آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: افت ولتاژ پاور تابلو روان ۲۴ ولت ۱۵ آمپر

zizu.zmr

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2011-09-30
225
464
قم
درود بر دوستان عزیزم
با توجه به اشاره دوستان عزیز به خازنها و ولتاژ پایه ۱۲ آی سی، با تعویض خازن۴.۷ و ۴۷ میکرو مشکل ولتاژ پایه ۱۲ آی سی اوکی شد و در نتیجه خروجی مدار اوکی شد.
از جناب مصطفی عزیز هم تشکر فراوان دارم بابت عنایتی که به تاپیک داشتند و کمک کردند در جهت حل مشکل.

ممنونم از همگی. اینجا در کنار اساتیدی چون شما درس می آموزیم. سپاس

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
درود
تمامی موارد چک شد ولتاژ بیس ترانزیستور قدرت سمت چپ ۱۵۲ ولت و سمت راست ۳.۱ ولت بود
زنرهای بغل ترانزیستورهای ۲۶۵۵ سالم بودند
ولتاژ پایه ۱۴ آی سی ۵.۵ ولت هست

با توجه به نداشتن ولتاژ روی بیس یک ترانزیستور قدرت مسیر رو از ترانزیستور 2655 تا بیس ترانزیستور بزرگ چک کنین احتمالا خرابی قطعه یا قطعی دارین که پالس ها به بیس این ترانزستور نمیرسه و البته که با 5.5 ولت تغذیه ای سی بعیده اصلا ای سی روشن بشه که کار کنه .
ترانزیستور هارو فقط با مولتی متر چک کنین به این صورت که بیس با کلکتور امیتر از یک طرف باید اهم مساوی بده و در جهت عکس اصلا نباید اهمی بده و به تجربه شخصی این مدل ترانزیستور نشتی و خرابی زیاد داره بهتره با 1815 هر جفتش رو جایگزین کنین. نفرمودین که خازن های 4.7 یا 1 میکروفاراد مسیر بیس ترانزیستور قدرت رو چک یا تعویض کردین یا نه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zizu.zmr

zizu.zmr

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2011-09-30
225
464
قم
با توجه به نداشتن ولتاژ روی بیس یک ترانزیستور قدرت مسیر رو از ترانزیستور 2655 تا بیس ترانزیستور بزرگ چک کنین احتمالا خرابی قطعه یا قطعی دارین که پالس ها به بیس این ترانزستور نمیرسه و البته که با 5.5 ولت تغذیه ای سی بعیده اصلا ای سی روشن بشه که کار کنه .
ترانزیستور هارو فقط با مولتی متر چک کنین به این صورت که بیس با کلکتور امیتر از یک طرف باید اهم مساوی بده و در جهت عکس اصلا نباید اهمی بده و به تجربه شخصی این مدل ترانزیستور نشتی و خرابی زیاد داره بهتره با 1815 هر جفتش رو جایگزین کنین. نفرمودین که خازن های 4.7 یا 1 میکروفاراد مسیر بیس ترانزیستور قدرت رو چک یا تعویض کردین یا نه؟

درود
در پست پیش از پست شما عرض کردم که با تغییر اون دو خازن ولتاژ آی سی اصلاح شد و در نهایت مدار اوکی شد. سپاس از توجهتون

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
درود
در پست پیش از پست شما عرض کردم که با تغییر اون دو خازن ولتاژ آی سی اصلاح شد و در نهایت مدار اوکی شد. سپاس از توجهتون

فکر کنم اولین پست خدمتون عرض کرده بودم که خازن های 4.7 و 47 و 100 میکروی مدارتون رو اول با نو تعویض کنین که ظاهرا توجه نکرده بودین . در هر صورت خداروشکر که مشکل حل شد

بالا