آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل No Boot در مادربرد H81m-C

GPMI

کاربر
2019-12-23
18
11
36
سلام و عرض ادب
دوستان عزیز یه مادربرد ASUS H81M-C واسم آوردن که در ابتدا مشکل NO Power داشت و مشکل از IC صدا بود و یه خازن که با تعویض اونها برد روشن شد.
ولی الان مشکلی که داره اینه که وقتی روشن میشه تصویر نداره و روی دیباگر به محض سوئیچ شدن کد 00 نشون میده و بعد از 5 ثانیه خاموش میشه و باز 2-3 ثانیه بعدش روشن میشه و باز هم ثابت روی کد 00 میمونه.
نکته بعد اینکه :
این برد رو کمی بررسی کردم دیدم IC AMS1083 (آی چهار طرفه که ظاهرا کمکی I/O هست - هرکاری کردم نشد عکسش رو آپلود کنم) رو ظاهرا قبلا کسی درآورده و دوباره جا زده ، چون 3 تا از پلاریته پایه های روی بردش کنده شده.
1: آیا ممکنه ایراد از این باشه ؟!
2. کسی از دوستان شماتیک یا بردویو این مادبرد رو داره که من بتونم اون 3 تا پایه رو سیم کشی کنم ؟!

ممنون میشم اساتید گرامی راهنمایی بفرمایند.

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام
فایل بردویو خدمت شما : http://www.mediafire.com/file/w2bzppd6i6kp344/H81M-C_BM6AD_DP_1.00.fz/file

آی سی ASM1083 اصطلاحا PCIE to PCI Bridge بش میگن ممکنه پایه هایی که کنده شده هستن NC باشن باید بررسی بشه.

بررسی کنید ببینید Vcore دارید یا خیر چون کد 00 نباید بده

GPMI

کاربر
2019-12-23
18
11
36
سلام
فایل بردویو خدمت شما : http://www.mediafire.com/file/w2bzppd6i6kp344/H81M-C_BM6AD_DP_1.00.fz/file

آی سی ASM1083 اصطلاحا PCIE to PCI Bridge بش میگن ممکنه پایه هایی که کنده شده هستن NC باشن باید بررسی بشه.

بررسی کنید ببینید Vcore دارید یا خیر چون کد 00 نباید بده

سلام ، ممنون از راهنماییتون
بله VCore دارم ، ولتاژ مدار Ram و 1.5v DMI و حتی ولتاژهای قبل و بعد از کلاک هم هست.
فقط جسارتاً این فایل بردویو یکم با برد من فرق داره ، برد من 1 اسلات PCI داره ، این 2 تا و یه سری اختلافات دیگه.
با این حال الان ارتباط پایه های IC ASM1083 رو چک میکنم ببینم یکی هستن. اگر بقیه اوکی باشه ایشالله حل میشه.

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
باتشکر از آقا رضا
دوست من ، احتمالا اشکال اولیه همون آیسی صدا بوده که نمیزاشته روشن بشه که تعمیرکار قبلی مسسیر رو اشتباه رفته . وکارو مشکلتر کرده شما قبل از هر کاری روی آی سی مورد اشاره وقت بزار ، و بعد از این که از سلامت کار گزاری آی سی مطمئن شدی روی کد دیباگر و ادامه عیب یابی متمرکز شو

GPMI

کاربر
2019-12-23
18
11
36
باتشکر از آقا رضا
دوست من ، احتمالا اشکال اولیه همون آیسی صدا بوده که نمیزاشته روشن بشه که تعمیرکار قبلی مسسیر رو اشتباه رفته . وکارو مشکلتر کرده شما قبل از هر کاری روی آی سی مورد اشاره وقت بزار ، و بعد از این که از سلامت کار گزاری آی سی مطمئن شدی روی کد دیباگر و ادامه عیب یابی متمرکز شو

ممنون از راهنماییتون
IC صدا رو عوض کردم و یه IC نو با همون مشخصات گذاشتم ، 2 تا خازن SMD دورش هم اتصال کوتاه بود که در اصل خازن ها سالم بودن و خود برد از قسمت دیگه ای اتصالی داشت که با رفع مشکل اون قسمت اتصالی این خازن ها هم برطرف شد که بعد از اون برد روشن شد ، ولی عرض کردم الان به محض روشن کردن کد 00 نشون میده و بعد از چند ثانیه خاموش میشه و دوباره روشن میشه با همون کد 00 ثابت میمونه ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

shahab1542

کاربر vip
کاربر
2008-03-16
73
121
سلام دوست عزیز
بایوس پروگرم زدی؟؟؟؟
من خودم دقیقا یه مادربورد داشتم که همچین مشکلی داشت با پروگرام کردن بایوس درست شد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g
بالا