکنند و وقتی به عنوان مثال ولتاژ 12 به 14 میرسه پاور توسط آیسی 7510 خاموش میشه.ظاهرا این ایراد در این مدل بسیار شایع هست.
از دوستان تعمیرکار پاور کسی تابحال به نتیجه قطعی رسیده؟

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,946
ای سی سوپروایزر رو عوض کن

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
هر سوالی با هر عنوانی مطرح میشه فقط انگار همه همینو بلدن!
انگار که این موارد دم دستی و پیش پا افتاده فقط به ذهن خودشون میرسه و بس
دوست عزیز شما یا در جریان موضوع نیستید یا هستید به علت اطلاعات کم و پافشاری بی مورد زیر بار پذیرش نمیرید ... عملکرد های ولتاژی کار خازن هست خازن نقش منبع ولتاژ را برای برای هر مدار و مسیر شاخه ... زیرمدار ... را تامین می کند لذا اولویت اول حس و گمان و یقین بر حول و محور خازن میچرخد

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
هر سوالی با هر عنوانی مطرح میشه فقط انگار همه همینو بلدن!
انگار که این موارد دم دستی و پیش پا افتاده فقط به ذهن خودشون میرسه و بس.
یا علی.

توی تغذیه های سویچینگ خازن ها نقش فوق العاده مهمی دارن و اشکال در کار یکی از خازن ها می تونه عملکردکل مدار رو به هم بریزه. دلیلش هم اینکه که توی منابع سویچینگ فقط ولتاژ خروجی مهم نیست و دائم داره از ولتاژها نمونه برداری انجام میشه. حالا حتی اگه یکی از خازن های بخش اولیه اسیلاتور هم عملکرد خوبی نداشته باشه نتیجش این میشه که ولتاژ خروجی هم به هم می ریزه چون گرچه ولتاژ خروجی در اول صحیح بوده ولی همون خازن ناقص بخش اسیلاتور باعث میشه که مدار فیدبک فکر کنه ولتاژ صحیح نیست و ولتاژ رو تغییر میده.

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,946
شما لطف کنید توصیه دوستان رو عمل کنید اینطور معلومه از همه طلبکارید و همچی رو می دونید پست زدید چیکار؟

soyel

کاربر vip
vip
کاربر
2014-05-26
140
143
شما لطف کنید توصیه دوستان رو عمل کنید اینطور معلومه از همه طلبکارید و همچی رو می دونید پست زدید چیکار؟
شما لطف کنید وکیل وصی دیگران نشید و در کاری که به هیچ عنوان به شما ارتباطی نداره مداخله نکنید.
من همه چی رو نمیدونم ولی اطلاعاتم از افرادی مثل شما خیلی کاملتره. بنابراین مشکل خودمو بلدم حل کنم و حل کردم.
همونطور که اول تاپیک گفتم این ایرادی رایج در این مدل هستش و هدف به اشتراک گذاشتن راه حل قطعی این ایراد با افرادی بود که به طور خاص روی پاورهای گرین کار میکنند.
ولی متاسفانه با دخالت افرادی چون شما که حتی این مدل رو ندیدند و در هر موردی اظهار فضل میکنند از ادامه تاپیک منصرف شدم.
شما برید با همون تعویض خازن ایراداتون رو برطرف کنید!!
همگی خسته نباشید.

آخرین ویرایش:
بالا