آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ديتكت شدن هارد عدم نمايش ان توسط نرم افزارهاي پارتيشن بندي

tohid2010

کاربر
2010-08-22
55
146
سلام
من يك هارد اي دي اي دارم هارد توسط بايوس شناخته مي شود ولي هنكامي كه شناختن هارد تمام شدپيغاام ميدهد كليد F1را فشاردهيد تا بقيه ي مراحل بوت سيستم انجام شوددر ضمن با اسفاده از نرم افزارهاي پاريشن بندي موقعي كه ميخواهم پارتيشن بندي كنم هاردي وجود ندارد درصورتي كه هارد ديتكت شده است مشكل از چي ميتونه باشه ؟

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,704
40,501
هرمزگان
www.irantk.ir
دوست عزیز دیتکت شدن هارد دلیل بر این نمیشه که هارد سالم باشه
احتمال داره قسمت مکانیکی هارد مشکل داشته باشه
و یا از تنظیمات ست اپ فعال نشده

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
سلام
من يك هارد اي دي اي دارم هارد توسط بايوس شناخته مي شود ولي هنكامي كه شناختن هارد تمام شدپيغاام ميدهد كليد F1را فشاردهيد تا بقيه ي مراحل بوت سيستم انجام شوددر ضمن با اسفاده از نرم افزارهاي پاريشن بندي موقعي كه ميخواهم پارتيشن بندي كنم هاردي وجود ندارد درصورتي كه هارد ديتكت شده است مشكل از چي ميتونه باشه ؟

با سلام و تسکر از جناب آقای محمودی ، دوست عزیز دلیل پیغام f1 شما از وصل نبودن فلاپی میباشد که اگر آنرا از setup غیرفعال کنید مشکل حل میشود .

ولی مشکل هاردتون میتونه دلایل مختلفی داشته باشه ، اول اینکه دقت کنید که جامپرها در حالت master باشند دوم اینکه ببینید هارد صدای غیر طبیعی نمیدهد ؟ اگر صدا میدهد مشکل از سیلندر است . در ضمن شما حتمآ کابل های برق و دیتای متصل شده به هارد را دقیق چک کنید و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید چونکه فرضآ اگر کابل دیتای متصل به هارد به درستی متصل نشده باشد یا کابل خراب باشد هارد شناسایی میشود ولی هیچ اطلاعاتی قابل ارسال و دریافت نمیباشد .

با تشکر.

tohid2010

کاربر
2010-08-22
55
146
با سلام خدمت دوستان عزیز هارد ایدی ای من هنگامی که میخواهد دیتکت شود صدای تیک تیک میدهد و بعد از گذشت چند دقیقه دیتکت میشود کابل را چک کردم مشکلی ندارد علت از کجا میتونه باشه

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
اگر هارد صدا میدهد قطعا داره خراب میشه. هر چه سریعتر از اطلاعاتتون بک آپ تهیه کنید

tohid2010

کاربر
2010-08-22
55
146
هارد ایدی ای که در بالا به ان اشاره کردم توسط بایوس دیتکت میشودولی موقعی که منوی بوت در مادربرد اسوس F8را میزنم در منوی بوت هاردی وجود ندارد و هنگام بوت سیستم که سخت افزارهاشناسیایی میشوند هارد شناسایی میشود ولی این پیغام را میدهد SMART CAPABLE BUT COMMAND FAILED.
و توسط نرم افزارهای پارتیشن بندی شناخته نیمشود توسط نرم افزار MHDDسطح DATA AREAرا اسکن کردم و ارورمیدهد مشکل از کجا میتونه باشد با بعضی از نزم افزااهای تست هارد تست کردم و از SMARTارور میگیرد اصلا اسمارت چی هست و باید چه کار کنم ؟

jafari1

کاربر vip
کاربر
2008-03-12
56
169
با سلام به احتمال زیاد هارد اشکال فیزیکی دارد اگر امکان دارد هارد را به کامپیوتر دیگری که هارد و ویندوز دارد متصل کنید و ببنید از طریق ویندوز قابل ترمیم هست یاخیر

tohid2010

کاربر
2010-08-22
55
146
هارد فقط در بایوس شناخته میشه و توسط نرم افزارهای هارد که تحت داس هستن امتحان کردم و این نرم افزارها میگن هارد ی وجود ندارد

zendegi11

کاربر
2010-07-30
22
39
سلام عزيز دكت مي شه يا نمي شه كاملبگو تا كمكت كنم

3adra

کاربر
2011-02-15
5
6
منم این مشکلو دارم هارد دیتکت میشه ولی توی HDD Regenerator نمیشناسه و توی برنامه های دیگه هم همینطور
از لحاظ برد سالمه از لحاظه سیلندر هم عیب شایانی نداره
فقط هارد هر 10 ثانیه که تلاش میکنه ساکت میشه (دوره پلیت رو میگم) بعد شروع میکنه به کار و ادامه داره
دوستان همفکری !
ممنون

بالا