آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل خروجی اولیه پاور گرین ۴۳۰ وات

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام
دوستان تصاویر پیوست مریوط میشه به پاور گرین ۴۳۰ وات یه مشتری که ماسفت 10n80 اون سوخته بود الان به جاش 11n80 گذاشتم ، سیم بنفش ۵ ولت ولی سیم سبز ۲و نیم ولت خروجی دارم همه خازنای اولیه رو بجز خازن صافی تعویض کردم مشکل حل نشد ، نظر اساتید محترم چیه ؟ احتمالآ به همراه ماسفت قطعه ی دیگه ای هم سوخته ؟

پیوست‌ها

• 2.1 مگابایت بازدیدها: 121
  • 2.7 مگابایت بازدیدها: 124
آخرین ویرایش:

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام
دوستان تصاویر پیوست مریوط میشه به پاور گرین ۴۳۰ وات یه مشتری که ماسفت 10n80 اون سوخته بود الان به جاش 11n80 گذاشتم ، سیم بنفش ۵ ولت ولی سیم سبز ۲و نیم ولت خروجی دارم همه خازنای اولیه رو بجز خازن صافی تعویض کردم مشکل حل نشد ، نظر اساتید محترم چیه ؟ احتمالآ به همراه ماسفت قطعه ی دیگه ای هم سوخته ؟

بروزرسانی

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
215
215
شهرکرد
این اواخر پاورهای گرین جدید سیم سبز پنج ولت نمیده زیر ۵ همیشه بوده اگه مابقی ولتاژها درسته و مین هم روشن میشه ایرادی نیست من دو تا اینجوری داشتم سه چهار ماه پیش تا الان هم برنگشتن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: heical

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
سلام

درود

دوست عزیز معمولا وقتی ماسفت بسوزه قطعات کناری اعم از مقاومت اهم پایین دیود زینر و معمولی و غیره هم تحت الشعاع قرار میگیرن

ولی وقتی شما 5 ولت سیم بنفش رو دارین یا قطعات تعویضی دیگه رو ذکر نکردین و یا از شانس خوبتون نسوخته بودن

حالا تو شرایط فعلی که پاور روشن نمیشه یه کاری بکنید

پایه 2 و 3 آی سی سوپروایزر 8 پایه که تو ثانویه پاور هست رو با احتیاط و با یک پیچ گوشتی اتصال کوتاه کنید ببینید پاور روشن میشه یا خیر؟ (سعی کنید بیشتر از 5 ثانیه طول نکشه)

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
این اواخر پاورهای گرین جدید سیم سبز پنج ولت نمیده زیر ۵ همیشه بوده اگه مابقی ولتاژها درسته و مین هم روشن میشه ایرادی نیست من دو تا اینجوری داشتم سه چهار ماه پیش تا الان هم برنگشتن

سلام شرمنده خود من هم داشتم ولی ولتاژ بالای سه ولت بوده نه ۲ونیم ولت ، ۲ و نیم ولت به نظرم خیلی کمه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mostafahe

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
درود

دوست عزیز معمولا وقتی ماسفت بسوزه قطعات کناری اعم از مقاومت اهم پایین دیود زینر و معمولی و غیره هم تحت الشعاع قرار میگیرن

ولی وقتی شما 5 ولت سیم بنفش رو دارین یا قطعات تعویضی دیگه رو ذکر نکردین و یا از شانس خوبتون نسوخته بودن

حالا تو شرایط فعلی که پاور روشن نمیشه یه کاری بکنید

پایه 2 و 3 آی سی سوپروایزر 8 پایه که تو ثانویه پاور هست رو با احتیاط و با یک پیچ گوشتی اتصال کوتاه کنید ببینید پاور روشن میشه یا خیر؟ (سعی کنید بیشتر از 5 ثانیه طول نکشه)

درود

..مهندس الان ک پاور را روشن کردم با تعجب دیدم راه افتاده و ولتاژها همه عادی هست ب نظرتون جمعش کنم؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
شاید اون موقع لامپ سری توی مسیر بوده و الآن برش داشتید که درست شده

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام
پاور رو وصل کردم به کامپیوتر ، کامپیوتر روشن شد ولی سیگنال به مانیتور نداد و تصویر ندارم ، یه بار دیگه ولتاژها رو بررسی کردم ، سیم خاکستری من که باید ۵ ولت داشته باشه ، ولتاژ نداره ، اساتید محترم منتظر راهنمایی ارزشمندتون هستم

آخرین ویرایش:

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
خازن های مسیر سیم طوسی و همچنین دو خازن بزرگ ورودی برق رو تست و در صورت نیاز تعویض کنید

بالا