آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: شناسایی کد ترانزیستور smd

korosh1370

کاربر vip
کاربر
2017-04-05
41
21
سلام دوستان در تغذیه سوییچینگ آمپلی فایر ترانزیستور با کد 8w سوخته مشخصاتشو نتونستم در سایت و کتاب کد قطعات smd پیدا کنم و یک نمونه سالمشو از قسمت دیگر مدار با مولتی متر و تستر قطعات تست کردم ترانزیستور npn هست لطفا راهنمایی کنید

پیوست‌ها

• 361.9 کیلوبایت بازدیدها: 443
آخرین ویرایش:

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام دوستان در تغذیه سوییچینگ آمپلی فایر ترانزیستور با کد 8w سوخته مشخصاتشو نتونستم در سایت و کتاب کد قطعات smd پیدا کنم و یک نمونه سالمشو از قسمت دیگر مدار با مولتی متر و تستر قطعات تست کردم ترانزیستور npp هست لطفا راهنمایی کنید

سلام
من سرچ کردم مثل اینکه دیود زنر 16 ولت هست شاید موقع تست توی مدار تست کردید و باقی قطعات مدار به اشتباه انداختتون.

دیتاشیت خدمتتون

پیوست‌ها

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,309
ایران
سلام دوستان در تغذیه سوییچینگ آمپلی فایر ترانزیستور با کد 8w سوخته مشخصاتشو نتونستم در سایت و کتاب کد قطعات smd پیدا کنم و یک نمونه سالمشو از قسمت دیگر مدار با مولتی متر و تستر قطعات تست کردم ترانزیستور npp هست لطفا راهنمایی کنید

با سلام و کسب اجازه از اساتید بزرگ
بنده هم ابتدا به این دیتاشیت که
اساتید قرار دادند رسیدم ولی با توجه به
حرف T قطعه با جستجو به این قطعه رسیدم
که نوعی فت است که احتمالا همین قطعه 
درست است اگر اشتباه می کنم لطفا پس از
بررسی اشتباه بنده رو اصلاح بفرمائید سپاس.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,309
ایران
دیود زنر نیست بیرون مدار تست کردم ترانزیستور npn?

درود مجدد خدمت شما
بنده با توجه به کد 8w که روی قطعه
نوشته شده وقت گذاشتم و با جستجوی کد به این
قطعه رسیدم همینطور که در دیتاشیت هم 
ارسال کردم به کد مارک و نوع کانال که منفی 
نیز هست دقت کنید خودتون هم فرمودید 
منفی هست ولی در تست lcr ترانزیستور
نشون میده با این وجود اگه ترانزیستور
باشه ممکنه این قطعه هم نباشه سپاس.​

آخرین ویرایش:

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,309
ایران
دیود زنر نیست بیرون مدار تست کردم ترانزیستور npn?

درود بر شما و همه همکاران
بنده اول با تحقیق حدس زدم فت باشد
ولی با توجه به حرف T قطعه و تستی که
شما روی تستر انجام دادید و فرمودید 
ترانزیستور منفی هست با جستجو به این
قطعه رسیدم که احتمال زیاد همین شماره
صحیح است پست ویرایش شد
دوباره نگاه کنید سپاس.​
.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

Omid1414

کاربر
2021-08-16
31
5
درود بر شما و همه همکاران
بنده اول با تحقیق حدس زدم فت باشد
ولی با توجه به حرف T قطعه و تستی که
شما روی تستر انجام دادید و فرمودید 
ترانزیستور منفی هست با جستجو به این
قطعه رسیدم که احتمال زیاد همین شماره
صحیح است پست ویرایش شد
دوباره نگاه کنید سپاس.​
.

دوستان و اساتید گرامی من تو پیدا کردن دیتا شیت این قطعات smd کوچک مشکل دارم .وقتی کدشو میزنی تو سایت مثلا alltranzistor ده ها مورد مشابه وجود داره از کجا متوجه بشم که دکم دیتا شیت ماله قطعه منه

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
دوستان و اساتید گرامی من تو پیدا کردن دیتا شیت این قطعات smd کوچک مشکل دارم .وقتی کدشو میزنی تو سایت مثلا alltranzistor ده ها مورد مشابه وجود داره از کجا متوجه بشم که دکم دیتا شیت ماله قطعه منه

باید با پارامترهای ...ترانزیستور اشنایی داشته باشید تا معادل انها رو پیدا کنید

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,309
ایران

با سلام و احترام 

ضمن تشکر از راهنمایی جناب electronium بزرگوار

وقتی روی قطعه ی smd کدی رو نوشته،چون
شماره ای روی آن وجود نداره برای اینکه به مشخصات قطعه دسترسی پیدا کنیم باید با جستجوی کد قطعه،مشخصات قطعه ی مورد نظر رو پیدا کنیم

اما چطور از میان اینهمه کدی که وجود داره و در جستجو نمایش داده میشه بفهمیم که کدام یک واقعا کد صحیح قطعه ی مورد نظر ما هست و در انتخاب آن دچار اشتباه نشویم؟ در مورد این سوال: اولین
نکته ای که باید بهش توجه کرد شناسانی قطعه هست،یعنی قطعه ی مورد نظر ما چه قطعه ای هست.

فقط به ظاهر قطعه توجه نمی کنیم با توجه به نماد قطعه،قطعه رو شناسایی می کنیم،بعضی اوقات ظاهر قطعه مثلا شبیه به ترانزیستور است ولی خود قطعه،ترانزیستور نیست دیود هست،

نکته ی بعدی:فرض کنید قطعه با حرف T مشخص شده همان طوری که اطلاع دارید این نماد مربوط به قطعه ی ترانزیستور هست و وقتی مشخص شد قطعه مورد نظر ترانزیستور هست معلوم میشه ما باید فقط دنبال کد ترانزیستور بگردیم و با قطعات دیگر کاری نداریم و همان طوری که عرض شد قطعه های زیادی با همان کد وجود دارند که ترانزیستور نیستند،ماسفت هستند دیود هستند و... ولی ما فقط به دنبال ترانزیستور هستیم،

نکته ی دیگر: به نوع بسته بندی ترانزیستور توجه
می کنیم مثلا بسته بندی یک نوع ترانزیستور sot-23 هست و بسته بندی های دیگر نیز تفاوت دارند،که با تشخیص صحیح نوع بسته بندی،ترتیب پایه ها نیز مشخص میشه که همین عامل در تشخیص درست کد و یافتن قطعه ی مورد نظر ما نقش تعیین کننده داره.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:
بالا