آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نقشه طراحی شبیه ساز یا سیمیلاتور فن های ماینر

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
با سلام خدمت همکاران عزیز.
در خصوص نقشه طراحی و نحوه ساخت سیممیلاتور ( شبیه ساز) فن ماینر به چه چیزهایی باید توجه کنیم.
مثلا برا ماینر سری ایبنگ e10 و یا A1 49th

atteesh

کاربر
2010-04-03
19
51
با سلام خدمت همکاران عزیز.
در خصوص نقشه طراحی و نحوه ساخت سیممیلاتور ( شبیه ساز) فن ماینر به چه چیزهایی باید توجه کنیم.
مثلا برا ماینر سری ایبنگ e10 و یا A1 49th

آماده در بازار احتمالا باید موجود باشد .سیمولاتور ها یک نوسان ساز مربعی هستند که عموما 4 سیم هستند سیم مشکی و قرمز تغذیه برد و سیم آبی و زرد خروجی همین نوسان ساز است که به کنترل برد ارسال میشود .

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
توی بازار هست ولی بعضیاشونو خیلی نجومی قیمت میذارن.
میخوام یاد بگیرم این برد رو بر چه اساسی طراحی میکنن که برا هر دستگاه جداگانه سیمیلاتور هست.

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,704
40,503
هرمزگان
www.irantk.ir
مداراتزیادی هست که ساده ترینش با ایسی 555 هست
large.png

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
مدارها رو دارم ولی سوال من اینه که توی بازار برای هر مدل دستگاه ی سیمیلاتور مخصوصی هست.
میخوام بدونم چرا فرق میکنه بر چه اساسی طراحی میشه و فرق دستگاه e 9.2 با دستگاه t17 سا a1 49th چیه؟؟

چرا طراحی سیمیلاتورها متفاوته؟

davoodk1

کاربر
2008-06-25
38
13
مدارها رو دارم ولی سوال من اینه که توی بازار برای هر مدل دستگاه ی سیمیلاتور مخصوصی هست.
میخوام بدونم چرا فرق میکنه بر چه اساسی طراحی میشه و فرق دستگاه e 9.2 با دستگاه t17 سا a1 49th چیه؟؟

چرا طراحی سیمیلاتورها متفاوته؟

سلام دوست عزیز میشه این نقشه ها رو که دارید اینجا قرار بدید.ممنون میشم

majid_mk1

کاربر
2021-07-16
1
1
سلام
دوستان کا رو سخت نکنید وقتی یه محصولی به طور تخصصی تولید شده یعنی بار ها تست شده پس بهتره از مدل های اماده استفاده کنیم تا به خاطر چند هزار تومن کمتر و بیشتر میلیونی کنترل برد هامون رو به فنا ندیم (من خیلی ساله که در این زمینه هستم و تجربه استفاده از روغن و واترکولینگ و فن سانتریفوژی و ... رو هم دارم و به نظرم وقتی الان ارزون ترین دستگاه 10 میلیونه ، کم عقلی هست اگر بخوایم برای 10 هزار تومن کمتر همچین ریسکی بکنیم)
با قیمت حدود 60 تومن من برای همه ی دستگاه هام تهیه کردم و حدود دو سه ساله دارن تمیز کار میکنن.
من اکثر قطعات رو از این سایت تهیه میکنم : www.hightm.ir
همون هایتک ماینر معروفه.
خلاصه که موفق باشید و پر سود!!
ارادت

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام
دوستان کا رو سخت نکنید وقتی یه محصولی به طور تخصصی تولید شده یعنی بار ها تست شده پس بهتره از مدل های اماده استفاده کنیم تا به خاطر چند هزار تومن کمتر و بیشتر میلیونی کنترل برد هامون رو به فنا ندیم (من خیلی ساله که در این زمینه هستم و تجربه استفاده از روغن و واترکولینگ و فن سانتریفوژی و ... رو هم دارم و به نظرم وقتی الان ارزون ترین دستگاه 10 میلیونه ، کم عقلی هست اگر بخوایم برای 10 هزار تومن کمتر همچین ریسکی بکنیم)
با قیمت حدود 60 تومن من برای همه ی دستگاه هام تهیه کردم و حدود دو سه ساله دارن تمیز کار میکنن.
من اکثر قطعات رو از این سایت تهیه میکنم : www.hightm.ir
همون هایتک ماینر معروفه.
خلاصه که موفق باشید و پر سود!!
ارادت

دوست عزیزم . از تاریخ عضویت و تعداد پستهای شما میشه اینطور برداشت کرد که گویی برای پاسخگویی به این تایپیک عضو شده اید. مواردی را که مطرح نمودید را به پای تعریف و تمجید بگذارم و یا تبلیغات؟
چرا قصد دارید صاحب تایپیک و سایر مخاطبین را از DIY منع سازید و به طرف مصرف گرایی سوق دهید؟

مگر سیمولاتور های فعلی را دوستان هم وطن چگونه طراحی و تولید کردند؟ مگر به جز مهندسی معکوس رفتار فن و کنترلر بوده؟ ضمنا اثرات مخرب این سیمولیتور ها به مراتب از فن فابریک دستگاه بیشتر است.
اصلا چرا باید زمانی که سیستم خنک کننده به هر دلیلی از کار افتاده ، این سیمولیتور ها وضعیت (همه چیز آرومه) را به کنترل برد گزارش دهند؟

این یک مورد

در بحث شبیه سازی دو سیگنال مهم داریم سیگنال PWM از کنترل برد به فن و سیگنال RPM از فن به کنترل برد . این یک حلقه بسته و اساس بسیاری از تجهیزاتی است که از فن 4 سیم استفاده میکنند.
پس کاربرد سیمولیتور بطور خلاصه شد PWM به RPM به اضافه مقداری افست به جهت شبیه سازی سیگنال RPM در مواقعی که PWM قطع است و یا وجود ندارد.

روتین تست فن برخی از کنترلرها هم به این گونه است عرض پالس PWM را در روتین تست زیاد میکنند و منتظر افزایش RPM واقعی یا مجازی میمانند که اگر به هر دلیلی زمان زیادی بین این دو باشد و یا اصلا تغییری در RPM صورت نگیرد ، خبر از نافرمانی فن به علتهای گوناگون میدهد که متعاقبا متناسب با برنامه هر کنترلر ، رفتار دستگاه متغیر خواهد بود.

آخرین ویرایش:

parsadsa

کاربر
2007-12-15
21
11
پیشنهاد می کنم دوستان اینجا کنار هم یه مدار شبیه سازی طراحی کنیم که باک های شبیه ساز های موجود رو نداشته باشه .مثلا چند مدل سنسور داشته باشه که به درستی تشخیص بده فن سانترفیوژ از کار افتاده و ارور رو نشون بده..

بطور مثال مدل هایی که تو بازار هست سنسور گرما دارن فقط یا یه فن برای تشخیص باد دارن که فن تشخیص باد بر اثر گردو غبار وایمیسته . سنسور گرما محل چسبوندنش فق رو یه هش برده چون یه سنسور بیشتر نیست . .چون ما فن دستگاه رو ورمیداریم قسمتی از کاری که کنترلر با وجود فن انجام میداد رو باید تو بردمون لحاظ کنیم .

ممنون میشم دوستانی که پایه هستن دست در دست هم بزاریم . اینجوری یه تاپیک جدید میزنیم و شروع میکنیم

دوستان همه نظر خودتون رو بفرمایین

بالا