آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: درخواست مداری برای تقویت صدای بم

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
با درود

دوستان بزرگوار مداری برای تقویت صدای بم ساب ووفر نیاز دارم اگر پیشنهادی دارید لطفا اعلام نمایید
ضمنا آیا میشه از بلندگوی معمولی صدای بم مانند ساب دریافت نمود؟
یعنی با اضافه نمودن مداری فقط صدای بم رو به بلندگو برسانیم
؟
در صورتی که تجربه ای دارید لطفا عنوان نمایید
متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamid9873

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,828
با درود

دوستان بزرگوار مداری برای تقویت صدای بم ساب ووفر نیاز دارم اگر پیشنهادی دارید لطفا اعلام نمایید
ضمنا آیا میشه از بلندگوی معمولی صدای بم مانند ساب دریافت نمود؟
یعنی با اضافه نمودن مداری فقط صدای بم رو به بلندگو برسانیم
؟
در صورتی که تجربه ای دارید لطفا عنوان نمایید
متشکرم

سلام جناب حبیب عزیز
من یک مدار داشتم که استاد رجبی خیلی سال پیش برام ارسال کرده بودند که نقشه اش رو یادمه تو کاغذ کشیده بودم. ممکنه فایلش تو سایت هم باشه . من سرچ کردم و چون خاطرم نیست تو ککدوم قسمت از سایته نتونستم برات پیدا کنم لذا میگردم و اگر پیدا کردم عکسشو اینجا قرار میدم.
در مورد سوال دومت عرض کنم که قاعدتا استفاده از یک بلندگو مثلا میدرنج برای کاربری ساب ووفر کار درستی نیست. چون طراحی های بلندگوها بر اساس صدایی که قراره بیرون بدند متفاوته. شما می تونید از یک میدرنج و با تنظیمات خاص اکولایزر صدای بم تا حدودی بگیرید اما اینکه کلا بقیه رنج ها مثلا مید یا های فیلتر بشه و فقط صدای بم رو پخش کنه ممکن نیست. ضمن اینکه ساب ووفرها ساختارشون طوری هست که صفحه دیافراگم اونقدر انعطاف پذیره که مثلا بتونه صدای های بم رو کامل پخش کنه.
موفق باشید

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,828
سلام
حبیب جان من نقشه مدار ساب ووفر رو که داشتم از توی وسایلام پیدا کردم . این نقشه رو خیلی سال پیش استاد رجبی زحمت کشیدن و به درخواست بنده تو انجمن قرار دادن. منتها من هر چی گشتم پستشو پیدا نکردم.این مدار رو اون زمان من تو کاغذ نقشه اشو کشیده بودم.
من مدار رو نبستم و تست هم نکردم ولی برای تست می تونی رو برد بورد پیادش کنی.
مدار با ولتاژ 12 ولت کار میکنه و تمام خازن ها هم از نوع پلی استر و 100 ولتی هستن.
موفق باشی
20201101_202607.jpg

بالا