آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

صدای سوت در پاور ماینر hq2000 بعد از تعمیر

mohsenal

کاربر vip
کاربر
2013-04-18
41
36
سلام و عرض ادب
مدل پاور hq2000-w02y
خروجی 12.2 ولت 150 آمپر
مشکل اولیه این پاور ماینر نداشتن خروجی بود که که با تعویض ماسفت خروجی سوخته حل شد و الان حدودا ۱۲.۷ ولت دارم.
مشکل فعلی صدای سوتی که بعد از کشیدن بار از پاور شنیده میشه.تا حدود ۱۰ آمپر جریان کشیدم قطعات گرمای طبیعی داشتن و ولتاژ همون ۱۲.۷ ولت موند. ولی صدای سوت ظاهرا از سمت ترانس میاد. شاید با فهمیدن علت سوت علت سوختن پاور هم پیدا بشه.
سوال بعدی اینه که برای قسمت سوخته عایق چی میتونم جایگزین کنم.دقیقا زیر ترانسه
ممنون از راهنمایی

پیوست‌ها

• 1.5 مگابایت بازدیدها: 323
  • 2.1 مگابایت بازدیدها: 392
آخرین ویرایش:

mohsenal

کاربر vip
کاربر
2013-04-18
41
36
دوستان اگه تجربه برخورد با این موردو داشتن ممنون میشم راهنمایی کنن. با توجه به اینکه داغ شدن و و افت ولتاژ زیر بار ده امپری ندارم میشه از صدا صرف نظر کرد

alireza eft

کاربر
2019-09-01
4
5
سلام دوستان
کسی به مشکل قطع خروجی تو پاور های hq2000 برخورد کرده؟!
همه چی توی پاور درست هست فقط خروجی نداره
تغذیه ای سی درایور خروجی از خود خروجی گرفته میشه برای همین خروجی نداره مدار
یدونه ای سی میکرو روی برد ایستاده در خروجی هست باید یه لحظه تغذیه رو به خروجی بدهد و بعد از استارت خروجی اون رو قطع کنه
به صورت دستی که وصل میکنم خروجی راه اندازی میشه اما وقتی امپر کشیده میشه ازش قطع میکنه خروجی رو دوباره
برد ایستاده که گفتم انتهای تغذیه هست با یدونه تغذیه سالم جابجا کردم اما فرقی نمیکنه
بنظرتون عیب کار از کجاست؟

ferialferial

کاربر
2021-06-16
2
5
سلام دوست عزیز اگر پاور در حالت بی باری و یا زیر بار از ترانس صدایی شنیده می شه یکی از خازن های مدار درایور قبل از ترانس نشتی داره

ferialferial

کاربر
2021-06-16
2
5
سلام دوستان
کسی به مشکل قطع خروجی تو پاور های hq2000 برخورد کرده؟!
همه چی توی پاور درست هست فقط خروجی نداره
تغذیه ای سی درایور خروجی از خود خروجی گرفته میشه برای همین خروجی نداره مدار
یدونه ای سی میکرو روی برد ایستاده در خروجی هست باید یه لحظه تغذیه رو به خروجی بدهد و بعد از استارت خروجی اون رو قطع کنه
به صورت دستی که وصل میکنم خروجی راه اندازی میشه اما وقتی امپر کشیده میشه ازش قطع میکنه خروجی رو دوباره
برد ایستاده که گفتم انتهای تغذیه هست با یدونه تغذیه سالم جابجا کردم اما فرقی نمیکنه
بنظرتون عیب کار از کجاست؟

تست : ولتاژ خازن الکترولیت اگر در حدود 280 تا 300 ولت باشه مدار PFC مشکل داره ولتاژ دو سر خازن های بزرگ در حالت عادی باید بالای 400 ولت هست

alireza eft

کاربر
2019-09-01
4
5
ولتاژ دوسر خازن ۴۳۰ ولت هست
ولتاژ سر ترانس ۱۷۰ ولت هست
ولی خروجی ندارم
گفتم همه جای مدار درست کار میکنه و تمام قطعات سالم هست ولی درایور ماسفت های خروجی روشن نمیشه که از یک برد ایستاده فرمان میگیره
اون برد هم عوض کردم ولی بازم جواب نداده

saeedgh64

کاربر vip
vip
کاربر
2016-06-14
9
0
تهران
آیسی سوئیچینگ که فکر کنم ۱۳۹۹ هست رو عوض کردیم
درست شده
شما هم این راه رو برید