آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: درخواست تغییر مک آدرس در مودم آشنای اول

peyman2615

کاربر vip
کاربر
2008-01-09
4
2
سنندج
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید
در مورد تغییر دادن مک آدرس مودم آشنای اول arg-w4 کسی راه حلی داره ؟
اگر راه حل داره لطف کنید راهنمایی بفرمایید.

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,213
اراک...
پاسخ : تغییر مک آدرس در مودم آشنای اول

سلام و خسته نباشید خدمت اساتید
در مورد تغییر دادن مک آدرس مودم آشنای اول arg-w4 کسی راه حلی داره ؟
اگر راه حل داره لطف کنید راهنمایی بفرمایید.
سلام...با hex editor فایل dump ای سی فلش رو باز کنید و مک فعلی رو جستجو کنید و بعد از پیدا کردن با مک مورد نظر جایگزین و دوباره فایل رو پروگرم کنید...من چند تا مودم که مشکل فلش داشتن با همین روش مک خودشون رو برگردوندم....

izeh

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-09
301
281

سلام...با hex editor فایل dump ای سی فلش رو باز کنید و مک فعلی رو جستجو کنید و بعد از پیدا کردن با مک مورد نظر جایگزین و دوباره فایل رو پروگرم کنید...من چند تا مودم که مشکل فلش داشتن با همین روش مک خودشون رو برگردوندم....
سلام.همکار عزیز
فایل این مودم مثل دلینک و تیپیلینک قابل ویرایش نمیباشد ویا حداقل سخت میباشد(من که نتونستم کاری بکنم) به نظر میاد بعد از ویرایش crc خودش رو چک میکنه چون محافظت شده است و قفل داره و مک ویرایشی رو قبول نمیکنه و خودش به صورت اتوماتیک یه مک جاگزین میکنه و نمیشه کاریش کرد.حالا تا نظر اساتید گرانقدر چی باشه؟

h_sarghani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2021-08-13
243
39
34
مشهد

منم همین مشکل دارم

arman_persia

کاربر vip
vip
کاربر
2018-11-27
85
192
36
یزد

سلام.همکار عزیز
فایل این مودم مثل دلینک و تیپیلینک قابل ویرایش نمیباشد ویا حداقل سخت میباشد(من که نتونستم کاری بکنم) به نظر میاد بعد از ویرایش crc خودش رو چک میکنه چون محافظت شده است و قفل داره و مک ویرایشی رو قبول نمیکنه و خودش به صورت اتوماتیک یه مک جاگزین میکنه و نمیشه کاریش کرد.حالا تا نظر اساتید گرانقدر چی باشه؟

لطفا یک فایل سالم (دستکاری نشده)رید بگیرین بهم بدین مراحلش رو با عکس توضیح بدم همه دوستان استفاده کنن.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: khazarnet

gamer1

کاربر vip
کاربر
2010-09-13
127
131

لطفا یک فایل سالم (دستکاری نشده)رید بگیرین بهم بدین مراحلش رو با عکس توضیح بدم همه دوستان استفاده کنن.

مهندس خدمت شما
خدا خیرت بده

پیوست‌ها

• 1.5 مگابایت بازدیدها: 57
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

hamed564

کاربر vip
کاربر
2013-02-23
16
12
hamed564.mihanblog.com

مهندس اگه به نتیجه رسیدین لطفا اعلام بفرمایید.

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
368
771
به دلیل یکسان بودن برد مودم های آشنای اول با زولتریکس ها اگر کسی روش تغییر مک فایلهای دامپ به مک اصلی رو قرار بده واقعا کار راه اندازه. چون برخلاف تی پی-لینک ها و دی-لینک ها به سادگی امکان پذیر نیست.

mrmz1992

کاربر vip
کاربر
2019-02-18
2
3
31
با سلام
برای تغییر مک مودم آشنای اول ابتدا برنامه putty رو نصب کنید و از طریق پروتکل ssh به مودم لاگین کنید - سپس طبق تصویر پیوست دستورات را وارد کنید (ابتدا دستور sh رو تایپ کنید سپس enter را بزنید و در آخر دستور شماره2). بجای متنی که بصورت قرمز مشخص شده است مک اصلی دستگاه رو بدونفاصله و : وارد نمایید. سپس مودم رو ریست کنید.
موفق باشید
mac arg w4-2.jpgmac arg w4-2.jpg

arman_persia

کاربر vip
vip
کاربر
2018-11-27
85
192
36
یزد

مهندس خدمت شما
خدا خیرت بده

ببخشید متوجه نشده بودم پیام دادین. با برنامه hexeditor فایل سالم و خراب خود مودم را باز کنین.
عبارت mac رو سرچ کنین . 10 خط قبل و بعد از مک رو کامل از فایل مودم خراب کپی کنین و در فایل سالم جایگذاری و ذخیره کنین. فایل جدید رو رایت کنین مشکلتون رفع میشه.
برای مودم های
یوتل- ایسوس - زولتریکس - آشنای اول و ... کاربرد داره.

بالا