آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: سوال در مورد علت هنگ کردن گوشی سامسونگ s7 edge

ilya_system

کاربر vip
کاربر
2013-12-08
79
40
مشهد
سلام خدمت اساتید و دوستان خوبم

من یک گوشی samsung s7 edge دارم که چند وقت هست اول هنگ میکنه بعد ریست میشه و منم هم بازنشانی کارخانه انجام دادم هم بعدش فلش زدم که متاسفانه درست نشد ضمنا بیشتر اوقات وقتی یا به اینترنت وصل میشه یا به درحال شارژ هست این اتفاق می افته و گوشی در قسمت راست کم کم داغ میشه اگه از دوستان راه کاری یا تجربه ای داره در اختیارم بذاره ممنون میشم

Count

کاربر vip
کاربر
2006-10-26
39
4

من یک گوشی samsung s7 edge دارم که چند وقت هست اول هنگ میکنه بعد ریست میشه و منم هم بازنشانی کارخانه انجام دادم هم بعدش فلش زدم که متاسفانه درست نشد ضمنا بیشتر اوقات وقتی یا به اینترنت وصل میشه یا به درحال شارژ هست این اتفاق می افته و گوشی در قسمت راست کم کم داغ میشه اگه از دوستان راه کاری یا تجربه ای داره در اختیارم بذاره ممنون میشم

مشکل گوشی شما از هارد دستگاه هستش که عمر مفیدش تموم شده و الان اگر بخواهید ازش استفاده کنید باید هارد دستگاه عوض بشه که میتونید هم 32 گیگ هم 64گیگ هم 128 گیگ نصب کنید البته در مواردی مشکل سی پی یو هم پیدا میکنه این مدل که کم پیش میاد این شرح حال بیشتر مشکل خرابی هارد هستش

آخرین ویرایش:

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
399
1,103
خوزستان

درود بر شما :

این مدل گوشی ها بنظرم بهترین و خوش دست ترین گوشی های زمان خودشون بودن من یکی بود که این مدل گوشی داشتم خیلی راضی بود اما یک پرانتز باز کنم که شاید خیلی از ماها اطلاع نداریم گوشیهای شامشونگ فقط و فقط برای بلوک شرق ساخته شدن پس این شرکت یک ماژولی در گوشیهاش تعبیه کرده به نام (IR) پزشکی به این ماژون نگاهی بکنیم من خودم تعمیر کار صوتی تصویری هستم و یک تستر IR در مغازه مانند همه تعمیرکاران دارم این شرکت سامسونگ تمام گوشیهاش IR انها مدام در حال شات زدن هست مشتریهام وقتی داخل مغازه میشن و اون تستر کنترل من شروع به بیزر میکنه میفهمم مشتری من گوشی سامسونگ داره این آی آر ها اگر دقت کنید کنار ماژل حسگر هست و دشمن چشم هست من اون زمان که طرفدار گوشهای پرچمدار سامسونگ بودم متوه شدم چشمام بد جور دارن درد میکنن با کشف این قضیه خدا رو شکر حالا خیلی راحت و هیچ دردی در چشمام حس نمیکنم...

برگردیم به جواب سوالتان و تقریباً جواب صد در صدی هم هست چرا که از روی تجربه بود :

احتمال اول گوشی شما آل سی دی اون ضربه خورده و این ایراد به ال سیدی ربط میشه که من این مشکل رو داشتم جالبه اون قسمتی ضربه خورده بود

میدونید گوشیهای ادج به علت بزرگی پنلشون نسبت به گوشهای فلت حساسن ...، گوشی توجیب پشت بود و روی صندل ماشین که نشستم تقریباً 20 در صد وزنم روی گوشی شد پنل گوشی همان لحظه داغ شد وقتی از جیبم در اوردم قسمتی از آل سیدی فقط داغ شد بعد حدود 4 ماه گوشی با مشکل هنگ و ریستارت مواجه شد بعد از اون مدت از دستم افتاد گلس نزده بودم السیدی ترک برداشت جالبه روی اون قسمتی که داغ میکرد این قصه نیست واقعیه پس تجربه هست و حتماً مفیده 4 عدد پیکسل تار و پود در پنل شیشه نشون میده از اول تا اخر صفحه و کم کم زیاد شدن رسیدن 6 عدد خیلی ازیت کننده بود چرا بعضی از پیکسلها لمسشون از کال افتاد و هنوز اون داغی و هنگ و رستارت کماکان باقیه گفتم بزار حرارت بدم با هویه دمنده گوشی دیگه باید پنلشو عوض کنم بزار این روشو ببینم بدون هیچ تجربه ای کاملا از خود در اودی بود گوشی رو خاموش کردم تو دستمال پیچیدم و داخل پلاستیک فریزر پیچیدم و گذاشتم تو فریزر بعد حدود دوساعت در حدی که یادم رفت گوشی گذاشتم تو فریزر بعد به محضی که در اوردم دقیق اون نقطه که سنگ خورده و شکست دایره هم بود اندازه حرف ه بود حرارت دادم تا دیدم شیشه رنگش عوض شد گوشیم گلد بود رنگ اون قسمت تقریباً به رنگ گوشی تبدیل شد ولش نکردم تقریباً اون قسمتی که نازل هویه روش گذاشتم اون خورده شیشه هاش ذوب شد یعنی اون تیزیهای خورد شیشه که در اول وقتی با انگشت لمس کنم حس میکنم اما بعد حرارتی که دادم دیگه نداشت تا این حد گوشی رو باز در دستمال پیچیدم و داخل پلاستیک فریزر گذاشدم و قرار دادم داخل یخچال بعد 15 دقیقه گوشی رو در اودم رنگ اون قسمت ال سی دی که در اثر حرارت رنگش به رنگ گلد تغییر کرد باقی ماند گوشی رو روشن کردم روشن شد 4 تغییر در ال سی دی مشاهده کردم یک زنگ اون قسمت تغییر کرد دوم دایره با شعاع 3 میلیمتری در ال سیدی خاموش شد سیاه هست انگار گوشی خاموشه داخل اون دایره اون تارها که وقتی گوشی از دستم افتاد در ال سیدی مشاهده میشه مرتب رنگ عوض میکنن اما وقتی حرارت دادم یک و یا دوتا فکر کنم موندن رنگ عوض میکردن و خیلی راضی کننده بود بهد لمسش هم یک نقطه مونده یاد بود حرف و و قتی روتیت کنم عمل نمیکنه حرارت ال سیدی هم کامل رفت یعنی اون قسمت داغ نیکنه و هنگ نکرد و ریستارت نشد این قصه گوشی با تحلیل کامل هم از بعد پزشکی بود توضیح داده شده هم سخت افزاریش موفق باشید.

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
268
با سلام و درود ابتدا با فایل فلش و فایل پیت ریپارتیشن و فلش کنید
معمولا توی این گوشی بعد فلش چند روز خوب میشه و باز شروع به هنگ میکنه مشکل از cpu , ram هست شابلون کنید قبلش لایف تایم هارد را چک کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdiaga
بالا