آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: چشمک زدن سه چراغ اول مودم w8951nd ورژن ۵.۱

novin_co

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-10-04
371
460
گرگان
درود بر شما

معمولا آی سی لاین یا آی سی وای فای خراب میشه و این مشکل پیش میاد ، احتمال اینکه از خود پردازنده هم باشه هست ...

شما ابتدا ولتاژ 3.3 ولت روی آی سی فلش رو چک کن و ببین هست و ولتاژ ثابته ؟

اگر بود و قطع و وصل میشد ، مودمو از برق بکش و با منبع یک ولتاژ 3.3 بده ببین چقدر جریان میکشه ؟ بعد قطعاتی رو که گفتم از لحاظ میزان داغ شدن تست کن ... هر قطعه ای که در این حالت خیلی داغ شد همون خرابه ...

سلام و عرض ادب خازنهای علامت زده شده پایه مثبت و منفی ش بهم راه میده.خازنها نو هستن اما نمیتونم اتصالی رو پیدا کنم.هرچه هست از همان قسمته.چون الباقی اتصالی نشان نمیدهد 20200430_200913.jpg

novin_co

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-10-04
371
460
گرگان
سوکت اداپتورهم مثبت منفیش بهم راه میده.وقتی از مدار خارج میکنمش دیگه خازنها هم راه نمیدن و خود سوکت هم بیرون درسته و جای سوکتم درسته.به محض جا زدن روی مدار دوباره همه اتصالی میکنند.عجیبه!!!!

آخرین ویرایش:

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
درود
پس احتمال خرابی خود سوکت dc زیاد هست
شما موقتا بدون سوکت مثبت و منفی آداپتور رو به جای خودش رو ورودی dc بزن ببین چی میشه
سعی کنید از یک آداپتور استاندارد استفاده کنید
بیشتر آداپتورهای متفرقه خودشون مشکل ساز هستن

آخرین ویرایش:

novin_co

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-10-04
371
460
گرگان
درود
پس احتمال خرابی خود سوکت dc زیاد هست
شما موقتا بدون سوکت مثبت و منفی آداپتور رو به جای خودش رو ورودی dc بزن ببین چی میشه
سعی کنید از یک آداپتور استاندارد استفاده کنید
بیشتر آداپتورهای متفرقه خودشون مشکل ساز هستن

سوکت مشکلی نداره.قبلا عرض کردم تست کردم.هرچی هست تو همان قسمت خازنها باید باشددر اصل مودم تا میخاد روشن بشه خاموش میشه و این اتصالی بوجود اومده

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
سوکت مشکلی نداره.قبلا عرض کردم تست کردم.هرچی هست تو همان قسمت خازنها باید باشددر اصل مودم تا میخاد روشن بشه خاموش میشه و این اتصالی بوجود اومده

تو بازار تا دلتون بخواد خازن های نامرغوب که چه عرض کنم بهتره بگیم آشغال زیاده

حتما از خازنهای مرغوب استفاده کنید یا حداقل از بردهای اوراقی دربیارین خیلی بهتره

شما کل خازنهای ورودی رو دربیارین ببینین باز هم اتصالی تو مدار هست یا نه

بخاطر ظرافت پایه های بعضی برد ها احتمال هم داره پایه های حداقل یکی از خازنها موقع لحیم کاری اتصالی ایجاد کرده باشه

masoud.ghara

کاربر vip
کاربر
2010-11-02
75
298
تو بازار تا دلتون بخواد خازن های نامرغوب که چه عرض کنم بهتره بگیم آشغال زیاده

حتما از خازنهای مرغوب استفاده کنید یا حداقل از بردهای اوراقی دربیارین خیلی بهتره

شما کل خازنهای ورودی رو دربیارین ببینین باز هم اتصالی تو مدار هست یا نه

بخاطر ظرافت پایه های بعضی برد ها احتمال هم داره پایه های حداقل یکی از خازنها موقع لحیم کاری اتصالی ایجاد کرده باشه

کاملا موافقم با وجود استفاده از خازن نو بازم مودم کار نکرد تا اینکه از یک خازن برد اوراقی استفاده کردم و درست شد .

بالا