آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تعمیـر هــشبـرد M20S

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
سلام دوستان و اساتید عزیز

یک هــشبـرد M20S برای تعمیر دارم که یکی از چیپ های اون کاملا سوخته (توی عکس دوم مشخصه) ، چیپی که سوخته چیپ شماره 105 هست

سوال بنده اینه که نحوه تست چیپ ها و ایسی های تغذیه روی برد به چه صورته؟

و آیا میشه چیپ سوخته رو یکسره یا از مدار خارج کرد؟ اگه میشه چطوری؟

پیشاپیش سپاس

پیوست‌ها

• 975.1 کیلوبایت بازدیدها: 271
  • 1.2 مگابایت بازدیدها: 261
  • 61.7 کیلوبایت بازدیدها: 264

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
سلام .
این هشبرد دیگه اسقاط شده
این چیپ را مشتری از جا در آورده ؟؟ فک کنم طرف دندانپزشک بوده و خواسته دندون خراب هشبردا بکشه .
بهرحال چون کف برد و پایه ها جدا شده دیگه نمیشه درستش کرد . غیر از پایه های کنار چیپ دو تا محل اتصال کف چیپ که تغذیه اصلی چیپ هستن هم از روی برد جدا شده .
و توی هشبردها هم نمیشه یک چیپ را حذف کرد .

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
سلام .
این هشبرد دیگه اسقاط شده
این چیپ را مشتری از جا در آورده ؟؟ فک کنم طرف دندانپزشک بوده و خواسته دندون خراب هشبردا بکشه .
بهرحال چون کف برد و پایه ها جدا شده دیگه نمیشه درستش کرد . غیر از پایه های کنار چیپ دو تا محل اتصال کف چیپ که تغذیه اصلی چیپ هستن هم از روی برد جدا شده .
و توی هشبردها هم نمیشه یک چیپ را حذف کرد .

سلام و تشکر از پاسختون، اره خودشون جدا کردن جزغاله شده بود اما میگفت که میشه چیپ ها رو یکسره کرد یعنی پایه های چیپ سوخته رو جامپ کرد اما من انجام ندادم همچین کاری رو
پس هیچ راهی برای تعمیر این برد وجود نداره؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Aliesf

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
جامپ نمیشه چون دیتا بصورت شبکه از یک چیپ به چیپ بعدی میره . حتی من نمونه هایی داشتم که یک چیپ نیمه سوز بوده و اطلاعات ازش رد میشد و حتی هشبرد با شناسایی یک چیپ کمتر شروع به کار میکرد اما دمای هشبرد خونده نمیشد . چون توی میکرو کنترلر ثبت شده مثلا اطلاعات دما روی چیپ 52 وارد میشه و وقتی یک چیپ کم میشه دیتای سنسور دما وارد چیپ 51 میشه و کنترلر نمیتونه دما را بخونه .

Mc2_1365

کاربر
2020-05-30
20
18
سلام.دوستان ی هشبرد t2t دارم با اسکوپ همه سیگنالها درسته.حتی بادی هشبرد سالم مقایسه کردم درسته ولی نمیدونم مشکلش چیه.

بالا