آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: هنگ کردن گرافیک لپ تاپ HP مدل pavilion g4

poya68

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-22
238
566
سلام دوستان و همکاران گرامی
تجربه که من در این مورد دارم مشکل از خود ویندوز بود که درایور صدا و گرافیک رو لود نمیکرد بعد از نصب درست ویندوز درست شد .
گاهی به دلیل رایت نا صحیح ویندوز یا نصب غیر اصولی این موارد رو به وجود میاره.
دومین مورد هم مچ نبودن بایوس (تاریخ و ساعت و سرعت cpu) این مورد رو به وجود میاره چون در موقع نصب مستقیم از بایوس وارد نمیشیم یا تنظیمات رو میگذاریم
بعد از نصب انجامش بدیم.
امید دارم تونسته باشم کمکی کرده باشم سپاس فراوان

سلام
ممنونم از پاسخگویی شما

من ویندوز را هم عوض کردم و حتی ویندوز 7 نیز نصب کردم اما بازهم همین مشکل را داشت نمی دونم اگه بایوس را آپدیت کنم ممکنه فرقی کنه یا ممکنه ویندوز به صورت leagecy نصب بشه چو این لپ تاپ تکنولوژی تقریبا 8 تا 10 ساله پیش هست و یه سوال دیگه اینکه لپ تاپهای اچ پی را چه طور بایوس را بروز کنم الان یه لپ تاپ اچ پی دیگه هم دارم که از طریق ویندوز نمیتونم مستقیم آپدیت کنم باید روی فلش بریزم وقتی هم که ریست میکنم قبل از اینکه ویندوز بیاد بالا نمی تونم از طریق فلش بروز رسانی را انجام بدم؟
ممنون

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
دوست عزیز شما یک ویندوز بدون دستکاری نصب کنید

و درایورهای هررو گرافیک رو که از سایت hp دانلود کردین

رو بترتیب اولی اینتل رو نصب و سیستم رو ریستارت کنید

و بعد درایور چیپ AMD یا nVidia بسته نوع چیپ گرافیکتون

نصب کنید اگر مشکل سخت افزاری نداشته باشید باید مشکلتون

حل بشه چون بنده مشابه این مشکل رو شاید تا حالا با بیشتر از

100 تا لپ تاپ داشتم و حل شده (مخصوصا چیپ AMD)

موفق باشن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: poya68

poya68

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-22
238
566
دوست عزیز شما یک ویندوز بدون دستکاری نصب کنید

و درایورهای هررو گرافیک رو که از سایت hp دانلود کردین

رو بترتیب اولی اینتل رو نصب و سیستم رو ریستارت کنید

و بعد درایور چیپ AMD یا nVidia بسته نوع چیپ گرافیکتون

نصب کنید اگر مشکل سخت افزاری نداشته باشید باید مشکلتون

حل بشه چون بنده مشابه این مشکل رو شاید تا حالا با بیشتر از

100 تا لپ تاپ داشتم و حل شده (مخصوصا چیپ AMD)

موفق باشن

سلام

ممکنه از ویندوز باشه چونکه با توجه به اینکه داخل سایت سازنده نوشته تا ویندوز 8 64 بیت را پشتیبانی میکنه در صورتی که الان من ویندوز 10 64 بیت نصب کردم آیا باید همون ویندوز 7 64 بیت را نصب کنم با رعایت همون اصولی که درباره نصب کارت گرافیک راهنمایی کردید؟

ممنون

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
سلام

ممکنه از ویندوز باشه چونکه با توجه به اینکه داخل سایت سازنده نوشته تا ویندوز 8 64 بیت را پشتیبانی میکنه در صورتی که الان من ویندوز 10 64 بیت نصب کردم آیا باید همون ویندوز 7 64 بیت را نصب کنم با رعایت همون اصولی که درباره نصب کارت گرافیک راهنمایی کردید؟

ممنون

بله از ویندوز هم میتونه باشه

بنده خودم مشتریم لپ تاپ ACER نسل دویی داشت با ویندوز 7 خیلی روون کار میکرد به درخواست خودش ویندوز 10 زدیم براش با اینکه درایورها رو هم از سازنده هاشون دانلود کرده بودم ولی لپ تاپ کلا قاطی میکرد

بلو پیج و بالا نیومدن ویندوز و انواع اقسام هنگ کردن ها که میدیددی 2 روز کار میکرد یه روز کلا اذیت میکرد ولی دوباره بعد از یه مدت آورد ویندوز 7 زدیم براش الان هم هر وقت میپرسم میگه عین ساعت کار میکنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: poya68

poya68

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-22
238
566
بله از ویندوز هم میتونه باشه

بنده خودم مشتریم لپ تاپ ACER نسل دویی داشت با ویندوز 7 خیلی روون کار میکرد به درخواست خودش ویندوز 10 زدیم براش با اینکه درایورها رو هم از سازنده هاشون دانلود کرده بودم ولی لپ تاپ کلا قاطی میکرد

بلو پیج و بالا نیومدن ویندوز و انواع اقسام هنگ کردن ها که میدیددی 2 روز کار میکرد یه روز کلا اذیت میکرد ولی دوباره بعد از یه مدت آورد ویندوز 7 زدیم براش الان هم هر وقت میپرسم میگه عین ساعت کار میکنه

از کجا باید متوجه بشم که مشکلش سخت افزاری هست؟

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام

دوست عزیز به نظر من شما لپ تاپ را باز کنید و کامل سرویس کنید بخصوص فن سی پی یو و خمیر سیلیکون جنس خوب روی چیپ و cpu بزنید چون به محض نصب درایور ها بخصوص چیبست ها و موقع لود ویندوز باید خوب خنک شوند وگرنا باعث هنگی و یا خاموش شدن لپ تاپ می شود
بیشتر ایرادهایی که من در لپ تاپ های hp داشتم با سرویس مشکلم حل می شد
باطری سیموس را چک کنید و در صورت لازم تعویض کنید
درایو دیسک نوری و ماژول های اضافه مخصوصا وایرلس را حذف کنید و بدون آن ویندوز را لود کنید چون توی چند مورد کارت وایرلس مشکل داشت برخورد کردم
از سلامت هارد مطمئن باشید و با نرم افزار sentinel چک کنید
اگر بعد از راهنمایی دوستان و کارهای گفته شده به نتیجه ای نرسیدید احتمال خرابی بایاس که ای سی را پروگرام و یا تعویض و در پایان خرابی یکی از چیپ ها می تواند باشد
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا