آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: استفاده از برق شهر برای تستر کنترل

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,218
4,229
سلام دوستان یک تستر کنترل دارم با باطری کتابی ۹ ولت کار میکنه، تا چشم بهم میزنم باطری تمام میشه میخوام از برق ۲۲۰ به جای باطریش استفاده کنم نمیخوام ترانس یا آدابتور جاساز کنم، آیا با یک خازن سرامیکی، مقاومت ، پل دیود و رگلاتور میتونم راه اندازی کنم یا خیر، IMG_20201126_14206.jpg

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,218
4,229
جریانشو اندازه نگرفتم ولی زیاد مهم نیست، ایزوله منظورتان برق گرفتگی هست؟که مهم نیست

K-E-M

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-12-09
334
635
سلام مدار ساده تری هم برای تست کنترل هست میتونی بسازی که با سه تا چهار ولت کار میکنه وبجای تغذیه هم از یک دونه باطری موبایل نوکیایی استفاده کنی وهروقت خالی شد شارژش کنی برای این مدار هم دوتا باطری موبایل سری کنی حدود هشت ولت میشه وصل کن با

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,218
4,229
سلام مدار ساده تری هم برای تست کنترل هست میتونی بسازی که با سه تا چهار ولت کار میکنه وبجای تغذیه هم از یک دونه باطری موبایل نوکیایی استفاده کنی وهروقت خالی شد شارژش کنی برای این مدار هم دوتا باطری موبایل سری کنی حدود هشت ولت میشه وصل کن با

تشکر مهندس، باطری زیاد مهم نیست یکجا ثابت به پریز برق میزنم فقط برای تست

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
434
1,111
55
کبودراهنگ همدان
سلام دوستان یک تستر کنترل دارم با باطری کتابی ۹ ولت کار میکنه، تا چشم بهم میزنم باطری تمام میشه میخوام از برق ۲۲۰ به جای باطریش استفاده کنم نمیخوام ترانس یا آدابتور جاساز کنم، آیا با یک خازن سرامیکی، مقاومت ، پل دیود و رگلاتور میتونم راه اندازی کنم یا خیر، مشاهده فایل‌پیوست 171653

با سلام و با کسب اجازه از اساتید فن
با توجه به شکل ارسالی ، می تونید از همان خازن سرامیکی که در تغذیه محافظ یخچال استفاده شده بهره بگیرید. بنده یه نمونه با همان قاب آداپتور دیواری درست کرده بودم و موقع تست هم راحتتر بود. دستگاه را به پریز برق می زدم و ریموت را با اون تستش می کردم

یه راه دیگه هم استفاده از باطری کتابی قابل شارژه که اونم قیمتش الان فکر کنم حدودای 50 هزار تومانه !!!
BAT.png

آخرین ویرایش:
سلام بله میشه و جریانش هم کفایت میکنه
یک عدد مقاومت 33 اهم 2 وات را به سر خازن 680 نانو فاراد 630 ولت بده در خروجی خازن هم یک عدد پل دیود قرار بده سپس یک عدد خازن 470 میکرو فاراد 50 ولت در خروجی پل دیود ببند و سر اخر یک عدد دیود زنر 9.1 ولت 1 وات و یک عدد مقاومت 220 اهم یا 180 اهم 2 وات در خروجی پل دیود قرار بده و سر اخر وصل کن به مدارت و دیگر هیچ چیز
البته با این توضیحات جسارت نباشه شاید حضرت عالی یک پا استاد باشید که نیت بنده ساده بیان کردن بود
با تشکر

بالا