آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نشناختن هارد اکسترنال USB3 با پورت USB3 مادربرد ASUS H81M-C

aloneman

کاربر
2021-02-17
5
1
35
سلام.مادربرد ASUS H81M-C پورتهای USB3 هارد اکسترنال USB3 رو نمیشناسه،اما فلش مموری که به همون پورت USB3 مادربرد وصل میکنم میشناسه و یا وقتی هازد اکسترنال USB3 رو به پورت های USB2 مادر برد وصل میکنم،هاردو میشناسه.لازم به ذکز هست که درایور های مادربرد همه نصب و بروزرسانی شدن...

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
270
517
بوشهر
درود
روی چه ویندوزی(اغلب این مادر بوردا با ویندوز 10 سازگار ترن)
چند تا نگته بگم بد نیست( با اینکه میگی درایوها اوکیه)
درایوها رو حتما از طریق دی وی دی خود مادر بورد نصب کنید یا اگر ندارید از سایت سازنده بگیرید(از داریو پک و اسنپی استفاده نکنید)
و اگر هم ویندوز 10 نصب کردید حتما از طریق چک فور اپ دیت ویندوزو کامل اپدیت کنید(درایوی کم بود داشته باشه نصب میکنه)
و نکته اخر استفاده از هاب یا کابل افزایش میتونه اختلال ایجاد کنه
و اگر همه اینها اوکیه با یک هارد دیگه تست کنید ببینید مشکل برقرار یا نه
بعض از هارد ها خودشون رو پورت usb 3 مشل پیدا میکنن(هارد سیلیکن پارو مشتری اورده بود اینطور مشکلی داشت)و فرستادیم گارانتی عوض کردن

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aloneman

aloneman

کاربر
2021-02-17
5
1
35
درود!روی هر سه ویندوز 7 ،8.1،و 10 با نصب درایورها و آپدیت و شناسایی توسط خود ویندوز مشکل همچنان پابرجا بود.هارد اکسترنالی که دارم روی پورت های USB2 همین مادربرد و پورت های USB3 کامپیوتر های دیگه شناسایی میشه،شکم رو پورت USB 3 مادربرد رفته بود که وقتی یک فلش مموری وصل میکنم ،میشناسه!

aloneman

کاربر
2021-02-17
5
1
35
متاسفانه امکان دسترسی به هارد اکسترنال USB3 دیگه ای ندارم،اما هارد اکسترنال خودم روی سیستم های دیگه ای که پورت USB3 دارند کار میکنه ،حتی روی پورت USB2 همین مادربرد شناسایی میشه ،فکر نکنم مشکل از هارد باشه،من این مادربرد رو به تازگی تهیه کردم و فروشنده از رو کیس نصب شده باز کرده بود،وقتی مشکل رو باهاش در میون گذاشتم دوباره مادربرد رو رو همون کیس اولش که ویندوز سون روش نصب بود سوار کرد و هارد اکسترنال من و هارد دیگه ای رو پورت USB3 اون تست کرد شناخت!سر این موضوع دیگه مادربرد رو پس نگرفت ،گفت ویندوز سون نصب کن که من همین کار رو کردم با نصب درایور هایی که از خود سایت مادریرد گرفتم اما تو ویندوز سونی که من نصب کردن نشناخت!!!

aloneman

کاربر
2021-02-17
5
1
35
یک نکته ای که جا مونده بود رو بگم که وقتی هارد اکسترنال USB3 رو رو پورت USB3 این مادربرد وصل میکنم دور فن سی پی یو زیاد تر میشه یا وقتی هاردم همچنان روی پورت USB3 وصله موقع روشن کردن کامپیوتر سیستم بالا نمیاد چه تو بایوس و چه تو ویندوز،چراغ هارد اکسترنال هم بعض وقتها روشن میشه تو تنظیمات قسمت دیوایس ها هارد و مدلشو میشناسه اما تو MY COMPUTER هارد رو نشون نمیده!بعضی وقتها هم که وصل میکنم تو اون پورت های USB3 که اصلا نمیشناسه و چراغ هارد روشن نمیکنه!

abdanan11

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-03-27
295
810
آبدانان
یک نکته ای که جا مونده بود رو بگم که وقتی هارد اکسترنال USB3 رو رو پورت USB3 این مادربرد وصل میکنم دور فن سی پی یو زیاد تر میشه یا وقتی هاردم همچنان روی پورت USB3 وصله موقع روشن کردن کامپیوتر سیستم بالا نمیاد چه تو بایوس و چه تو ویندوز،چراغ هارد اکسترنال هم بعض وقتها روشن میشه تو تنظیمات قسمت دیوایس ها هارد و مدلشو میشناسه اما تو MY COMPUTER هارد رو نشون نمیده!بعضی وقتها هم که وصل میکنم تو اون پورت های USB3 که اصلا نمیشناسه و چراغ هارد روشن نمیکنه!
با درود دوست عزیز هرچند تایپیک قدیمیه ولی شما پاور را تعویض کنید و تست بگیرید احتمالا از پاورتون باشه

بالا