آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل سه چراغ روشن مودم tplink 8901n

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
435
1,114
55
کبودراهنگ همدان
سلام خدمت اساتید عزیز

یک عدد مودم اشاره شده در موضوع تاپیک به هیچ عنوان به صفحه تنظیمات نمی رفت و من با فایل سالم فلشش کردم که شاید درست بشه

منتهی بعد از فلش کردن سه چراغ مودم ثابت می مونه

چندبارم erase و پروگرام کردم ولی همچنان سه چراغ ثابت هست
دو عدد خازن 470 میکرو رو هم عوض کردم ولی درست نشد

به نظرتون مشکل از چی می تونه باشه ؟

چند نکته بگم اینکه چک کردم پایه های 7 و 8 آی سی فلش به هم راه میدن ، این طبیعی هست ؟
و اینکه بعضی مواقع که فلش میزدم خطای write operations timeout failed میداد پروگرامر که دوباره امتحان می کردم درست می شد

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
سلام خدمت اساتید عزیز

یک عدد مودم اشاره شده در موضوع تاپیک به هیچ عنوان به صفحه تنظیمات نمی رفت و من با فایل سالم فلشش کردم که شاید درست بشه

چند نکته بگم اینکه چک کردم پایه های 7 و 8 آی سی فلش به هم راه میدن ، این طبیعی هست ؟
و اینکه بعضی مواقع که فلش میزدم خطای write operations timeout failed میداد پروگرامر که دوباره امتحان می کردم درست می شد

از یک آیسی فلش دیگه استفاده کنید و با فایل دیگری که سالم است با توجه به ورژن سخت افزاری پروگرام کنید.

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,797
سلام خدمت اساتید عزیز

طبق گفته دوستمون با یه آی سی دیگه و یک فایل دیگه تست کنید. اگه هم مک رو عوض کردید این دفعه مک رو عوض نکنید و جواب بدید
این ارور مربوط به خرابی فایل و خرابی آی سی هم می تونه باشه

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
درود . همون کارایی که دوستان گفتن انجام بدید باحتمال ۹۰ در صد درست میشه
خواستم متذکر بشم همکاری موفق به رفع این مشکل نشده بود هم بایوس رو با فایل صحیح پروگرام کرده بود و هم خازنهای همه برد رو حتی با نو عوض کرده بود
اشکال کارش در خازن بود و با این که نو بود یا اهمی و یا مقادیرشون تغییر یافته بودخوب خاطرم نیست البته در هر صورت فرقی نمیکنه .حتما خازن سنج ندارید یه مطمئنشو بکار برید
بنابراین خازنهای مطمئن استفاده کنید

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام همکار گرامی

دلیل هنگ مودم های TPLINK که همان 3 چراغ روشن است

1.خرابی فایل ایپرام دستگاه

2. خرابی خازن 470 میکرو که ولتاژ 1.07 رو میده

سلام . برادر من دوستان دیگه هم همینارو گفتن با با اشاره به نکات و جزییات

سعید11

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-01-01
467
1,608
سلام . برادر من دوستان دیگه هم همینارو گفتن با با اشاره به نکات و جزییات

درود برشما
کدامیک از دوستان که این همکار گرامی رو راهنمایی کردن به ولتاژ ۱.۰۷ اشاره کردن ؟؟؟
که مشکل عمده مودم های TPLINK به خاطر نویز در این خازن بوجود میاد

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
درود برشما
کدامیک از دوستان که این همکار گرامی رو راهنمایی کردن به ولتاژ ۱.۰۷ اشاره کردن ؟؟؟
که مشکل عمده مودم های TPLINK به خاطر نویز در این خازن بوجود میاد

و درود فراوان به جنابعالی وهمکار گرامی

خازن مورد اشاره شما در حالت استاندارد 9/. تا 1.2 ولت رو روی پایه 128 ( آخرین پین cpu ) بعد از سلف ( که نسبت به بدنه بکاررفته) فیکس میکنه که در صورت تغییر مقادیر طبق

فرمایش شما نویز و کنترل کار طبیعی بین بایوس و cpu رو ( پایه 1 بایوس از طریق پین 35 و پایه 2 بایوس از طریق پین 36 ) با اختلال مواجه میشه

که اشاره به این جزییات در فروم بصورت تفصیلی و حرفه ای گونه نیاز نیست

کسی که سئوال میپرسه در 90 در صد موارد نیاز داره با ساده ترین حالت و قابل هضم راهنمایی گرفته و در کوتاه ترین زمان مشکل خودشو حل کنه

حتی اگه سرچ بفرمایید ( عدم فرصت کافی برای گذاشتن لینک) در تایپکی به چند نوع اشکالات شایع مودم ها ی tplink پرداخته و فقط از قطعات صرفا برای رفع اشکال علامت زده و توصیه به تعویض آنها کرده ام ( اگه سرچ کنید حتما میرسید)

اینجا هم دو نفر لطف کردن قبل از من وشما راهنمایی کردن که حتی نیاز به تایپک من هم نبود فقط خواستم ( خازن ) حتی نو رو حواسشون باشه

منهی مواردی که گفته شده مثل قضیه کچل حسن و حسن کچل هیچ فرقی نمیکنه منم منظورم همون خازن مورد تاکید جنابعالی بود و شما هم .....

موفق باشید و با تشکر فراوان از همراهی و راهنمایی بی دریغ شما

آخرین ویرایش:

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
435
1,114
55
کبودراهنگ همدان
با سلام، سوالی که از اساتید داشتم اینه که چه جوری آی سی را پروگرام می کنید
بنده آی سی فلش را از رو برد در میارم و روی برد پروگرامر بطور موقت می چسبانم و بعدش با نرم افزار مربوطه پروگرام می کنم
نکته ای که به ذهنم رسید در روی برد مودم پین های هفت و هشت بهم راه می داد و با مراجعه به دیتا شیت متوجه شدم که پین7 پایه پروتکت آی سی هستش و در حالت VCC این آی سی قفل و در حالت GND آی سی حالت خواندن/نوشتن پیدا می کندو این نکته ای بود که 2 روز بنده را سرکار گذاشته بود . در حالی که این آی سی رو روی برد مودم پروگرام میکنم برنامه جواب نمیده!

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,797
سلام. از طریق پین های روی برد کار کمی پیچیده ای است و با فایل هایی که از سایت های خاص گذاشته می شه قابل انجامه. ساده ترین کار و مطمئن ترین روش از طریق پروگرمر هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g
بالا