آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

درخواست: مهم و فوری : درخواست کمک جهت تعمیر لپ تاپ ASUS N61

tamim1

کاربر vip
vip
کاربر
2012-07-26
21
28
سلام دوستان
من لپتاپم مدل asus n61 jv هست و الان نزدیک به یکسال هست در اکثر مواقع به محض اینکه آدابتور رو وصل میکنم بهش لپ تاپ خودش روشن میشه بدون اینکه دکمه پاور رو بزنم. خب من با این قضیه مشکلی نداشتم. تا اینکه چند وقت پیش لولای سمت چپ لپ تاپ شکست. خب من بعد از اینکه لولا رو عوض کردم و مجدد لپتاپ رو بستم ولی وقتی روشن کردم دیدم که لپ تاپ تصویر نمیده. یعنی لپ تاپ روشن میشه اما تصویر بالا نمیاد. از طریق کابل HDMI و کابل VGA هم روی یه مانیتور دیگه تست کردم اما بازم تصویر نداد. (موقعی که کابل آدابتور رو وصل میکنم فن یک دور میزنه و ثابت میشه و بعد از چند ثانیه با سرعت بالا شروع به گردش میکنه.)
قبل از اینکه خودم روش کاری انجام بدم لپتاپ رو دادم به یه تعمیر کار که گفت احتمالا مشکل از چیپ گرافیکش هست و با هیت دادن هم فعلا مشکلش برطرف نشده.
من عکس از مادربورد گذاشتم و ولتاژهایی را هم که دارم در عکس مشخص کردم. لطفا منو جهت تعمیر کمک کنید.
توضیحات بیشتر اینکه هم بدون باطری بکاپ چک کردم و هم با باطری بکاپ.
هم بدون باطری لپ تاپ چک کردم و هم با باطری لپتاپ.
گرم شدن چیپ گرافیک و سی پی یو هم در حد معمول هست.
یه سوال دیگه اینکه این مادربورد بوق سلامت نداره که متوجه بشیم مشکل از رم و یا سی پی یو هست یا که خیر! آیا میشه یه بیزر به مادربورد جهت تست بوق وصل کرد؟

(راستش من تقریبا با الکترونیک آشنایی کامل دارم و چندین ساله قطعات کامپیوتر مثل انواع پاور , مانیتور , اسپیکر و غیره رو تعمیر میکنم ولی لپ تاپ رو تا حالا باز نکردم و اینم به این علت که لپ تاپ خودم بود باز کردم و برای همین بود که اول دادم به یه تعمیرکار متخصص و وقتی اون به نتیجه ای نرسید خودم وارد عمل شدم و از شما استادان گرامی تقاضا دارم منو برای تعمیر و راه اندازی این لپ تاپ کمک کنید. ممنونم)

پیوست‌ها

• 197.6 کیلوبایت بازدیدها: 62
  • 383.1 کیلوبایت بازدیدها: 60
آخرین ویرایش:
بالا