آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل هش برد S9J

mniknezhadi

کاربر
2011-02-01
27
27
Untitled.pngدرود بر همه همکاران عزیز،
یه ماینر S9J برای تعمیر آوردن که وقتی روشنش می کنم هش بر 2 و 3 آن LED شون روشنه و هش برد 1 خاموش. بعد از مدتی همه خاموش می شوند و با گذشت زمان تنها LED هش بر 1 روشن می شه و دستگاه با همون یه دونه هش برد شروع به استخراج می کنه.
کنترل بر را دانگیرد و سپس آپگرید کردم ولی مشکل رفع نشد.
خودش می گفت 20 دستگاه مانند هم در حال کار بودند و مشکل برق و .... هم ندارم و چاه ارت هم زدم. هیچکدوم مشکل ندارن و فقط این یکی دوتا هش بردش تو منوی استچوز شناسایی نم شوند.
1. آیا ممکنه دوتا هش بر همزمان سوخته باشه؟:uncomfortableness::uncomfortableness::uncomfortableness:
2. چرا کل تراشه های هش برد از مدار خارج شدن ؟ :86000000::86000000:به طور معمول چندتا خارج می شوند و در منوی استچوز به جای آنها XXX نشان داده می شود.:uncomfortableness::uncomfortableness::uncomfortableness:

کنترل برد را هم عوض کردم تا اگر عیب از اون باشه معلوم بشه ولی فرقی نکرد.
عکس صفحه استجوز را ضمیمه کردم.
بی زحمت راهنمایی کنید.

آخرین ویرایش:

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
سلام .
مشکل از هشبردهاس .
گاهی با سوختن یک چیپ کل هشبرد صفر میشه و گاهی با سه چهار تا چیپ خراب هم هشبرد کار میکنه .
شما از روی هشبردهای خراب عکس بزار .

mniknezhadi

کاربر
2011-02-01
27
27
سلام .
مشکل از هشبردهاس .
گاهی با سوختن یک چیپ کل هشبرد صفر میشه و گاهی با سه چهار تا چیپ خراب هم هشبرد کار میکنه .
شما از روی هشبردهای خراب عکس بزار .
P_20200304_105010.jpg
اول که دستگاه و روشن می کنم این led های این دوتا هشبرد روشن می شن و بعد از یه مدتی خاموش می گردند و بعد هشبرد آخری روشن می شه و با همون یکی استخراج می کنه.
P_20200304_104955.jpg
عکس بالا در حال استخراجه

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
بیشتر اوقات وقتی دو تا هشبرد با هم خراب میشه بخاطر گرمای زیاده که دلیلش کار نکردن یا ضعیف کار کردن یکی از فن هاست . و گاهی این دما بقدری بالا میره که بعضی چیپ ها جابجا میشن .
تو عکس اول که گذاشتی بنظر میاد یکی از چیپ ها تکون خورده .
باید چیپ عوض بشه

omidtch

کاربر
2019-08-06
30
64
بیشتر اوقات وقتی دو تا هشبرد با هم خراب میشه بخاطر گرمای زیاده که دلیلش کار نکردن یا ضعیف کار کردن یکی از فن هاست . و گاهی این دما بقدری بالا میره که بعضی چیپ ها جابجا میشن .
تو عکس اول که گذاشتی بنظر میاد یکی از چیپ ها تکون خورده .
باید چیپ عوض بشه

سلام علی جان
ممنون از راهنماییت
میشه لطف کنی راجع به تست ولتاژی چیپست ها توضیح بدی؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Aliesf

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
سلام علی جان
ممنون از راهنماییت
میشه لطف کنی راجع به تست ولتاژی چیپست ها توضیح بدی؟

سلام

با تست ولتاژ چیپ ها میشود چیپ یا چیپهای معیوب را پیدا کرد اما بعد از پیدا کردن چیپ معیوب برای تعویض چیپ ، هم نیاز به چیپ نو داری که بد گیر میاد و هم نیاز به شابلون ، شابلون این چیپ هم فقط برای اس9 جواب میده که اونم فک میکنم دو سه ماه دیگه از دور خارج میشه .

اما بهرحال در پست بعدی توضیح میدم .

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
تست و عیب یابی چیپ های هشبرد اس 9 با ولتاژ

کنار هر چیپ
[hide] پنج نقطه اتصال هست با نام های
rst ,co ,ri ,bo ,clk
در تست ولتاژ پایه ریست و ار ای مهم تراند
منفی پراپ اهمتر را روی هیت سینک پشت برد میذاریم و مثبت پراپ را روی این پنج نقطه .
منفی پراپ باید روی همون هیت سینکی باشد که در حال تست ولتاژش هستیم .
در حالت کلی دو مدل ولتاژ داریم ، ولتاژ چیپ های سر گروه که چیپ های شماره 3و6 و 9 و12 و15 و18 و21 و .... الی 63 یعنی چیپ هایی که شماره انها مضرب سه است . و گروه دوم چیپ های وسطی که بقیه چیپ ها غیر از این شماره های بالا هستند .

ولتاژ چیپ های سرگروه . پایه ار ای 2.2 ولت ، ریست 1.7 ولت
ولتاژ بقیه چیپ های ، ار ای و ریست هر دو 1.7 ولت .پایه کلاک 0.9 ولت .
نکته خیلی مهم اینکه ولتاژ ریست و کلاک و سی او و بی او از چیپ شماره یک شروع میشود و تا چیپ 63 میرود اما ولتاژ ار ای از چیپ 63 شروع میشود و به برعکس به چیپ شماره یک میرسد . [/hide]

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
نکته مهم برای تست ولتاژ هشبرد حتما باید سر پراپ های مولتی متر سوزن بلند نصب کنید و روی ان را با شیرینگ حرارتی بپوشانید و فقط یکی دو میلیمتر از سر سوزن لخت باشد . چون نقاط تست بین هیت سینک ها هستند و اگر این نقاط با بدنه هیت سینک اتصال کند باعث اسیب دیدن مدار و قطعات میشود . [/SIZE][/SIZE] [/SIZE]

بالا