آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: پایین بودن ولتاژ 3.3 پاور

ehsanms

کاربر vip
کاربر
2019-12-17
95
52
برا موازی کردن پایه مثبت به مثبت و پایه منفی به منفی لحیم کنید ظرفیت ها جمع میشود مثل دو تا ۴۸۰ رو موازی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sheypooor

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
دوست عزیز من تو شهرمون نتونستم این مقدار پیدا کنم و فقط 1000میکرو و 6.3 ولت بود
تو سایتهای اینترنتی هم گشتم اکثرا فروش اینترنتی رو بستن و نمیشه خرید
شما جایی رو سراغ دارید که بشه تهیه کرد؟
و موازی کردنش چجوریه میگفتن که باید خازن های دیگه رو موازی کرد اگه پیدا نشه
ممنون از راهنماییتون

مشکلی نیست چون خازن روی خروجی هست ۱۰۰۰ بذارید مشکلی پیش نمیاد

• Like

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276
سلام به همه استادان
بنده چندماه پیش کامپیوترم خود بخود خاموش میشد که دادم پاورش رو دست کردن اما دوباره همون مشکل برام پیش اومد و تو قسمت بایوس دیدم ولتاژ3.3 ولت شده 2.8
پاور هم مدلش atx p5-1000w هستش .
پشت برد هم انگاری یکی از خازن ها رو تعویض کرده بودن و حالا نمیدونم خودم دوباره همونو تعویض کنم یا مشکل از جای دیگست
دوستان ممنون میشم راهنمایی کنن

http://s12.picofile.com/file/8404359584/photo_2020_07_30_16_36_41.jpg

http://s13.picofile.com/file/8404359634/photo_2020_07_30_16_36_51.jpg

این پاوری که من میبینم جنس بسیار بی کیفیتی داره خاموش شدنش هم بیشتر از اون که به خاطر خرابی پاور باشه احتمالآ‌به دلیل فعال شدن پروتکشن اضافه بار هست یعنی شما داری بیشتر از توان پاور ازش جریان میکشی!
یه نگاه به تعداد و ظرفیت خازن های صافی خروجی بنداز این طراحی خیلی ضعیفه اگه قطعات باارزشی نداری این پاور رو استفاده نکن ممکنه به قطعاتت آسیب بزنه!

• Like

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
مشکلی نیست چون خازن روی خروجی هست ۱۰۰۰ بذارید مشکلی پیش نمیاد

اینجا فکر نکنم خروجی باشه گفتن که باید مثل خودش بندازم.از یه ساینی سارش دادم بیاد همون مقدار .نمیدونم وظیفه این خازن چیه و ایا هنگ کردن هم باعثش میشه یا نه

http://uupload.ir/files/0awp_photo_2020-08-03_16-57-49.jpg

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
این پاوری که من میبینم جنس بسیار بی کیفیتی داره خاموش شدنش هم بیشتر از اون که به خاطر خرابی پاور باشه احتمالآ‌به دلیل فعال شدن پروتکشن اضافه بار هست یعنی شما داری بیشتر از توان پاور ازش جریان میکشی!
یه نگاه به تعداد و ظرفیت خازن های صافی خروجی بنداز این طراحی خیلی ضعیفه اگه قطعات باارزشی نداری این پاور رو استفاده نکن ممکنه به قطعاتت آسیب بزنه!

درسته بی کیفیت هستش .خازن معیوب رو تعویض کردم ولتاژها درست شدن .به نظرم پاور زده خازن مادربورد رو هم خراب کرده .اگه دوباره اینطوری بشه میندازم میره چون تعمیرکار گفت از نوسان جریان برقه که خازن هاش میسوزه
دوباره ممنون از همگی

amer007

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
962
3,234
IRAN IN MY HEART
درسته بی کیفیت هستش .خازن معیوب رو تعویض کردم ولتاژها درست شدن .به نظرم پاور زده خازن مادربورد رو هم خراب کرده .اگه دوباره اینطوری بشه میندازم میره چون تعمیرکار گفت از نوسان جریان برقه که خازن هاش میسوزه
دوباره ممنون از همگی

سلام
اگه در این مسیر از دیود یکسو ساز آمپر پایین استفاده شده دیود رو تعویض ویک آمپر بالاتر بزنید %

• Like

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
دوباره ممنون از همگی
با سلام !
درسته نوسان برق و هارمونیک های (تغییر جزیی در شکل موج سینوسی جریان برق) موجود در شبکه بر سیستم ‍‍پاور ‍‍‍تاثیر به سزایی رو دارد و با گذاشتن محافظ برق آسیب به پاور و کامپیوتر رو به حداقل ممکن برسانید!
و اینکه هر ازگاهی (مثلا هر 6 ماه یکبار از خروجی پین های پاور ولتاژ بگیرید و از صحت و سلامت ولتاز خروجی اطمینان حاصل کنید!

آخرین ویرایش:
  • Like
بالا