آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل پاور گرین ۵۳۰ وات

Hamid-Fa

کاربر
2020-01-31
57
65
64
https://www.google.com/search?ie=UT...-browser&q=test+mosfet+with+analog+multimeter

ویدیوها رو ببینید که چطوری با مولتی متر آنالوگ ماسفت رو چک می کنن.

درود
ماسفتها رو تست کردم یک مدار تست که تو سایتها بودند رو درست کردم و تست کردم
به نظر سوخته بودند
از ماسفتهای 13007 به جاشون استفاده کردم نمی دونم میشه یا نه؟
البته بعد از جایگذاری پاور چند دقیقه آرام بود و مثل قبل هیچ ولتاژی نداشت یعنی فرقی نکرد ولی نمی دونم چطور شد که یک مرتبه ۴ جرقه و صدای انفجار اومد مثل اول که پاور سوخته بود و به نظرم از اطراف همین ماسفتها بود

ماسفتها رو درآوردم و فکر کردم حتما سوختن ولی در کمال تعجب هر سه تا سالم بودند
مدار تست لامپ هم قرار داده بودم
حالا نمی دونم مشکل از کجاست
دوستان اگر می تونن کمکی کنند ممنون میشم وگرنه فکر کنم بهتره ببرم نمایندگیش بدن درست کنه
نظرتون چیه؟
ممنون

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
اولا اگه ماسفت داره باید از ماسفت مشابه یا معادلش استفاده کنید. ثانیا وقتی ماسفت سوخته معمولا مقاومتهای کم اهم و دیودهای اطراف هم احتمال داره که صدمه دیده باشن. باید به دقت قطعات رو تست کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Hamid-Fa

Dprogmel

کاربر
2020-07-04
3
4
13007 ماسفت نیست ترانزیستور است و حالت NPN است
با ماسفت اشتباه نگیرید
2N60 که روی هیت سینک شما هست ماسفت است

faradi-ediso

کاربر vip
vip
کاربر
2018-08-17
32
9
سلام بر استاید، یک پاور گرین 530ab واسم آوردن. که ولتاژ سیم سبز و بنفش نیم ولته، خیلی روش کار کردم. بیشتر قسمتها رو چک کردم. اکثرا سالم هستن. دوستانی که تجربه دارن. میشه راهنمایی کنن.

faradi-ediso

کاربر vip
vip
کاربر
2018-08-17
32
9
لازم به ذکر است، قسمت گرم درسته, آی سی ها همه.درستن‌ . چونکه یک نمونه سالمش رو دارم. با اون چک کردن. ورودی اپتوکوپلر استندبای 0,5 ولته، سیم سبز و بنفش,0,5 ولته، و قسمت ثانویه هم تمان قطعات چک کردم. البته قسمت ثانویه ، کنار آی سی پاورگود ، دوتا دیود زنر بود، که یکیش سوخته بود و عوض کردن. ۱۵ ولتی هم بود، ممنونم

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
این بخشی که تو عکس مشخص کردم مربوط به استندبای یعنی سیم بنفش هست بررسی کنید
تا موقعی که ولتاژ سیم بنفش درست نشه سراغ قسمت های دیگه نرو

20200704_122554.jpg

faradi-ediso

کاربر vip
vip
کاربر
2018-08-17
32
9
پاور من 530ab. هست ، قدیمیه ، این جدیده، من الان عکسش رو میفرستن. تمامی قطعات رو چک کردم. نمیدونم ایراد از کجاست

پیوست‌ها

faradi-ediso

کاربر vip
vip
کاربر
2018-08-17
32
9
لازم به ذکر است، قسمت گرم درسته, آی سی ها همه.درستن‌ . چونکه یک نمونه سالمش رو دارم. با اون چک کردن. ورودی اپتوکوپلر استندبای 0,5 ولته، سیم سبز و بنفش,0,5 ولته، و قسمت ثانویه هم تمان قطعات چک کردم. البته قسمت ثانویه ، کنار آی سی پاورگود ، دوتا دیود زنر بود، که یکیش سوخته بود و عوض کردن. ۱۵ ولتی هم بود، ممنونم
دوستان، مشکل این پاور 530ab. حل شد، مشکلش این بود ، که من یه دونه ترانزیستور ۹۴۵ که در قسمت vsb بود سوخته بود.رو عوض کرده بودم. که باز روشن نمیشد، یهدونه پاور ۵۳۰ سالم داشتم. اون رو باز کردم و بررسی کردم. دیدم که اون ۹۴۵ رو کلا کارخونه برعکس نقشه روی برد کار کرده، منم برعکسش کردم. درست شد ، این ترانزیستور ۹۴۵ کنار ترانس bsb. هست، پاورهای گرین قدیمی این قضیه توشون مشهود هست

بالا