آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مشکل شارژ لبتاپ MSI

Delphigatewa

کاربر
2020-01-13
2
0
سلام من الان یه لبتاپ MSI دستم دارم مدل GE62 6QF Apache Pro مشکلی که داره اینه وقتی باهاش یه بازی سنگین اجرا میکنی یا میخوای چیزی رندر بگیری ایکون باطری تو ویندوز شروع میکنه داعم بین حالت شارژ و باطری عوض شدن انگار داعم داره شارژر رو میکشه میزنه ولی وقتی بازی رو میبندی یا رندر رو کنسل میکنی همچی درست میشه و خودش برمیگرده به حالت شارژ
یه موضوع دیگه هم هست اینه که وقتی بازی رو اجرا میکنی و این اتفاق براش میفته FPS به شدت پایین میاد مثلا از 100 میاد رو 20 و تو رندر هم این اتفاق میفته و خیلی کند میشه و تمام این اتفاق هایی که گفتم زمانی که لبتاپ به شارژر وصله اتفاق میفته و تو حالت قطع بودن شارژر و استفاده از باطری همچی عالیه نه اون ایکون باطری چیزیش میشه نه افت FPS هست نه هیچی.
کسی تا حالا به همچین مشکلی خورده ؟

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز اگر امکان داره بایه شارژر دیگه تست کنید
ویندوزتون را تعویض و درایورها رو حتما از شرکت سازنده دانلود و نصب نمایید که باید مشکلتون برطرف بشه و اگر باز مورد داشت با نرم افزار زیر باطری رو کالیبره کنید.

[hide]مشاهده فایل‌پیوست MSI Battery Calibration_v1.0.1505.2901.zip[/hide]

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام من الان یه لبتاپ MSI دستم دارم مدل GE62 6QF Apache Pro مشکلی که داره اینه وقتی باهاش یه بازی سنگین اجرا میکنی یا میخوای چیزی رندر بگیری ایکون باطری تو ویندوز شروع میکنه داعم بین حالت شارژ و باطری عوض شدن انگار داعم داره شارژر رو میکشه میزنه ولی وقتی بازی رو میبندی یا رندر رو کنسل میکنی همچی درست میشه و خودش برمیگرده به حالت شارژ
یه موضوع دیگه هم هست اینه که وقتی بازی رو اجرا میکنی و این اتفاق براش میفته FPS به شدت پایین میاد مثلا از 100 میاد رو 20 و تو رندر هم این اتفاق میفته و خیلی کند میشه و تمام این اتفاق هایی که گفتم زمانی که لبتاپ به شارژر وصله اتفاق میفته و تو حالت قطع بودن شارژر و استفاده از باطری همچی عالیه نه اون ایکون باطری چیزیش میشه نه افت FPS هست نه هیچی.
کسی تا حالا به همچین مشکلی خورده ؟

سلام دوست عزیز

شما برای حل این مشکل باید از اداپتور امپر بالا استفاده کنی و اگر قبلا همین اداپتور شما پاسخگو بوده و الان این مشکل پیش اومده میتونه دلیل خرابی و ضعیف شدن اداپتور باشه
هنگامیکه کار سنگین انجام میدی دستگاه با جریانکشی بالا از شارژر مشغول کاره و اگر اداپتور توان تهیه جریان بالاتر رو نداشته باشه در نتیجه باتری شارژ نمیشه در حالت عادی هنگامیکه باتری به لپتاپ وصل هست از اداپتور 3 امپر جریان میکشه که اگر همزمان کار سنگین انجام بدین خوب طبیعتا این جریانکشی بیشتر خواهد بود که اگر اداپتور توان جریاندهی نداشته باشه در نتیجه دستگاه خود بخود عملیات شارژ رو کنسل میکنه

Delphigatewa

کاربر
2020-01-13
2
0
در ابتدا ممنون بابت راهنماییتون
من اینکار رو قبلا انجام داده بودم اداپتور استاندارد این لب تاپ 7.7A هست و قبلا باهاش مشکل نداشته ولی من باز برای اطمینان خودم از یه اداپتور 9.23A استفاده کردم ولی باز همین مشکل به قوت خودش باقی بود و شاید منظورم رو خوب نتونستم برسونم شارژ لبتاپ به طور کامل قطع نمیشه بلکه به صورت چشمک زن قطع و وصل میشه و دقیقا همونطور که اشاره کردید این اتفاق تو حالتی که باهاش کار سنگین انجام میدن میفته خود اداپتور ها رو هم تست کردم هر دو سالمن هم 7.7A هم 9.23A

ویندوز رو هم عوض کردم ولی مشکل حل نشد

بالا