آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: کم اوردن منبع تغذیه زیر بار

mmosi

کاربر vip
کاربر
2019-07-12
142
158
سلام.مهندسین این عکس برای منبع تغذیه اسپیگر کوچکه.با باتری قلمی حین کار مشکل نداره.ولی با دوشاخه ک به برق شهر وصل میشه زیر بار مثلا ولوم بالا خاموش میشه.یه زنر 15 ولت داره ک عوض کردم.دیودهای پل رو چک کردم سالمن.فقط خازن پلی استر میمونه.ایا از اون میتونه باشه؟ IMG-20200519-WA0008.jpg

تو عکس دوم خازنی هست ک بتونم جایگزین کنم؟IMG-20200519-WA0007.jpg

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,800
10,404
سلام
این مدار فقط برای شارژ باتری داخلی استفاده میشه و نمیتونه جریان مورد نیاز روشن بودن دستگاه با ولوم بالا را تامین کنه
اگر می خواهید با برق استفاده کنید از اداپتور سوییچینگ با ولتاژ مناسب استفاده کنید (معمولا 5 ولتی 1 امپر عالی جواب میده)

mmosi

کاربر vip
کاربر
2019-07-12
142
158
سلام
این مدار فقط برای شارژ باتری داخلی استفاده میشه و نمیتونه جریان مورد نیاز روشن بودن دستگاه با ولوم بالا را تامین کنه
اگر می خواهید با برق استفاده کنید از اداپتور سوییچینگ با ولتاژ مناسب استفاده کنید (معمولا 5 ولتی 1 امپر عالی جواب میده)
ممنون مهندس.بله باتری داخلی داره.فقط یه سوال.مداری برا قطع شارژ وقتی ک باتری پر شد نداره؟

K-E-M

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-12-09
334
635
ممنون مهندس.بله باتری داخلی داره.فقط یه سوال.مداری برا قطع شارژ وقتی ک باتری پر شد نداره؟
اگه در مدار قطعات دیگری مثل ترانزیستور یا ای سی وجود نداره قطعا مدار قطع شارژ ندارد

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,309
ایران

با سلام
تا جایی که بنده اطلاع دارم این اسکپیکرهای
کوچک قطع کن ندارند و اغلب قطع کن ها در 
شارژها استفاده میشن، و دارای رله و... هستند
این اسپیکرها هم اغلب
مشکل باتری دارند و باتری هایی که در بازار 
هست هم جنسشون خوب نیست به ویژه اون 
باتری های سیاه که خشک هستند و معلوم 
نیست تاریخ انقضاشون چقدر هست و از کی در
مغازه مانده اند اگر این باتری ها مداوم شارژ
نشوند در طولانی مدت و استفاده از صدای بالا
در اسپیکر کم خواهند آورد شما یا باید از باتری
استفاده کنید قبل استفاده چند ساعت شارژ در
حالت خاموش و بعد مصرف،یا طبق گفته ی
همکاران عزیز از آداپتور برای مصرف برق استفاده
کنید و نمی توانید از جایی که  دستگاه 
شارژ میشود در همان حال در برق استفاده کنید
که به دستگاه آسیب خواهد زد.موفق باشید​

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
سلام.مهندسین این عکس برای منبع تغذیه اسپیگر کوچکه.با باتری قلمی حین کار مشکل نداره.ولی با دوشاخه ک به برق شهر وصل میشه زیر بار مثلا ولوم بالا خاموش میشه.یه زنر 15 ولت داره ک عوض کردم.دیودهای پل رو چک کردم سالمن.فقط خازن پلی استر میمونه.ایا از اون میتونه باشه؟مشاهده فایل‌پیوست 166539

تو عکس دوم خازنی هست ک بتونم جایگزین کنم؟مشاهده فایل‌پیوست 166540
با اجازه از اساتید بزرگوار
دوست عزیز به نظر بنده اون شارژر رو بکن بنداز دور
تنها مزیت اون شارژر اینه که قاتل هر نوع باطری میباشد
بجای اون یک شارژر موبایل رو جایگزین نمایید و یک باطری موبایلی هم به جای باطری اصلی متصل نمایید و یک عمر استفاده کنید
اگر اشتباه نکنم تا جاییکه دیده ام اینگونه اسپیکرها توسط باطری ۳.۷ ولتی راه اندازی میشن
باطری موبایل و شارژر 5 ولتی موبایل بهترین جایگزین میباشد

موفق باشید

mmosi

کاربر vip
کاربر
2019-07-12
142
158
از همه مهندسین بابت راهنمایها متشکرم.namaste

mmosi

کاربر vip
کاربر
2019-07-12
142
158
از شارژر موبایل استفاده میکنم خیالم راحت شه.

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
سلام .. باطری یک و نیم ولت ؟ یدونه ؟؟
باطری موبایل یه مدار آور لود و مانیتورینگ روش داره رو پایه وسطیش. فک نکنم مشکلی پیش بیاد اگ از همون استفاده کنی برا کنترل کردم قطع و وصل شارژ. فقط میمونه مدارت میتونه ۴.۷ ولت رو تحمل بکنه ؟ ازین اسپیکر ها ندیدم ولی شارژ
باطری خیلی خیلی خلاصه یکی دوتا دارم اونم باطری سر خود باید باشه و بار فقط از باطری کشیده میشه چ به شارز چه تو لود و کار .. من فقط باطری بهتری بهش دادم چون حوصله نداشتم. جالبه وقتی کار نمیکنی مشتری هر روزتشکر میکنه ولی من از دستم بیشتر بر میومد ‌. نکردم :icon26:

بالا