آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: اندازه گیری آمپر

Hamid-Fa

کاربر
2020-01-31
57
65
64
سلام
مقاومت شنتی که ساختی مقدارش مشخص هست؟
اونجور که شما میخواهید باید مقاومت 0.1 اهم باشه که افت ولتاژ دو سرش برات 0.4 ولت بیافتد.
10 عدد مقاومت1 اهم 1 وات رو با هم موازی ببند.از دو تیکه فیبر پیش سوراخ برای سر و ته مقاومت هات استفاده بکن که کارت قشنگ در بیاد و بعد تست و ...
لازم به ذکر میدونم که اگه از مقاومت های تلرانس1% استفاده کنی هم از اینجا خطای اندازه گیریت کم میشه و هم بر اثر موازی کردن مقدار خطا پایین مییاد.
درود
ممنون از توضیحات دو دوست بزرگوارم
من یک چیزی رو هنوز متوجه نشدم
طبق قانون ***شهف وقتی 10 سیم رو موازی کنیم باید از هر سیم یک دهم آمپر کل عبور کنه مقاومت سیم هم که تقریبا صفر هست
حالا علت اینکه من اینکا رو انجام دادم ولی نتیجه برای جریان کل ۴ آمپر در هر سیم نشده 0.4 آمپز و خیلی تفاوت داره چون شده 0.01 آمپر
میشه لطفا علت این مساله بگید
ممنون

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
سلام دوست عزیز
همانطور که میدانید آمپرمتر نیز همان ولتمتر است که افت ولتاژ روی یک مقاومت را متناسب با مقدار جریان و مقدار مقاومت به ما نشان میدهد.و هنگامی گه مقاومت مقدار ناچیزی داشته باشه افت ولتاژ ایجاد شده نیز ناچیز است.

Hamid-Fa

کاربر
2020-01-31
57
65
64
سلام دوست عزیز
همانطور که میدانید آمپرمتر نیز همان ولتمتر است که افت ولتاژ روی یک مقاومت را متناسب با مقدار جریان و مقدار مقاومت به ما نشان میدهد.و هنگامی گه مقاومت مقدار ناچیزی داشته باشه افت ولتاژ ایجاد شده نیز ناچیز است.
درود
پس چرا وقتی من با ۱۰ عدد سیم مشابه طبق آنچه در پست بالا عرض کردم طبق قانون ***شهف هم حساب کنیم با توجه به اینکه مقاومت سیم صفر است برای جرین کل ۴ آمپر آمپرمتر جریان عبور از یک سیم را به جای 0.4 آمپر 0.01 داره نشون می ده
نباید 0.4 نشون بده؟
ممنون
م

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,804
10,411
درود
پس چرا وقتی من با ۱۰ عدد سیم مشابه طبق آنچه در پست بالا عرض کردم طبق قانون ***شهف هم حساب کنیم با توجه به اینکه مقاومت سیم صفر است برای جرین کل ۴ آمپر آمپرمتر جریان عبور از یک سیم را به جای 0.4 آمپر 0.01 داره نشون می ده
نباید 0.4 نشون بده؟
ممنون
م

سلام
چون مقاومت داخلی امپر متر و مقاومت پروب ها را در نظر نگرفته اید

Hamid-Fa

کاربر
2020-01-31
57
65
64
سلام
چون مقاومت داخلی امپر متر و مقاومت پروب ها را در نظر نگرفته اید
درود
مقاومت داخلی آمپر متر و پرابها در حالتی که جریان ۴ آمپر به طور عادی اندازه گیری می شود و آمپرمتر ۴ آمپر رو نشون می ده همون هستند که وقتی این سیم ده تایی رو سرراهش می ذارم
۴آمپر با درنظر گرفتن اونها اندازه گیری شده

آخرین ویرایش:
سلام
شماره سیمها چند می باشد
ابتدا و انتهای سیم ها را باید با یک اهمتر دقیق بگیری تا بفهمی چند دهم یا صدم اهم می باشد برای نشان دادن ۴ امپر باید مقاومت دو سر سیم ها به ۰.۰۱ برسد و نکته دیگر طول سیمها هم مهم می باشد

بالا