آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: روشن نشدن مودم d-link 2730u

majid75t

کاربر
2019-04-10
412
379
49
۳ تا از پایه ها باید ولتاژ ۳.۳ رو داشته باشن و یکشون هم که گراند هست. معمولا اگه حتی یکی از این سه پایه ای که باید ولتاژ داشته باشن، ولتاژ ۳.۳ رو نداشته باشه یا مقدارش کمتر باشه به خرابی آی سی اصلی باید مشکوک شد. حالا باز هم اساتید نظر بدن

سلام
داغی اون قسمت که عکس گذاشتم علتش چی میتونه باشه؟

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
مشاهده فایل‌پیوست 169917

اون قسمتی که علامت زدم خیلی داغ میشه مخصوصا او ای سی حتی خازن ها هم داغ میشن اون قسمت دور ای سی داغ میشه

صبح اولی که به برق زدم چراغ سبز پاور روشن شد فقط همون ولی وقتی فطع کردم دوباره روشن کردم روشن نشد

با سلام خدمت شما دوست گرامی :

بنظر من اینکه سریع بدون عیب یابی سراغ پروگرام کردن ای سی ها بریم اشتباه هست و اول باید ایراد مشخص بشه توی کدوم قسمته در آخر اگر مشکل سخت افزاری نبود پروگرام کرد ، چون اگر پروگرام ما با چیپ همخوانی نداشته باشه عیب چند برابر میشه و حتی با تعمیر ایراد هم دیگه کار نخواهد کرد . اول عرض کنم کمی داغ شدن سی پی یو اصلی طبیعی هست تا حدود دمای 60 درجه هم میرسه . اینم بگم که این مودم چندین مدل سخت افزار متفاوت داره که پروگرام فریمور متفاوتی دارن

اون قسمت که علامت زدین قطعات داغ میشن یا ای سی کنارشون داغ میشه ؟ چقدر در حدی هست که دست بسوزونه یا بو بده ؟ ایا این مودم برق نخورده به قسمت خط ورودی ؟

اول جای شما باشم تمامی قطعات این قسمت رو دقیق چک می کنم احیانا شورت یا سوخته نباشن بعد هم خود ای سی رو که اتصال نباشه . چون بنظرم توی مدارتون شورتی دارید و اگر تمام قطعات این بخش رو چک کردین مشکلی نبود با دقت ای سی رو حرارت بدین از روی برد بردارین ببینید شورتی برطرف میشه ؟ طبق دیتاشیت ای سی پایه هاش رو چک کنین با گراند و تغذیه مربوطش که اتصالی جایی نباشه

آخرین ویرایش:
بالا