آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: نحوه راه اندازی برد تغذیه پرینتر سوزنی اپسون

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276
سلام

یه برد تغذیه پرینتر سوزنی اپسون دارم ولی نمیدونم چطور باید راه اندازیش کرد! به برق وصل میکنم ولی در خروجی هیچ ولتاژی ندارم طبق مشخصات روی برد باید دو ولتاژ 18 و 32 ولت رو داشته باشم. ممنون میشم راهنمایی کنید که چطور باید راه اندازیش کرد. پاور کامپیوتر رو میدونم چطور خارج از سیستم روشن کنم گفتم شاید این هم مثل اونه

این عکس بردشه :

IMG_20200601_230055_BURST1 (Copy).jpg
IMG_20200601_230104 (Copy).jpg

اینجا هم یه سوکت دو پین داره که نمیدونم چیه شاید ولتاژ استندبای باشه و حدودا 6 ولته
Untitled.png

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,262
13,134
Hamedan
سلام:ابتدا فیوزها رو چک کن نسوخته باشن .بعد ببین تا کجا ولت داری مثلا تا روی اولیه چاپر اگر ولتاژ حدود 400ولت داشته باشی میشه گفت اولیه سالمه.برو سراغ ثانویه کاتد دیودهای خروجی از چاپر آیا ولت دارند؟یک خازن کوچیک پهلو خازن بزرگه مشخصه ببین خراب نشده؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pckho0r

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276
سلام:ابتدا فیوزها رو چک کن نسوخته باشن .بعد ببین تا کجا ولت داری مثلا تا روی اولیه چاپر اگر ولتاژ حدود 400ولت داشته باشی میشه گفت اولیه سالمه.برو سراغ ثانویه کاتد دیودهای خروجی از چاپر آیا ولت دارند؟یک خازن کوچیک پهلو خازن بزرگه مشخصه ببین خراب نشده؟

سلام ممنون از پاسختون
بخش اولیه سالمه و بعد پل دیود روی خازن ها و پشت چاپر ولتاژ دارم.
فیوزها سالمه ولتاژ 6 ولت استندبای هم دارم. فکر نمیکنم برد خراب باشه احساس میکنم مثل پاور کامپیوتر نیاز به اتصال دو پین جهت راه اندازی داره. منطقی نیست که به محض اتصال برق منبع تغذیه به صورت مداوم روشن باشه و روی پایه های خروجی ولتاژ داشته باشیم. همین که ولتاژ استندبای داره یعنی مثل پاور کامپیوتر عمل میکنه و دستور روشن و خاموش شدن رو از برد اصلی دستگاه پرینتر میگیره

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,262
13,134
Hamedan
سلام ممنون از پاسختون
فیوزها سالمه ولتاژ 6 ولت استندبای هم دارم. فکر نمیکنم برد خراب باشه احساس میکنم مثل پاور کامپیوتر نیاز به اتصال دو پین جهت راه اندازی داره. منطقی نیست که به محض اتصال برق منبع تغذیه به صورت مداوم روشن باشه و روی پایه های خروجی ولتاژ داشته باشیم. همین که ولتاژ استندبای داره یعنی مثل پاور کامپیوتر عمل میکنه و دستور روشن و خاموش شدن رو از برد اصلی دستگاه پرینتر میگیره

ممکنه همینطورباشه ودستورplay on برای روشن شدن بخواد .پیشنهاد میکنم.۱-درصورت امکان نقشه مدار را تهیه ونحوه روشن خاموشش را پیداکنید ۲-دیتاشیت ic مدار را دانلود وبه چگونگی روشن خاموشش پی ببرید
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pckho0r

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,403
پارس
سلام ممنون از پاسختون
سلام ودرود دوست من
کار شما راه افتاد؟
بله این پاور سوییچینگ هست وبا فرمان روشن میشه

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,403
پارس
ولتاژ 6 ولت رو به این پایه سوییک کن.راه اندازی باید شود..یا به پایه c61 اول ولتاژ گیری کنید ببیند کدومش صفره
موفق باشید
IMG_20200601_230104 (Copy).jpg

Yafares

کاربر
2013-06-28
1
0
48
سلام وقت بخیر
منم تجربه مشابهی روی hp داشتم. j3 مخصوص اتصال کلید فشاری ON هستش که لازمه ابتدای شروع به کار و اتصال AC برای یک لحظه دو سر اون به هم کانکت شن. در ضمن حتما پایه خروجی سوم از سمت چپ لازمه به گراند وصل بشه تا خروجی داشته باشیم. پایه اول سمت چپ 32 ولت و پایه اول سمت راست 18 ولت و پایه های 2 و 5 و 6 هم گراند هستند (از سمت لحیم کاری شده برد وقتی پین خروجی رو به پایین قرار داره آدرس پین ها رو دادم)

آخرین ویرایش:
بالا