آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: فرکانس اسیلوسکوپ مورد نیاز برای تعمیرات موبایل چند است ؟

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
984
همدان کوی ولیعصر
درود مبارک باشد امید وارم هانتک نگرفته باشید

سلام مهندس
شما همیشه راهنمای ما بودید وهستید اتفاقا من اسکوپ شما از نزدیک دیدم وواقعا نمونه های گودویل تک هستند چون یکی از دوستانم یک نمونه 100مگ دیجیتالش ده سال داشت وبه غیر اون هیچ مارکی دیگه ای قبول نداشت خود بنده نیز در دوران اموزش الکترونیک هنرستان با نمونه انالوگ ان کار کردم ومی توانم بگویم با اسکوپ گودویل است که با مفاهیم الکترونیک اشنا شده ام ولی به دلایل مالی واین که به خاطر چند تا کار که واقعا نمونه انالوگ نتونست کارم راه بندازمجبور به تهیه اسکوپ دیجیتال شدم خودم با هانتک اشنایی دارم ومیدونم که نویز گیر است ولی همانطور که گفتم به خاطر بحث مالی مجبور شدم یک نمونه از هانتک ها که با تحقیق نسبت به سایر نمونه های هانتک داری نویز کمتری است بگیرم تا به صورت موقت بعضی از کار هایم را راه بندازم البته اگر نمونه انالوگ نداشتم توی خیلی از کارها روی این نمونه نمی توان حساب کرد احتمال 99 درصد سال بعد از عید با یک نمونه از ریگول ها تعویض کنم چون این مدل را هم به صورت قسطی خریدم تا موقت کارم را راه بیندازد

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
سلام مهندس
شما همیشه راهنمای ما بودید وهستید اتفاقا من اسکوپ شما از نزدیک دیدم وواقعا نمونه های گودویل تک هستند چون یکی از دوستانم یک نمونه 100مگ دیجیتالش ده سال داشت وبه غیر اون هیچ مارکی دیگه ای قبول نداشت خود بنده نیز در دوران اموزش الکترونیک هنرستان با نمونه انالوگ ان کار کردم ومی توانم بگویم با اسکوپ گودویل است که با مفاهیم الکترونیک اشنا شده ام ولی به دلایل مالی واین که به خاطر چند تا کار که واقعا نمونه انالوگ نتونست کارم راه بندازمجبور به تهیه اسکوپ دیجیتال شدم خودم با هانتک اشنایی دارم ومیدونم که نویز گیر است ولی همانطور که گفتم به خاطر بحث مالی مجبور شدم یک نمونه از هانتک ها که با تحقیق نسبت به سایر نمونه های هانتک داری نویز کمتری است بگیرم تا به صورت موقت بعضی از کار هایم را راه بندازم البته اگر نمونه انالوگ نداشتم توی خیلی از کارها روی این نمونه نمی توان حساب کرد احتمال 99 درصد سال بعد از عید با یک نمونه از ریگول ها تعویض کنم چون این مدل را هم به صورت قسطی خریدم تا موقت کارم را راه بیندازد

مبارک باشد

من یک موضوع مهم در مورد نویز خدمت دوستان عرض کنم که خود من هم نویز اسکوپ دیجیتال برایم ازار دهنده بود و فکر میکردم از همان روز اول اسکوپ من خرا ب یا همه اسکوپ های دیجیتال نویز دارند .اسکوپ دیجیتال اصلا هیچ نویزی ندارد .ولی توانایی این را دارد که نویزها را نشان دهد و لی اسکوپ انالوگ توانایی نشان دادن نویز را ندارد و یا ما نمیتوانیم ان نویز را ببینیم نور اشعه در لامپ های انالوگ توانهای نشان دادن نویز را ندارد و یا خیلی خیلی کم نور هست که نمیتوانیم انها را ببینم مگر انالوکهای گران قیمت که ان هم باید نور اشعه را زیاد کرد و محیط را تاریک کرد تا متوجه نویز شویم .
نویز همیشه در تعمیرگاه ها هست مانند تغذیه روشنایی ها و تغذیه کامپیوتر و هر تغذیه سوییچینگ که در تعمییر گاه هست و یا حتی تغذیه سوییچینگ در مغازه کناری شما که روی برق مغازه تاثیر گذار هست

برای تست شما پروب اسکوپ را جدا کنید و scale ولتاژ را روی 10.0MV قرار دهید و یک جک مخصوصی هست که در جای پروپ قرار میدهند که گران قیمت هست و تمام روشنایی و برق مغازه یا دفتر را خاموش کنید میبینید که نویز حدود 0.1MV میشود ان هم برای تغذیه خود اسکوپ هست ولی وقتی پروب را وصل کنید و پروب خالی را حرکت دهید میبینید نویز از 4MV ولت تا 200MV را در اسکوپ خواهید دید .اسکوپ من تا 350MV نشان میداد که متوجه شدم تغذیه سوییچینگ روشنایی میز کارم خراب است و وقتی خاموش کردم نویز در پروب خالی به 4 الی 5 میلی ولت شد

در youtube شخصی به نام EEVBLOG هست که تعمیرگاه خیلی مجهزی در امریکا دارد و خیلی روی نویز اسکوپ فیلم دارد حتما به سایتش مراجعه کنید و دقیقا گفته های من را ثابت میکند البته من از گفته های ایشان این مطلب را خدمتان عرض کردم.
در youtube کلمه eevblog noise oscilloscope را سرچ کنید و خیلی در موضوع نویز در اسکوپ های دیجیتال تست عملی انجام داده که واقعا بینظیر هست
موفق باشید

بالا