آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: جایگزینj6920

بهار من

کاربر vip
vip
کاربر
2014-08-14
744
1,913
فارس
سلام
لطفاراهنمایی کنیدبجای j6920 از چه ترانزیستوری استفاده کنم که نسوزد. J6920-DI1.gif

فرستاده شده از SM-G610Fِ من با Tapatalk

حمیدکیانی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
سلام دوست عزیز

اگراین ترانزیستورمربوط به خروجی هوریزنتال درتلویزیونcrtمیباشد
ابتدادیتاشیت آن رااستخراج وباتوجه به دیود داربودن ویابدون دیودبودن وهمچنین دیتا میتوانید
ازترانزیستورd2499ویاbu508aمعمولی وbu508d
دیودداراستفاده کنید
اگردرکنارترانزیستورازدیودبزرگ دوپایه ویاسه پایه استفاده شده باشدقطعابدون دیود واگرنباشدترانزیستوردیوددارمیباشد
امادلیل سوختن قطعه ممکن است دراثر
بالابودن ولتاژ تغذیه ویا
خرابی خازنهای سرامیکی
ویالحیم سردی خصوصادرسیم پیچ هاباشد که بایستی بررسی شوند
بادرنظرگرفتن مطالب فوق ترانزیستورنخواهدسوخت
البته چون دیتاترانزیستوررانگاه نکردم بیادندارم که دیوددارویابدون دیوداست که دردوحالتbuمعمولی ودیودداررادربالا برایتان مشخص کردم

موفق باشید

حمیدکیانی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
سلام مجدد

دوست عزیزدیتارامشاهده کردم این ترانزیستور بدون دیودمیباشد وتحمل آمپری درحدود20آمپررادارد وکمترترانزیستوری دربازار بااین مشخصه وجوددارد درضمن این مسئله درغالب تلویزیونها مهم نیست چراکه تاکنونcrtندیدم که اینقدرآمپربکشه وبارهاازترانزیستورهای دیگربجاش استفاده کرده ام وکرده اندفقط وفقط خازنهای سرامیکی معمولا قرمزرنگی که به کلکتورراه دارند روتعویض کنیدلحیم سردی برطرف کنید ونکته مهم ولتاژ اعمال شده برروی کلکتور که غالبااز105تا125میباشدرادقیق تست کنید خرابی خازن کنارstrوخازنهای تغذیه حتماتست شوندچراکه خرابی آنهاباعث بالارفتن ولتاژخروجی مذکورمیشوندوغالباخازنهای این مسیر170ولتی هابادمیکنند که این نشان خرابی وبالابودن ولتاژ کلکتور ودرنتیجه داغ شدن بیش ازحدوسوختن ترانزیستورخروجی افقی میشود

البته برای اینکه خیالتان راحت باشدبدنیست خازن ورتیکال رانیزتعویض کنیدچون شماهیچ اشاره ای نکردید که تلویزیون روشن میشود یاخیر
ترانزیستورمذکوربلافاصله میسوزدیامدت زمانی طول میکشد

به هرحال اگربلافاصله میسوزدحتما قبل ازجایگزین کردن ترانزیستور ولتاژ+125پایه cترانزیستورابتدااصلاح شود
وچنانچه ولتاژسالم هست خرابی ورتیکال نیزدرنظرگرفته شودچنانچه تمام کارهانتیجه بخش نبودمیبایستی پالس خروجی هوریزنتال که توسط کریستال سیستم به خروجی ارسال میشود تست ودردست آخرخرابی یوک وترانسhv
اگرتوضیح مختصری میدادید این همه ویرایش لازم نمیشد

موفق باشید

بهار من

کاربر vip
vip
کاربر
2014-08-14
744
1,913
فارس
سلام
تشکربابت پاسخ کاملی که دادید
این ترانزیستور درتلویزیون سامسونگ مدلcs-2980hf می باشد.
این تی وی یکباره درحین کارخاموش شده
من انراباز کردم ومستقیم سراغ خروجی رفتم که سوخته بودوچون خودترانزیستورپیدانکردم درخواست مشابه کردم.تشکر

فرستاده شده از SM-G610Fِ من با Tapatalk

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: optical
بالا