آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: تفاوت LCD OLED و LCD TFT موجود در بازار بعنوان جایگزین ارزان قیمت

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
با سلام به دوستان و اساتید محترم
یه گوشی سامسونگ دارم صفحه نمایشش OLED بوده تاچ و LCD شکسته LCD نوع اصلی اون حدود 1/100/000 قیمتش هست ولی نمونه خیلی ارزان هم از همون مدل گذاشتن 300/000 تومن
مشخصات و تفاوتشو که از فروشنده میپرسم میگن اینا TFT هستن

گوشی هواوی هم دارم که LCD TFT روش نصب هست از کیفیتشم راضیم کارمو راه میندازه کافیه
حالا من میخام بدونم اینایی هم که به اسم TFT با این قیمت ارزون دارن میفروشن واقعا کیفیت تصویرشون در همین حد هست یا بجای صرفه جویی پولمو دارم دور میریزم و همون مدل اصلی رو بگیرم بهتره؟

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,800
10,404
سلام
نمونه های tft به جای oled چند تا مشکل داره یکی اینکه کیفیت نمایش پایین تری داره بعدش مصرف بالاتر باتر و بدتر از اون پرش و قطع تصویر در حالتی که نور صفحه را کم می کنیم

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
سلام
نمونه های tft به جای oled چند تا مشکل داره یکی اینکه کیفیت نمایش پایین تری داره بعدش مصرف بالاتر باتر و بدتر از اون پرش و قطع تصویر در حالتی که نور صفحه را کم می کنیم
از پاسخگوییتون ممنونم مهندس
کیفیت که مطمعنا باید پایینتر باشه
مصرف باطری هم بیشتره
ولی حالت سوم که پرش و قطع و وصل تصویر فرمودین آیا مدهای موجود LCD در بازار الان کیفیتشون تا این حد نزول پیدا کرده؟
چون من با هواوی که LCD TFT داره این مشکلو تابحال نداشتم

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
و اینکه شما چه مدلی رو پیشنهاد میدین؟ چون این مدلی که سرچ کردم صفحه پشت متال هست و میگه کیفیتش بهتره

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,800
10,404
از پاسخگوییتون ممنونم مهندس
کیفیت که مطمعنا باید پایینتر باشه
مصرف باطری هم بیشتره
ولی حالت سوم که پرش و قطع و وصل تصویر فرمودین آیا مدهای موجود LCD در بازار الان کیفیتشون تا این حد نزول پیدا کرده؟
چون من با هواوی که LCD TFT داره این مشکلو تابحال نداشتم

سلام
در حالت جایگزینی tft به جای oled مشکل پرش تصویر پیش میاد نه مدلهایی که خودشون tft lcd هستند. اکثر مشتری ها هم با دو عیب مصرف باتری و پرش تصویر بعد از جایگزینی tft به جای oled مراجعه می کنند و درصد خیلی کمی به خاطر کیفیت تصویر

و اینکه شما چه مدلی رو پیشنهاد میدین؟ چون این مدلی که سرچ کردم صفحه پشت متال هست و میگه کیفیتش بهتره

من در زمینه نرم افزار موبایل کار می کنم و با مدل ها و تشخیص اصل و غیر اصل اشنا نیستم

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
سلام
در حالت جایگزینی tft به جای oled مشکل پرش تصویر پیش میاد نه مدلهایی که خودشون tft lcd هستند. اکثر مشتری ها هم با دو عیب مصرف باتری و پرش تصویر بعد از جایگزینی tft به جای oled مراجعه می کنند و درصد خیلی کمی به خاطر کیفیت تصویر

من در زمینه نرم افزار موبایل کار می کنم و با مدل ها و تشخیص اصل و غیر اصل اشنا نیستم
پس ارزش خرید نداره
آقا دستتون درد نکنه خیلی لطف کردین ممنون

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,612
forum.paezaan.com
سلام جنس اصل شرکتی هم بگیری و بزاری روی گوشی اصلا مثل اولی نمیشه
جنس تی اف تی یکم ضحیم تز از اصلی هست و مطمینا همون روز اولی میشکنه شک نکن
بهترین کار اینه بگردی جنس استوک پیدا کنی یا ازین سرویس پک ها