آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل فن CPU لپتاپ HP Compaq nx9030 (عکس)

C P U

کاربر
2020-06-17
7
7
دوستان این لپتاپ nx9030 رو خریدم، دستگاه روشن میشه ولی سریع خاموش میشه روی لوگوی HP
باز کردم دیدم فن سی پی یوش اصلا متصل نیست و سیم سه رنگش بازه کلا، چجوری میتونم این سیم هارو متصل کنم؟
و اینکه ایا چنین فنی وجود داره در بازار؟ چون حدس میزنم خراب شده باشه

v54113_.jpg

JdviJ6l.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
پاسخ : مشکل فن سی پی یو یک لپتاپ قدیمی (عکس)

درود نام و مدل کامل لپ تاپ بفرمایید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: C P U

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046

دوست عزیز اگر مشکل فن نچرخیدن است باروغن کاری حل می گردد .
دقیق این مدل الان موجود نیست داخل بازار با دوستان تماس گرفتم
[h=3]بهتره یه مدل نزدیک به این فن نصب کنید که توی بازارم باشه برای این کار فن از رادیات جداکنید از هر دوسمت عکس بزارید تا نزدیکترین مدل و آدرس فروشگاه براتون ارسال کنم[/h]

C P U

کاربر
2020-06-17
7
7

من میخوام خودم این فن رو درست کنم اگر نشد بخرم، نمیدونم فن مشکل داره یا نه.
ملاحظه کنید اون سه سیم مشکی قرمز زرد ازاد هستند میخوام بدونم ایا میتونم همینجوری وصلش کنم به اون سوکت سفید رنگ یا باید اون سر سفید که نمیدونم اسمش چیه رو اول تهیه کنم؟

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046

درود نیاز به اون سر سفید یا سوکت نیست بله میشه سیم ها رو روی برد لحیم کرد ولی باید جای درست سیم ها بدونید
یک سیم منفی - یک سیم مثبت و یک سیم برای سرعت فن است اگر جای سیم ها درست نصب شود مشکلی نداره و نیاز به اون سر سفید ندارید

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام دوست عزیز اگر فن سالم باشه نیاز نیست فن تعویض کنید شما سر سیم های کوتاه سیم اضافه کنید و طبق عکسی که میزارم براتون وصل کنید سیم ها بر اساس عکس شما از سمت راست به چپ سیاه زرد قرمز

nx9030.jpg

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
سیم مشکی منفی
سیم زرد سنسور یا دیتا
سیم قرمز 5ولت تغذیه

اگر هم خواستی بیرون از لپ تاپ فن رو تست کنید به سیم مشکی و قرمز یه ولتاژ 5 ولت 0/5 میلی امپر وصل کنید اگر دیدید فن کند می چرخد ویا نیاز به سرویس دارد اون 4 تا پیچ سمت قاب پلاستیکی فکر کنم یکی دوتا هم پیج اون طرف باشه رو باز کنید بعد قاب فلزی رو که در بیارید فن خیلی راحت در میاد و با گوش پاکن و الکل داخل اهنروبای استوانه ایی رو تمیز کنید و با اسپری روغنی روان کنید. اگر داخل اهنربا استوانه ایی خیلی خیلی کثیف بود از تینر استفاده کنید و پیم اهنی وسط رو روغن بزنید برای اینکه متوجه بشید یه عکس از فن باز شده میزارم
unnamed.jpg

آخرین ویرایش:

C P U

کاربر
2020-06-17
7
7
سیم مشکی منفی
سیم زرد سنسور یا دیتا
سیم قرمز 5ولت تغذیه

اگر هم خواستی بیرون از لپ تاپ فن رو تست کنید به سیم مشکی و قرمز یه ولتاژ 5 ولت 0/5 میلی امپر وصل کنید اگر دیدید فن کند می چرخد ویا نیاز به سرویس دارد اون 4 تا پیچ سمت قاب پلاستیکی فکر کنم یکی دوتا هم پیج اون طرف باشه رو باز کنید بعد قاب فلزی رو که در بیارید فن خیلی راحت در میاد و با گوش پاکن و الکل داخل اهنروبای استوانه ایی رو تمیز کنید و با اسپری روغنی روان کنید. اگر داخل اهنربا استوانه ایی خیلی خیلی کثیف بود از تینر استفاده کنید و پیم اهنی وسط رو روغن بزنید برای اینکه متوجه بشید یه عکس از فن باز شده میزارم
مشاهده فایل‌پیوست 167488

برای دیدن عکس ها این پیغام میاد:
"C P U, شما اجازه دسترسی به این صفحه را ندارید . به یکی از دلایل زیر :

1. ممکن است این مطلب برای گروه های کاربری بالا تر از شما مجاز باشد.
  2. ممکن است عضویت شما تکمیل نشده باشد، در این صورت جهت فعالسازی اکانت خود اقدام نمایید.
  3. ممکن است این مطلب برای کاربرانی مجاز باشد که اشتراک سالیانه پرداخت کرده اند.
  4. بخش قرمز رنگ تنها برای کاربران VIP2 فعال است. جهت عضویت در این گروه کاربری می بایست علاوه بر حق عضویت سالیانه حداقل 200 ارسال داشته باشید."

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan
بالا