آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: زنده کردن باتری لب تاب که خواب رفته

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36
با سلام خدمت دوستان
باتری لب تاب asusهست که خیلی وقته استفاده نشده ووالان ولتاژ صفره.باتری ها رو بیرون اوردم وتکی تست کردم.چطوری شوک وارد کنم که به اصطلاح زنده بشه؟بازم ممنون واگر تجربه شخصی داستید وراهنمابی کنید بییار سپاس گذارم.لطفتون کم نشه

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276
با سلام خدمت دوستان
باتری لب تاب asusهست که خیلی وقته استفاده نشده ووالان ولتاژ صفره.باتری ها رو بیرون اوردم وتکی تست کردم.چطوری شوک وارد کنم که به اصطلاح زنده بشه؟بازم ممنون واگر تجربه شخصی داستید وراهنمابی کنید بییار سپاس گذارم.لطفتون کم نشه

اگه کانکتورهارو جدا کردی ایپرام باتری رو پروندی و اون باتری دیگه مرخصه حتی با جایگزینی سل های نو هم دیگه قابل استفاده نیست!

Musa_ayden

کاربر
2020-11-10
6
9
تهران
اگه کانکتورهارو جدا کردی ایپرام باتری رو پروندی و اون باتری دیگه مرخصه حتی با جایگزینی سل های نو هم دیگه قابل استفاده نیست!

سلام
آیا میشه قبل از جدا کردن کانکتور باطری با یک منبع تغذیه خارجی ولتاژی که روی پک باطری که مثلا ۱۰.۸ ولت هست رو به برد باطری بدیم بعد سلول ها رو جدا و جایگزین کنیم و بعد از اتصال به برد منبع تغذیه رو جدا کنیم که اپیرام هم نپره؟
آیا این کار علمی و شدنی هست؟
با تشکر

majid parsa

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-12-30
468
1,010
تهران
سلام
به جای جدا کردن میشه تو مدار تک تک ( در صورت موازی بودن جفتی) هر باتری با توجه به قطبش با منبع تغذیه ولتاژ 3.8 تا 4 ولت بدین،بعد از یکی دو دقیقه ولتاژ باطری برمیگرده و با توجه به نوعش روی 3.7 یا اگه از نوعه های پاور باشه روی 4.2 برمیگرده.

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36
سلام خدمت دوستان ببخشید دیر ج دادم.گفتم که باتری هارو دراوردم و دیگه بدرد لپ تاپ نمیخوره.حالا چزور میتونم اونارو زنده کنم؟ایا واقعا سوک دادن درسته و تجربه ای داستین تا حالا؟بازم ممنون

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36
سلام
به جای جدا کردن میشه تو مدار تک تک ( در صورت موازی بودن جفتی) هر باتری با توجه به قطبش با منبع تغذیه ولتاژ 3.8 تا 4 ولت بدین،بعد از یکی دو دقیقه ولتاژ باطری برمیگرده و با توجه به نوعش روی 3.7 یا اگه از نوعه های پاور باشه روی 4.2 برمیگرده.
سلام اره باتری سامسونگ 18650 هستش و 3.7 ولت و 2200 میلی امپر

majid parsa

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-12-30
468
1,010
تهران
برای شوک دادن احتیاج به یه منبع تغذیه یا به آداپتور 5ولت دارید.اگر با منبع انجام میدین مثبت و منفی رو به باطری وصل کنید و ولتاژ رو از 3.7 تا 5 ولت چندبار بالا پایین کنید تا باطری شروع به جریان کشی کنه،باید با ولتاژ 2دهم بالاتر از ولتاژ نامی باطری حداقل نیم آمپر و با 3دهم بالاتر تا یک آمپر جریان بکشه اگر مقادیر اینطور یا نزدیک به این بود و جریان کشی باطری حداقل تا چند دقیقه افت نکرد یعنی باطری هم سالمه.(البته سعی کنید برای موندن تو شارژ بیشتر از نیم آمپر جربان ندین اونم حداکثر برای مدت 10دقیقه)،با آداپتور 5ولت هم هفت هشت بار به صورت قطع و وصل مستقیم به باطری وصل کنید.البته با رعایت قطب،هربار هم برای چند ثانیه،بعد با یه مقاومت زیر 10 اهم و وات بالا برای 3یا4دقیقه زیر شارژ بزارید.

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36
برای شوک دادن احتیاج به یه منبع تغذیه یا به آداپتور 5ولت دارید.اگر با منبع انجام میدین مثبت و منفی رو به باطری وصل کنید و ولتاژ رو از 3.7 تا 5 ولت چندبار بالا پایین کنید تا باطری شروع به جریان کشی کنه،باید با ولتاژ 2دهم بالاتر از ولتاژ نامی باطری حداقل نیم آمپر و با 3دهم بالاتر تا یک آمپر جریان بکشه اگر مقادیر اینطور یا نزدیک به این بود و جریان کشی باطری حداقل تا چند دقیقه افت نکرد یعنی باطری هم سالمه.(البته سعی کنید برای موندن تو شارژ بیشتر از نیم آمپر جربان ندین اونم حداکثر برای مدت 10دقیقه)،با آداپتور 5ولت هم هفت هشت بار به صورت قطع و وصل مستقیم به باطری وصل کنید.البته با رعایت قطب،هربار هم برای چند ثانیه،بعد با یه مقاومت زیر 10 اهم و وات بالا برای 3یا4دقیقه زیر شارژ بزارید.

سلام ممنون از راهنماییتون من با سارزر نوکیا 500 میلی امپر و6 ولت با رعایت قطبها زدم به باتری و ولتاز دو سر باتری به اندازه شارژر بود یعنی عملا باطری اتثال باز بود!اول جند دقیفه زدم دیدمفایده نداره بعد حدود 1:30 بود بازم بی فایدهولی یدونه دیگه از باتری بود که وقتی سارژر وثل کردم ولتاژ افت سدید داست ودر حدود37 صدم بود که لاطری ی کوچولو گرم شد بازم خبری از شارژ نبود

بالا