آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: برق روی دیوار برای جلوگیری از سرقت

lawyer

کاربر
2012-11-28
62
156
ایران
سلام دوستان
بنده قصد دار سیم مفتولی رو دیوار وصل کنم (روی دیواربخوابونم) و سیم رو به فاز پریز برق وصل کنم تا اگر کسی قصد ورود غیرمجاز از دیوار داشت بهش شک وارد بشه و نتونه وارد بشه.
حالا به نظرتون چکار کنم که برق در حد شک باشه و نکشه طرف رو ؟
به نظرتون از چه مقاومتی برای کاهش جریان استفاده کنم؟
یا بهتر نیست یک خازن به عنوان امپدانس با فاز سری بشه که جریان مدار را محدود کند؟

ممنونم از دوستان هرچی به ذهنتون میرسه بفرمائید.

yousef55

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
123
268
سلام دوستان
بنده قصد دار سیم مفتولی رو دیوار وصل کنم (روی دیواربخوابونم) و سیم رو به فاز پریز برق وصل کنم تا اگر کسی قصد ورود غیرمجاز از دیوار داشت بهش شک وارد بشه و نتونه وارد بشه.
حالا به نظرتون چکار کنم که برق در حد شک باشه و نکشه طرف رو ؟
به نظرتون از چه مقاومتی برای کاهش جریان استفاده کنم؟
یا بهتر نیست یک خازن به عنوان امپدانس با فاز سری بشه که جریان مدار را محدود کند؟

ممنونم از دوستان هرچی به ذهنتون میرسه بفرمائید.

فقط یک نکته ..
اگر با این کار به انسان یا هر نوع حیوان اسیبی وارد بشه . صد در صد مقصر شناخته میشید . اگر حیوان باشه محیط زیست از شما خسارت میگیره و اگر انسان باشه باید دیه بدید .. کاری ندارند که طرف برای چی اومده بوده ..

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
خدای نکرده اگه طرف مشکلی براش پیش بیاد قاتل شناخته میشید:ambivalence: کاری ندارن طرف دزد بوده یا هر چیز دیگه ای. حالا از شانس شما طرف مشکل قلبی داشته باشه یا مثلا باتری قلبی داشته باشه و هزار داستان دیگه احتمال مرگ هست.

lawyer

کاربر
2012-11-28
62
156
ایران
فقط یک نکته ..
اگر با این کار به انسان یا هر نوع حیوان اسیبی وارد بشه . صد در صد مقصر شناخته میشید . اگر حیوان باشه محیط زیست از شما خسارت میگیره و اگر انسان باشه باید دیه بدید .. کاری ندارند که طرف برای چی اومده بوده ..
دوست عزیز اگر من حقوق خوندم باید بگم که اشتباه می کنید و چنین چیزی صحیح نیست.

خدای نکرده اگه طرف مشکلی براش پیش بیاد قاتل شناخته میشیدبرق روی دیوار برای جلوگیری از سرقت کاری ندارن طرف دزد بوده یا هر چیز دیگه ای. حالا از شانس شما طرف مشکل قلبی داشته باشه یا مثلا باتری قلبی داشته باشه و هزار داستان دیگه احتمال مرگ هست.

لطفاً سوال من رو جواب بدید

yousef55

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
123
268

لطفاً سوال من رو جواب بدید

ما که کولر خونه همسایه مون اتصالی داشت بچه همسایه دیگه رو برق گرفت .. بدبخت تا تومن آخر دیه رو داد ..
البته جای دیگه هم دیدم که مقصر رو کسی که برق وصل کرده بشناسند ..
به هر حال .. این سیم برق اگر با زمین ارتباط داشته باشه باعث مصرف برق میشه .. پس نکته اول اینه که سیم برقدار نسبت به زمین عایق باشه.. اگر سیم خاردار هست پایه های نگهدارنده نباید فلزی باشه..
مورد دوم .. بهتر از ولتاژ بالا با جریان پایین استفاده کنید ..
میتونید از مدارات های ولتاژ استفاده کنید ..
باز در صورت تمایل به اتصال سیم فاز .. میتونید از ترانس 1به1 استفاده کنید . راه های زیادی داره

lawyer

کاربر
2012-11-28
62
156
ایران
ما که کولر خونه همسایه مون اتصالی داشت بچه همسایه دیگه رو برق گرفت .. بدبخت تا تومن آخر دیه رو داد ..
البته جای دیگه هم دیدم که مقصر رو کسی که برق وصل کرده بشناسند ..
به هر حال .. این سیم برق اگر با زمین ارتباط داشته باشه باعث مصرف برق میشه .. پس نکته اول اینه که سیم برقدار نسبت به زمین عایق باشه.. اگر سیم خاردار هست پایه های نگهدارنده نباید فلزی باشه..
مورد دوم .. بهتر از ولتاژ بالا با جریان پایین استفاده کنید ..
میتونید از مدارات های ولتاژ استفاده کنید ..
باز در صورت تمایل به اتصال سیم فاز .. میتونید از ترانس 1به1 استفاده کنید . راه های زیادی داره

یوسف جان بابت راهنماییت ممنونم ،

فرمودی سیم برق اگر با زمین ارتباط داشته باشه باعث مصرف برق میشه مصرفش زیاده به نظرت ؟
ترانس یک به یک رو برای بحث ایزوله بودنش میگی ؟ یا چیز دیگه ای

اگر از مدارات افزایش دهنده ولتاژ توسط خازن استفاده بشه نظرت چیه ؟

yousef55

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
123
268
یوسف جان بابت راهنماییت ممنونم ،

فرمودی سیم برق اگر با زمین ارتباط داشته باشه باعث مصرف برق میشه مصرفش زیاده به نظرت ؟
ترانس یک به یک رو برای بحث ایزوله بودنش میگی ؟ یا چیز دیگه ای

اگر از مدارات افزایش دهنده ولتاژ توسط خازن استفاده بشه نظرت چیه ؟

طول مسیر چقدر هست . اگر طول سیم زیاد باشه خوب افت ولتاژ و جریان داریم و انتهای مسیر ایمن میشه تقریبا������
در مورد مصرف برق.. بله . شما در منزل هم اگر یک میخ به دیوار بزنی و سیم فاز را وصل کنی بهش . برق مصرف میشه که بستگی به خیلی چیزها مثل طول میخ..قطر میخ .. عمق فرو رفته.. جنس دیوار و عوامل دیگه ...
ترانس 1به1 فکر کنم باعث گرفتن برق نشه.. پس احتمالا منتفی هست ..
مدارات خازنی جریان خیلی ضعیفی دارند.. مثلا چند تا باید درست کنی چند جای مختلف بزاری ..
فکر کنم اگر سیم ها رو نسبت به زمین عایق کنی و از جریان ضعیف شده فاز استفاده کنی . بهترین راه باشه
مثل سری کردن مقاومت با مسیر فاز

آخرین ویرایش:

yousef55

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
123
268
مگه فاز تنها گربه رو هم میگیره ؟
برای امنیت کبوترهام خوبه :khandehhhh:

بله گربه رو میگیره.. چون بدنش با زمین ارتباط داره.. مثل انسان .. و اگر با سیم فاز برخورد کنه برق میگیرتش..
فقط به خاطر پشمالو بودن ?????? احتمالا برق ضعیفتری میگیرتش و نمیکشه

بالا