آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: بدون سئو، سایت بی سایت

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام

امروز روز جهانی رویاست. به کلی حرف فک کردم که بنویسم(از آرزوی تحقق رویاها گرفته تا...) اما تهش فکر کردم اگه معلم بودم همچین موضوعاتی رو برا انشا تعیین می کردم شاید بیشتر بهشون فکر میشد.
خب دیگه طبق معمول بریم سر کار خودمون(اینم یه بخشی از رویامونه).
ادامه خلاصه ترجمه کتاب The state of SEO 2021:

- بدون سئو فنی هیچ کاری نمی تونید بکنید اما سئو فنی مثل بلیت ورود هست و همه چی نیست
- گفتیم که مهم ترین تهدید سئو، صفر کلیک ها هستند اما دومین تهدید بزرگ سئو، به روزرسانی های گوگل هستند(و تغییرات مرورگر کروم)
- حدود 5% سئوکارا فکر می کنند تا دو سال هیچ تهدید جدی برای سئو وجود نداره
- یکی از مشکلات خیلی مهم سئو کمبود نیروی متخصص هست. منظور از متخصص ها کسایی هستند که می دونند عوامل مختلف چطوری رو هم اثر میذارند
- خیلی از سئوکارا هنوز نمی دونند که (E-A-T) رو رتبه بندی تاثیر میذارند

پایان صفحه 27
من اگه معلم بودم شاگردام عاشق این شکلی خلاصه کردنم میشدند:)

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام

- بازاریابی محتوا بخش غالب بازاریابی دیجیتال هست
- رسوندن کاربر به صفحه فقط نصف راهه، بعد از اون باید کاری کنید تا مخاطب دست به عمل بزنه
- سیگنال های اجتماعی(Social signals) مهم ترین عامل رتبه بندی هستند
- برند سازی مهم تر از لینک سازیه
- CWV مهم ترین عامل رتبه بندی تو سال های آینده خواهد بود(از نظر بیشتر سئوکارا)
- برنامه حدود 1/3 سئوکارا برای آینده، تمرکز رو تجربه کاربره. برنامه حدودا 1/4 سئوکارا تمرکز رو تولید محتوا(بازاریابی محتوا) و برنامه حدودا 11% شون تمرکز رو ROI(می دونید که یعنی چی!)

پایان صفحه 35
با آرزوی تحقق زیباترین رویاها:)

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام

چشم و گوش جان می سپاریم به آخرین بخش های ترجمه کتاب(راهنما-گزارش) The state of SEO 2021:

- به نظر میرسه که اخیرا گوگل به سیگنال های رتبه بندی خارج از صفحه(لینک سازی) کمتر اهمیت میده و به بیشتر رو ارتباط و کیفیت تمرکز داره
- با افزایش بودجه سئو، ترافیک سایت هم افزایش پیدا میکنه
- سئو یه سرمایه گذاری مستمر هست(اینطور نیست که یه بار انجام بدید و تموم بشه)

پایان
امیدوارم این اطلاعات بهتون کمک کنه تو کسب و کار آنلاین تون موفق باشید:)

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام

Wix با همکاری Deepcrawl قصد داره دیدگاه بهتری به سایت ها بده(در مورد سئوشون). اصل مطلب همین بود. علاقه داشتید امتحانش کنید.

موفق باشید.

dbchista

کاربر
2020-12-02
494
418
آذرشهر
dbchista.ir
سلام

اخیرا مارتین اسپلیت یه صحبتایی کرده راجع به اینکه معمولا سئوکارها علاقه ندارند بگند:"نمی دونم" و این موضوع باعث میشه بین طراحان سایت و سئوکارا فاصله بیفته و نتونند همدیگه رو درک کنند.
ببینید دوستان طراحان سایت، سایت رو طراحی می کنند و سئوکارها باعث میشند سایت شما تو گوگل دیده بشه.
شاید شرکت های خیلی بزرگ فقط تو یکی ازین زمینه ها کار کنند اما تو کشور ما معمولا یه شرکت همه اینا رو باهم انجام میده و معمولا طراحان سایت حداقل دوتا تخصص دارند.
مثلا شرکت شون هم طراحی سایت رو انجام میده و هم هاستینگ رو اما دیگه راجع به سئو ادعایی ندارند.
یا مثلا هم طراحی سایت هم انجام میدند هم سئو رو اما هاست رو می خرند.
یا طراحی سایت رو انجام میدند و گرافیست هم هستند(این نسبت به بقیه کمتره).
و خدمات هر شرکت هم واضح هست و حتما بهتون میگند که چه کارایی رو قراره انجام بدند(معمولا راجع به کارایی که قرار نیست انجام بشه صحبتی هم نمیشه).
بنابراین لازم نیست تو محیط ما نگران اینکه سئوکار چی فکر میکنه یا دیزاینر چی تو سرشه باشید چون اینجا معمولا همه اینا همپوشانی دارند.

و هر شرکتی هم موظف هست قبل از قرارداد به سوالای شما جواب بده.

موفق باشید.

بالا